marketa8129 marketa8129 komentáře u knih

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Na knížku jsem se těšila a nezklamala. Autorka dokáže skvěle vtáhnout do děje, líbí se mi její popisy míst, jednotlivých postav i vztahy mezi nimi. Prostředí mokřadů, milovníků ptáků, jejich nepřítel, otázka peněz, viny a trestu, to vše tam najdete. Doporučuji!

30.03.2023 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Skvělá kniha, strhující příběh.

06.09.2020 5 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Napínavé jako vždy. Výlet do kanadské historie sice někdy brzdil děj, ale mě zaujal. Jen to opět chce trpělivost až do konce.

11.11.2018 4 z 5

Agatha Raisinová a otrávený koláč Agatha Raisinová a otrávený koláč M. C. Beaton (p)

Příjemná oddechovka.

15.07.2018 3 z 5

úžasné............ nic víc nelze dodat.

15.07.2018 5 z 5

Dívky nalehko Dívky nalehko Iva Procházková

Výborné pokračování Muže na dně. A pořád vidím toho Trojana, jak se s chutí zakousne do rohlíku.

15.07.2018 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Tato knížka se nesmí kupovat s tím, že ji napsal známý kněz. Při čtení budete mile překvapeni otevřeností, myšlenkami a zajímavými postřehy. Často se zarazíte a k textu se vracíte, přemýšlíte, sem tam si něco vypíšete, prostě knížka pro přemýšlivé čtenáře.

05.06.2017

Poslední večeře Poslední večeře Hana Bělohradská

Znala jsem film, tak jsem přečetla i knížku. Solidní detekivka od uznávané autorky s kapkou psychologie. Chce to zkušenějšího čtenáře, autorka není pro začínající čtenáře detektivek nebo nedej bože diváky televizních seriálů.

02.05.2017 4 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Tak k této knížce jsem se dostala přes Lukáše Hejlíka a Listování. Mohu jen doporučit - jak knížku, tak i Listování. A souhlasím s přechozím komentářem!

18.02.2017 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Lehla jsem s chřipkou a potřebovala něco oddechového a zároveň i napínavého. Tak jsem se přesně trefila. Na prvotinu bezvadné, líbilo se mi i to, že příběh plyne z pohledu několika postav, nemá jednoho vypravěče. Mám i ostatní knížky od autorka a už se těším i na nové. Jen tu chřipku už příště nechci, číst budu i bez ní.

28.01.2017 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Místy mi ten mráz běhal po zádech.

30.12.2016 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Do třetice všeho dobrého, pokud se chcete pobavit a nečekáte žádná moudra.

30.12.2016 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pokud se chcete umlátit smíchy, doporučuji. Chlap si ji vzal do práce na noční a nepotřeboval ani kafe. Přečetl ji jedním tahem a ráno ho bolelo břicho od smíchu.

21.10.2016 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Příjemná detektivka na deštivý víkend.

11.10.2016 4 z 5

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Typický Eco, Pozor, tato kniha je pro zralé a zkušené čtenáře, lehce se vleče, může odradit.

24.09.2016 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

příjemná detektivka pro škaredý víkend

24.09.2016 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Dobrá kniha, jen některé pasáže mi přišly zbytečně dlouhé.

21.08.2016 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Pěkné počtení. Velmi zdařilá detektivka, mám koupené i další knížky od autorky.

21.08.2016 4 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Klasika, krásná krajina, uzavřená společnost, řada lidí s motivem, záhada provedení a jídlo, jídlo, jídlo.....

21.08.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Zkraje to byla trochu nuda, ale postupně to dostávalo spád. Sem tam lehce klišé, ale příjemná věc.

01.05.2016 4 z 5