marimat Online marimat komentáře u knih

Lastočka Lastočka Jitka Závodná

Velice silný a poučný příběh. V knize je i mnoho moudrosti, kdo je tomuto otevřen ten to tam najde. Velká pochvala i za nádhernou obálku.

Knihu velice ráda doporučuji.

08.11.2021 5 z 5

Cizí žena v mém domě Cizí žena v mém domě Sara O'Leary

Bohužel toto jsem nepobrala.
Snad bude vhodné pro jiné.

23.10.2021 1 z 5

Mixtape Mixtape Jane Sanderson

Tak bohužel tento příběh mi není určen.:-(
Snad potěší jiné.

13.05.2021 2 z 5

Dopisy od Roxy Dopisy od Roxy Mary Pauline Lowry

(SPOILER) Tedy jestli toto mělo být vtipné tak tomuto humoru opravdu nerozumím.
No povrchní, sebestředná pipina s naprosto děsivým žebříčkem hodnot, které chybí slušné vychování ,skromnost a pokora, tak ta je zde vylíčena naprosto věrohodně.
Kniha mi prostě není určena, snad se bude líbit jiným.

23.03.2021 2 z 5

Báječné časy Báječné časy Maeve Haran

Ale jo,líbilo.
Trochu pomalejší tempo ,lehce červená knihovna a pro mladé to nejspíš nebude.Trochu mi tam vadil ten anglický snobismus.Přesto potěšilo i pobavilo.Stárnout je umění a ne každý to umí.
Docela dost škoda jak si ženy nedokáží vážit sami sebe ,postavit se za sebe ,podléhají naprosto škodlivému diktátu sdělovacích prostředků a nechají sebou manipulovat.Ach jo.

05.07.2020 4 z 5

Proměněné sny Proměněné sny Petra Dvořáková

Což o to víra důležitá je.
Zde však bylo spíše ukázáno jak církev manipuluje a zastrašuje, je plná demagogie,předsudků, fanatismu, strnulosti a lží bez jakéhokoliv porozumění a lásky k bližnímu svému.Co všechno se dá schovat za boha.

01.02.2020 4 z 5

Les Bor Les Bor Pavel Kohout

Pokud kniha padne do té správné nálady stane se z toho velice příjemná záležitost.
Příběh velice zvláštní a neotřelý překvapil mě no proč ne.Krimi z českého prostředí -vítaná změna.Kriminalisté obyčejní lidé a ne žádní supermani.
Postavy velice věrohodné a jejich chování tak nějak pochopitelné .
Pachatele jsem neodhadla, tak nějak smutný jeho motiv.Ach jo.
Jen mi trochu vadilo to,že dějové linky byly v textu od sebe málo oddělené a měla jsem v tom ději trochu zmatek špatně se v tom orientovalo.Docela škoda.
Po reklamaci e-knihy problém s orientací v textu odstraněn.
Pokud někdo koupil e-knihu doporučuji stáhnout znovu.Psáno 3.3.2020.
Kniha velice potěšila.Na prvotinu moc dobré tak 4,5.

24.01.2020 5 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

(SPOILER) Ale jo líbilo a to moc.
Je potřeba zůstávat ve vztahu který nefunguje a partner má potřebu mě ponižovat?
Je potřeba zůstávat v pracovním vztahu kde si na mě nadřízená potřebuje hojit svoje bebíčka?
Je ten na prvý pohled ten okouzlující partner opravdu pravý?
Kde je opravdovost a kde je jen povrchnost a faleš?
Dokáži toto prolomit a postavit se sama za sebe?
Hrdinkám jsem moc fandila a přála aby se z nefunkčních vztahů i postojů a navyklých forem života a stravovacích návyků oprostila.
Odvaha nespočívá v tom ,že zůstanu ,ale v tom co nefunguje, že z toho odejdu.
Zdánlivě to stojí víc no v konečném výsledku se to vždy vyplatí.Každý z nás má svoji sebeúctu jen je potřeba si ji uvědomit.
Jo holky fakt dobrý.
Sama za sebe bych si takové kamarádky přála.

01.08.2018 5 z 5