Marketa1994 Marketa1994 komentáře u knih

Když vzlétne děs a nevíra Když vzlétne děs a nevíra Viktorín Šulc

Prvním dílem započala skvělá dokumentární práce pana Šulce.

26.01.2024 5 z 5

Doktore, vražda, jedeme! - Deník policejní, deník výjezdový Doktore, vražda, jedeme! - Deník policejní, deník výjezdový Viktorín Šulc

Tohle bylo super, zajímavá struktura knížky - ve finále jen poznámky, které dokázaly upoutat.

12.11.2023 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Pana Štočka miluju!
Skvěle se čte a i poslouchá. Jeho svérázný projev je prostě chytlavý.

30.10.2023 5 z 5

Knižní jednohubka, čte se to samo. Sledovala jsem práci pana Mareše už dříve a patří mu za jeho službu poděkování.
Přála bych budoucím studentům kriminalistiky, aby ho ukecali k učení.

23.10.2022 5 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

Super.
Od první stránky nasednete do auta a zjistíte, že nemáte pod kontrolou vůbec nic. Rychlé kapitoly, v některých pasážích se s tím John Marrs moc nemazal a knížce to prospělo.
Četlo se to rychle. Stejně, jako byla ta jízda v autě.

03.08.2022 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Skvělý.
Vhled do země, o které se přeci jen pořád tolik neví. O to zajímavější nebo někdy až nepochopitelné popisování situací ,,normálního života” v nenormální zemi.

28.07.2022 5 z 5

Monstru podoben Monstru podoben Viktorín Šulc

Viktorín Šulc je ohledně české kriminalistiky opravdu klasika a svou práci odvádí skvěle. Oceňuji veškerou práci a procházení spisů, aby to vše mohl promítat do svých knih, které se pak skvěle čtou. A nutno podotknout, ne jednou mi jeho zpracované příběhy posloužily ke studiu tohoto oboru.

09.07.2022 5 z 5

Zločin jak ho pamatuju Zločin jak ho pamatuju Josef Klíma

Hezky shrnutá historie zločinu od člověka, který u toho mohl být a novinářský umem ho i odhalovat.
Pana Klímu jsem vždycky brala, knížka je fajn a rychle se přečte.

28.09.2021 4 z 5

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Jako už je zvykem, práce pana Kmenty je skvělá. Ale ze skutečností, které v knize jsou je člověku prostě tak nějak blbě..

05.09.2021 5 z 5

Zločin na západě Zločin na západě Vladimír Bružeňák

Moc fajn knížka s úžasnými dobovými fotografiemi, nechybí ani ukázky z místa činu, či běžnou činnosti chebských četníků.
Muselo dát opravdu hodně práce dohledat všechny prameny. Za mě super. :)

18.06.2021 5 z 5

Zlý duch Zlý duch Viktorín Šulc

Velmi dobrá práce autora, který musí studovat nepřeberné množství spisů a tak dále.
Těším se na pátý díl.

13.04.2021 5 z 5

Historie českého zločinu - Skutečné kriminální případy Historie českého zločinu - Skutečné kriminální případy Bronislava Janečková

Známe i neznáme kriminální příběhy, čtení pro každého, kdo má rád zločin a nečeká od této knížky zbytečně moc. :)

26.12.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Takhle “obyčejná” knížka, mě dlouho do svého děje nevtáhla. A je fajn, v tom množství kriminálek, thrilleru a tak, připomínat si úplně obyčejný věci. Tohle bylo super.

18.07.2020 5 z 5

Špatná knížka to určitě není, možná jsem čekala trošku více detailu o největší politické kauze, která položila vládu.
Každopádně klobouk dolů před jeho prací.

14.07.2020 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Druhá kniha S Rhymem a opět skvělá. Našla jsem v ní vše, co se od skvěle detektivky má očekávat. Akci, napětí, že vše má nějaký háček.. a nejlepší na tom je, že vás to dokonale navnadí na další díl s Rhymem a Sachsovou.

14.09.2019 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Čtivým příběhem se dá rychle prolétnout. Ale říkáte si, jak to Betty vůbec mohla vydržet..

28.08.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha, kterou jsem četla ve své začínající pubertě a dost zásadně mě ovlivnila (po dobu čtení se mi o příběhu i zdálo a nebyly to nejpříjemnější sny)
Doporučuji si tuto knihu přečíst co nejvíce lidem, protože z toho jistá poučení vylezou.
Atmosféra je tam tak chladná, že člověk rád knihu dočte a zjistí, že je v bezpečí a má teplo domova.

28.08.2019 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Má první knížka o Lincolnu Rhymovi a vím, že určitě ne poslední. S chutí navážu na Tanečníka, kde Rhyme bude se svou geniální myslí pokračovat.

19.08.2019 5 z 5

Jak se "dělá" prezident Spojených států amerických Jak se "dělá" prezident Spojených států amerických Miloš Krejčí

Takový průlet všemožným o volbách prezidenta USA.
Některé rychlo-životopisy prezidentů byly zajimavé. Kniha bude zajímavá hlavně pro ty, kteří mají rádi zahraniční politiku.

30.06.2019 3 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Poutavě vyprávěný příběh první dámy USA. Vše, co je popisováno v knížce je pro mě naprosto uvěřitelné a hlavně upřímné.
Cesta ze South Side z Chicaga až do Bílého domu je ukázkou toho, že nemusí být nic nemožného ani pro nás a naše cíle.

27.06.2019 5 z 5