marimat

Tři dámy na zhubnutíTři dámy na zhubnutíL. Diamond (pseudonym)

(+ SPOILER) Ale jo líbilo a to moc.
Je potřeba zůstávat ve vztahu který nefunguje a partner má potřebu mě ponižovat?
Je potřeba zůstávat v pracovním vztahu kde si na mě nadřízená potřebuje hojit svoje bebíčka?
Je ten na prvý pohled ten okouzlující partner opravdu pravý?
Kde je opravdovost a kde je jen povrchnost a faleš?
Dokáži toto prolomit a postavit se sama za sebe?
Hrdinkám jsem moc fandila a přála aby se z nefunkčních vztahů i postojů a navyklých forem života a stravovacích návyků oprostila.
Odvaha nespočívá v tom ,že zůstanu ,ale v tom co nefunguje, že z toho odejdu.
Zdánlivě to stojí víc no v konečném výsledku se to vždy vyplatí.Každý z nás má svoji sebeúctu jen je potřeba si ji uvědomit.
Jo holky fakt dobrý.
Sama za sebe bych si takové kamarádky přála.

01.08.2018

Jeden plus jednaJeden plus jednaJojo Moyes

I mě se tato kniha moc líbila.
Nebylo to zbytečně přeslazené a občas je potřeba dobrých konců.
Život těch problémů přináší tak dost a za ten optimismus za ten jsem moc ráda.

20.07.2018

KrasojezdkyněKrasojezdkyněJojo Moyes

Zvláštní příběh a svým způsobem krásný příběh.
Na jedné straně bolest, utrpení, nepochopení a zlí lidé kteří parazitují na neštěstí druhých.
Na druhé straně naděje ,vnitřní síla, soucit ,poučení se z vlastních chyb, dobří sice chybující no přesto nezištní lidé kteří se ve vypjatých okamžicích chovají jako lidé a ne jako hovada.Tím se omlouvám za ten výraz.
Ne vždy v daném okamžiku musí dopadnout jak jsme si představovali.
Čas je milosrdný a vše přichází v ten správný čas je potřeba se naučit trpělivosti.
Děkuji za tuto autorku.
Její knihy mají svůj přesah a vždy nutí se zamyslet nad tím co je v životě správné a kdy z nás mluví jen ego.

21.07.2018

Světla zimní nociSvětla zimní nociPam Jenoff

Zvláštní příběh neskutečně zvláštní.
Zoufalá doba si žádá zoufalé činy.
Příběh dvou žen - příběh ztrát ,zlomených srdcí bolesti,prvotního nepochopení snad i žárlivosti a naivity.
Posléze pak velkých činů ,neskutečné odvahy a obětavosti ,odvahy jít dál i když se to zdá nemožné.
Moc krásný příběh velice čtivý, vřele doporučuji.

05.10.2018

Se záštíSe záštíEileen Cook

Jako thriller velice slušné.
No spíš mě zaujalo to vykreslení postav.
Co člověk to názor, v mnohém podle sebe soudím tebe.
Občas si říkám jak si to kdo může dovolit takto se vyjadřovat o druhých když je vůbec nezná a nic o nich neví.
Jo to je zkrátka život a toto naštěstí jen kniha.
No k zamyšlení to stálo.
Rozhodně doporučuji.

09.11.2018

RekonstrukceRekonstrukceViktorie Hanišová

(+ SPOILER) Ale ano velice dobré.
Tak trochu jsem měla problém se vyrovnat s tím jak to dopadlo.
Asi spoiler tak pozor pro ty kterým to vadí.
Zvláštní konec no proč ne.Ono vyrovnat se s tím že nevím proč ,je bolestivé a zdlouhavé.
No v momentě když přijmu to ,že stalo se stalo a život jde dál je osvobozující.
A to je vlastně důležité ,jo v minulosti se mohlo stát mnoho zlého no oprostit se od toho a jít dál je to podstatné a nejdůležitější co mě mohlo potkat.Jo poznání může být bolestivé ale také mě může posunout na jinou úroveň.Záleží jenom na mém vnímání.

03.05.2019

Devatenáct dopisůDevatenáct dopisůJodi Perry

Tak za mě dobré.:-)
Potěšilo,pohladilo.

31.01.2020

PočátekPočátekDan Brown

Na knihu jsem se těšila.
Trochu mi vadilo, že tak nějak píše podle stejného scénáře.
No vždy se v jeho knihách dá najít velice zvláštní názor nad kterým se člověk musí zamyslet.
A to je moc dobře.

17.03.2018

Když jsem tě ztratilaKdyž jsem tě ztratilaKelly Rimmer

Hodně zvláštní kniha.
Téma kdy zachránit vztah a kdy ne.
Kéž bychom v tom měli jasno .
No to by tedy bylo fajn, tím myslím v reálném životě.
Hrdinům jsem ovšem fandila a jsem moc ráda ,že to dopadlo jak mělo.
Autorku neznám přesto bych ráda přečetla od ní i další knihy .
Snad budu mít tu čest či štěstí.

30.03.2018

Chlapec s kamínkyChlapec s kamínkySophie Loubière

Bylo to sice hodně zvláštní opravdu hodně.
No mě se to líbilo.
Značně neuchopitelné ale proč ne.
Trochu sice vzdáleně mi to připomínalo to známé,:
to,že jste paranoidní neznamená,že vás nikdo nepronásleduje.:-)

04.05.2018

VrányVrányPetra Dvořáková

Kniha velice zajímavá.
Není horšího trestu pro toho kdo nedokáže v sobě nalézti porozumění a lásku. Nebo se vůči tomuto nějakým způsobem zablokuje.

31.01.2020

Láska ve světě lichých ponožekLáska ve světě lichých ponožekMarie Vareille

Kniha je moc pěkná.
Jen je škoda, že nebyly přeloženy i ty texty písně od Scarlett.Kdyby byl někdo schopen ty texty přeložit a podělit se, tak to bych byla moc ráda.
Ať tak či tak děkuji.

26.12.2020

Do posledního dechuDo posledního dechuLinda Castillo

Tak na tuto knihu jsem se dost těšila a nezklamala.
Prostředí komunity amišů je hodně zvláštní ,svým způsobem nepochopitelné alespoň pro mě.
No zlo se nevyhýbá žádné skupině.
Není to přehnaný krvák a za to jsem moc ráda.
Už se těším na další díl.

20.07.2018

Milá pani BirdováMilá pani BirdováA. J. Pearce

Jo tak mě se to líbilo.
Chvílemi mi to sice připomínalo červenou knihovnu no proč ne.
Po tom předvánočním stresu velice miloučká oddechovka.Bez sprostých slov a detailních popisu sexuálních aktů.Kéž by se k sobě takto lidé více chovali.Každý chybuje jo jsme jenom lidi.To období ve kterém se příběh odehrával to opravdu nebylo jednoduché no lidé k sobě byli alespoň slušní,což mi v dnešní době dost chybí.:-(

28.12.2018

HříšniceHříšnicePetra Hammesfahr

No tak nějak nevím co si o této knize mám myslet.:-(
Tak nějak zmatené ,příběh sice nebyl až tak úplně špatný no něco tomu chybělo.
Něco se z toho jak se jednotlivé osoby chovaly dalo pochopit něco mi z toho přišlo tak nějak šroubované.Fakt nevím.Hodně zvláštní.
Jo a kniha končí na straně 335 .Třeba se někomu může líbit a poslouží do Výzvy -Kniha ,která má lichý počet stran.

19.01.2019

Oběť 2117Oběť 2117Jussi Adler-Olsen

Bohužel nenadchlo :-(
Snad se bude líbit jiným.

06.12.2019

Les BorLes BorPavel Kohout

Pokud kniha padne do té správné nálady stane se z toho velice příjemná záležitost.
Příběh velice zvláštní a neotřelý překvapil mě no proč ne.Krimi z českého prostředí -vítaná změna.Kriminalisté obyčejní lidé a ne žádní supermani.
Postavy velice věrohodné a jejich chování tak nějak pochopitelné .
Pachatele jsem neodhadla, tak nějak smutný jeho motiv.Ach jo.
Jen mi trochu vadilo to,že dějové linky byly v textu od sebe málo oddělené a měla jsem v tom ději trochu zmatek špatně se v tom orientovalo.Docela škoda.
Po reklamaci e-knihy problém s orientací v textu odstraněn.
Pokud někdo koupil e-knihu doporučuji stáhnout znovu.Psáno 3.3.2020.
Kniha velice potěšila.Na prvotinu moc dobré tak 4,5.

24.01.2020

Proměněné snyProměněné snyPetra Dvořáková

Což o to víra důležitá je.
Zde však bylo spíše ukázáno jak církev manipuluje a zastrašuje, je plná demagogie,předsudků, fanatismu, strnulosti a lží bez jakéhokoliv porozumění a lásky k bližnímu svému.Co všechno se dá schovat za boha.

01.02.2020

Slepá bábaSlepá bábaJarmila Pospíšilová

Tak trochu netradiční detektivka a příběh stojí za zamyšlení.
Obviňovat druhé za to ,že se mi nedaří tak jak já chci to nikdy nevede ke štěstí.
Charaktery postav velice slušně vykreslené.
Pachatel překvapil.

30.12.2018

Prostá pravdaProstá pravdaJodi Picoult

To komedianství amerických právníků nepochopím asi nikdy.
Ta bolest matek ,výčitky i to že vinna je mi tak nějak podsouvána vírou, to se pochopit dá.
V pořádku to není ,ach jo ta manipulace.
Opět kniha která donutí se zamyslet nad tím co je v životě důležité.

08.02.2020

Milé dítěMilé dítěRomy Hausmann

No mě se to zase docela líbilo.
Psáno z pohledu těch co se musejí vyrovnat s tím co se stalo,že to není jednoduché o tom žádná. Pro mě to bylo dosti zajímavé jak to může každý vnímat jinak. Občas je dobré se nad nějakými věcmi zamyslet, jak a co také druhý může vnímat.To že já tomu nerozumím ještě neznamená že to tak nemůže být nebo že je to špatné.A také to jak a kdo podléhá manipulaci .Konec nevadil a ani jsem se nenudila.Co člověk to názor ještě že tak.
Nádherná úvaha Leny na konci knihy tak ta se mi moc líbila.

07.04.2020

Báječné časyBáječné časyMaeve Haran

Ale jo,líbilo.
Trochu pomalejší tempo ,lehce červená knihovna a pro mladé to nejspíš nebude.Trochu mi tam vadil ten anglický snobismus.Přesto potěšilo i pobavilo.Stárnout je umění a ne každý to umí.
Docela dost škoda jak si ženy nedokáží vážit sami sebe ,postavit se za sebe ,podléhají naprosto škodlivému diktátu sdělovacích prostředků a nechají sebou manipulovat.Ach jo.

05.07.2020

Nejkrásnější čas v roceNejkrásnější čas v roceJoanna Bolouri

Jo pobavilo.
Ze začátku mi trochu vadil ten jadrnější jazyk ,tedy za mých mladých let se (soudružky)učitelky takto rozhodně nevyjadřovaly.:-) Pobavila scéna kdy všichni museli přiznat pravdu.Jo pravda osvobozuje.Zvláštní jak moc se bojíme přiznat jak se věci mají a po té co to uděláme zjistíme ,že to vlastně bylo to nejlepší co jsme mohli udělat a někam nás to posunulo.
Dosti dobrá oddechovka, no vlastně proč ne a v tomto čase fakt dobré.I ta romantika na únosné mezi.Po trochu ne úplně svižném rozjezdu velice čtivé.

22.12.2018

Dítě, které v noci našlo slunceDítě, které v noci našlo slunceLuca Di Fulvio

Zvláštní kniha.
Tak trochu vadila ta romantická linie ala červená knihovna.
No ovšem myšlenka- "Nejhorší na lži je skutečnost, že ten, kdo ji vysloví, by jí nakonec sám mohl uvěřit, a když k tomu dojde, nemá už takový člověk v sobě žádný život."- Tak to mě tedy dostalo a navíc toto je podpořeno linii Jana Husa v Kostnici-Jan Hus: Hledej pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, mluv pravdu, drž se pravdy, braň pravdu až do smrti, protože pravda tě osvobodí od hříchu, od ďábla i od smrti… Nejmilejší, žijte podle poznané pravdy, která vítězí nade vším a mocná je až navěky.
Tak toto si uvědomit za to tato kniha stála za přečtení.

26.07.2019

Světla na mořiSvětla na mořiMiquel Reina

Zvláštní hodně zvláštní.
Tak trochu těžce uchopitelné, no ten kdo v tom má cosi pochopit ten to tam najde.

06.12.2019

Když andělům chybí křídlaKdyž andělům chybí křídlaHanka Hosnedlová

Některé povídky se mi líbily víc některé méně.Celkově moc dobré.I v krátkém textu je možné popsat to co je důležité.Klobouk dolu.

25.01.2020

DceryDceryLucy Fricke

No bohužel zřejmě tato kniha mi není určena :-(,
tak snad potěší jiné.

15.05.2020

Dopisy od RoxyDopisy od RoxyMary Pauline Lowry

(+ SPOILER) Tedy jestli toto mělo být vtipné tak tomuto humoru opravdu nerozumím.
No povrchní, sebestředná pipina s naprosto děsivým žebříčkem hodnot, které chybí slušné vychování ,skromnost a pokora, tak ta je zde vylíčena naprosto věrohodně.

MixtapeMixtapeJane Sanderson

Tak bohužel tento příběh mi není určen.:-(
Snad potěší jiné.