marimari marimari komentáře u knih

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Tahle a Dívka v ledu pro mne nejlepší.

06.05.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Další zdařilá detektivka.

03.05.2019 4 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Tami Hoag

Čtivá, napínavá. Prázdná místa v paměti, nejistota a strach a to všechno kolem postiženého mozku musí být strašně stresující, když se bojíte někomu věřit. Místy mi připadalo, že už je to přehnané a těžko uvěřitelné. Pro mě moc lidí, kteří nedokážou svůj vztek udržet na uzdě.

26.04.2019 3 z 5

Pod povrchem Pod povrchem Stacy Robinson

Nebyla až tak špatná. Záleží, co od knihy očekáváme. Určitě ale ve mně nezanechá trvalou stopu.

26.04.2019 3 z 5

Druhý názor Druhý názor Michael Palmer

Nenáročná, čtivá, odpočinková.

23.04.2019 3 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Smutná, depresivní. Spousta lidí neví, co od života chce a trpí mnoha depresemi a nespokojeností, neklidem a neschopností změnit daný stav. Určitě stojí příběh za přečtení i jako varování před slabostí a absencí cíle a smyslu života.

19.04.2019 4 z 5

Běda tomu, kdo vyčnívá z řady, 1948–1953: Pohled do zákulisí politických zločinů Běda tomu, kdo vyčnívá z řady, 1948–1953: Pohled do zákulisí politických zločinů Roman Cílek

Jaký by byl náš život, kdyby nebyl 25. únor 1948? Opravdu boží mlýny melou velice pomalu. Vzdávám hold panu Romanu Cílkovi za odvahu a otevřenost. Kniha by měla být povinnou četbou, aby varovala před zneužíváním moci, zastrašování a lživým překrucováním skutečnosti. Vlivem vlády jedné strany ztratila slova pravda, spravedlnost, slušnost, úcta člověka k člověku a ke skutečným hodnotám svůj smysl.

19.04.2019 5 z 5

Veteráni Veteráni Eric Lambert

Mám ráda knihy E. Lamberta a nemohu dát méně než pět hvězdiček. I když jsou o válce, jsou zároveň plné lidskosti a emocí. Stojí za přečtení.

11.04.2019 5 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Nebudu se rozepisovat, protože bych opakovala co napsali jiní. Rozhodně budu číst i další díly a dávám nejvyšší počet bodů.

26.03.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Další čtivá a napínavá kniha mladého autora. Jenom doufám, že nebude chrlit jednu za druhou, aby se nesnižovala kvalita.
Každý autor má svůj nezaměnitelný styl a někdy méně znamená více. Jsem zvědavá na novinku- Smrtící tajnosti.

13.03.2019 4 z 5

Mistr úniků Mistr úniků Brad Meltzer

Nemá cenu se rozepisovat. Musí se přečíst! Kdo má rád akci, napětí, Překvapení, kamufláž... přijde si na své. Při čtení jsem si znovu uvědomila, jak je člověk jako zrnko písku v mašinérii mocných. Poslední měsíc- nejlepší!!!

03.03.2019 5 z 5

Vězení pro krále Vězení pro krále Ludmila Vaňková

Tečka a konec. Sledovala jsem půběžně tvorbu paní Vaňkové a její historické ságy jsem si kupovala a četla. Všechny byly takové, že se od čtení těžko odcházelo, je to lepší než učebnice dějepisu. Pokud se děj odehrával daleko od našeho území, někdy jsem se ztrácela v množství postav a jmen. Těžko vybírám- za mne ty nejlepší- snad Žebrák se stříbrnou holí, Rab z Rabštejna, Od trůnu dál. Nedávno jsem si koupila Zrození království, ale není to nic nového, jen spojení tří s jiným názvem. Myslím si, že paní Vaňková nám dala nejucelenější a nejkrásnější pohled na určitou část naší historie. Děkuji za to a její knihy považuji za poklad ve své knihovně.

02.03.2019 5 z 5

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Přečtená další kniha mého oblíbeného autora a čekám na zatím poslední díl této série.
Všechny jsou moc rychle u konce a těším se na další.

28.02.2019 5 z 5

Slepý vrah Slepý vrah Margaret Atwood

Chvíli mě trvalo, než jsem se začetla, ale potom jsem se nemohla odtrhnout. Nadhled, ironie, humor, hlavně obraz doby - společenský a politický život se všemi nešvary-pokrytectví, podvody, touha po penězích, intriky a do toho život sester od útlého dětství bez matky a s nevšímavým otcem, vychovávaných hospodyní a služebnou v jedné osobě. Příběh vyprávěný se spoustou životních zkušeností a moudra, bohatost jazyka a myšlenek. Kniha si opravdu získané ocenění zaslouží.

26.02.2019 5 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Dojemný, smutný příběh plný lásky, vnitřní síly a obětavosti, úcty k rodině a kulturním tradicím, i nenávisti a rasismu, vycházející ze skutečných historických událostí.

20.02.2019 4 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Druhá světová válka- nevyčerpatelné téma pro vyprávění lidských příběhů! Další čtivá kniha o odvaze, pocitech provinění, hanby, touze o přežití a vnitřní síle. Doporučuji!

19.02.2019 4 z 5

Bordelmamá aneb Čas svlékání šněrovaček Bordelmamá aneb Čas svlékání šněrovaček Olga Lipecká

Pohádka s dobrým koncem.

19.02.2019 3 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Dočteno. Knihy V. Vondrušky vnímám jako středověké detektivky a buď jsou čtivé, mají spád, nebo ne. Nehledám historické přesnosti, k tomu vybírám jiné knihy. Dávám tři hvězdičky.

12.02.2019 3 z 5

Večerní vánek Večerní vánek Elizabeth Haran

Fascinuje mě Austrálie svou přírodou a živočichy, nikdy se tam nepodívám, ale ráda si něco přečtu. Tenhle příběh je jenom odpočinková pohádka s dobrým koncem pro zimní večery a klidné spaní.

09.02.2019 3 z 5

Klasika. Každý by ji měl číst zvlášť v dnešní době, když tolik lidí projevuje nespokojenost se svým životem, jak hlavní hrdina přežíval v podmínkách, které si nikdo z nás neumí ani představit a jak málo stačí člověku, aby prožíval pocit štěstí.

07.02.2019 5 z 5