Marjory Marjory komentáře u knih

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Bylo to krásné, veselé i smutné a čtivé.

26.10.2022 4 z 5

Mlha Mlha Ragnar Jónasson

Hodně tmy, zimy a kapka strachu ... super :o).

26.10.2022 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Bylo to dobrý, krátký, napínavý a řekla bych, že vrahem mohl být i "proslulý" zahradník :o))).

26.10.2022 4 z 5

Bezbožník Bezbožník Laura Carlin

Zase takový "horor" to tedy nebyl, ale pomohlo by tomuto příběhu mít tak o padesát stránek méně.

06.06.2021 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Jeden by si myslel, že je to čtení spíše pro muže, ale není to vůbec pravda. Sice jsem s technických věcí chápala snad jen jak pěstovat brambory :o))), ale bylo to super. Mark Watney má přesně ten humor, který mám ráda. A vzhledem k tomu, že mám ráda i Matta Damona, tak zkusím ještě film.

03.02.2021 5 z 5

Dáma z popela Dáma z popela Christine Trent

Příběh mě mile překvapil a ještě mi rozšířil obzory v oblasti smrti a pohřbívání ve viktoriánské Anglii. Ale je jen dobře, že není možné přenášet pachy skrze stránky knihy. Bohužel se teď asi nebudu moci podívat na lilie, aniž bych si nevzpomněla:o))).

24.06.2020 5 z 5

Mamince se budeš líbit Mamince se budeš líbit Jaroslav Konvička

Velmi rychle a stručně bych tuto malou knížečku popsala takto, je to velmi čtivé, pobaví a na konci huba či ústa (jak kdo chce) dokořán.

09.06.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Kdo má rád pohádky a černý humor je prostě doma.

28.05.2020 5 z 5

Nebe v kleci Nebe v kleci Christine Leunens

Kdyby měla kniha o sto stránek méně, tak bych dala i pět. Zhruba za polovinou mi přišlo, že je to pořád stejné a přitom kniha vypadala docela slibně. ... V knize je dobře popsaná zrůdnost fašismu a vymývání mozku u malých dětí. Jejich deformace myšlení a odcizování a nebezpečí pro celou rodinu. Na některých místech člověka až zamrazí.

28.05.2020 3 z 5

Temnota Temnota Ragnar Jónasson

Knížka mi připadala zajímavá, tak jsem si jí půjčila v knihovně, ale najednou se mi do ní silně nechtělo a já jí odkládala a odkládala a najednou to již nešlo a já jí MUSELA přečíst, abych jí vrátila. Postava Huldy mi ze začátku byla silně protivná a připadala mi jako malé ukřivděné dítě, ale pak se její život začal otevírat a já knihu nedokázala odložit. Je to příběh, který by nikdo nechtěl zažít. Příběh z jehož konce mi naskočila husina a ještě dlouho ve mně doznívala.

14.05.2020 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Je to opravdu krásný a propracovaný příběh, který se odehrává v několika časových linkách, které rozplétají příběh se smutným tajemstvím. Ožívají hrdinové všech možných povah a činů. A ač je tato kniha pěkný Macek je stále čtivá a nenudí.

20.04.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tedy nebýt vegetariánka, tak jsem se jí teď stala. Je to hroznýýý, ale stejně čtu dál a budu číst dál.

31.10.2019 5 z 5

Rok delfínů Rok delfínů Sarah Lark (p)

Tak nevím, hlavní hrdinka mi připomněla Angeliku, páč každý jí chtěl a ona by se rozdala. A stejně jako ona o děti moc nedbala (a to jsem v podstatě Herodes).

26.09.2019 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Prostě a jasně anglické detektivky to je moje a jsem ráda, že to tak zůstane.

27.08.2019 5 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Návštěvnice je první kniha u které jsem měla pocit, že potřebuju plínky. Velmi čtivé a prima strašidelné.

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Moje první setkání s Lincolnem a Amélií a určitě nebude poslední. Nejdříve jsem měla trochu pocit, že je to nuda, ale je to dobrá a čtivá detektivka.

Zámek u řeky Zámek u řeky Chloe Duval

Jeden z takových těch lepších romantických příběhů. Člověk si odpočine a je mu fajn.

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Kniha se mi dostala pod kůži od první strany a držela se a nepustila až do konce.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Mnoho lidí k tomuto vyprávění stále nenašlo cestu a je to velká škoda.

Besídka zvláštní školy Besídka zvláštní školy Miloslav Šimek

Patří do každé knihovny a kdo nezná, ať rychle pozná.