marimari marimari komentáře u knih

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Burcující, k zamyšlení, různé úhly pohledu na bané téma.

24.08.2019 4 z 5

Palác zrady Palác zrady Jason Matthews

Když jsem se začetla, nemohla jsem přestat. V každé knize je něco, k čemu může čtenář pociťovat nějaké výhrady. Já osobně dělím knihy na dvě skupiny: Některé se brzy z paměti vytratí a některé zanechají trvalou stopu. Tahle určitě v paměti zůstane!

16.08.2019 4 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Celá sága- příjemné nenáročné čtení na dovolenou. Nejvíc se mi líbil 1. díl, v dalších mi vadilo připomínání a opakování chování hlavních postav a hlavně stejná arogance,bezcitnost a namyšlenost mladého pána a staré paní domu.

03.08.2019 3 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Příjemné letní odpočinkové čtení !

26.07.2019 4 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

I když je kniha hodně proamerická, přesto je čtivá, napínavá, vypovídá o současném světě- být první, mít ostatní pod kontrolou, znát slabiny a tím ovládat a neštítit se využívat k tomu všechny prostředky. Pěkný špionážní román, určitě si přečtu i druhé dva díly.

22.07.2019 4 z 5

Lazarovy ženy Lazarovy ženy Marina Lvovna Stěpnova

Je tam všechno- láska, víra, naděje, zoufalství, nenávist, strach a všechny ostatní projevy a vlastnosti, kterými se projevuje lidská bytost. Výstižně, drsně a otevřeně popsaná podstata ruského člověka, společnosti s mocenskými a politickými vztahy v Rusku na konci 19. století až téměř do konce 20. století. Určitě si kniha ocenění zaslouží, doporučuji přečíst!!!

15.07.2019 5 z 5

Spis Vaterland Spis Vaterland Volker Kutscher

Zase musím dát nejvyšší počet bodů. Nelze se odtrhnout a je rychle přečteno. Do dalšího dílu je ještě daleko, ale nedá se nic dělat. Za mně v současné době nejlepší čtení!!!

11.07.2019 5 z 5

Tajnosti sborovny - Úsměvné povídky ze školního prostředí Tajnosti sborovny - Úsměvné povídky ze školního prostředí Naďa Horáková

Velmi jsem se pobavila. Oceňuji nadhled, vytrvalost a schopnost autorky skloubit tvůrčí psaní a zodpovědně vykonávat náročnou učitelskou profesi. Každý rozumný člověk vidí, že v současné době naše školství zrovna nevyniká a i když základ společnosti vždycky tvořila rodina, mnozí svoje povinnosti přesouvají na školu. Všichni slyšíme, že děti jsou naše budoucnost, ale jsou a budou vždycky obrazem dospělých.

02.07.2019 5 z 5

Trofej Trofej Christopher John Sansom

Přípojuji se ke kladnému hodnocení. I když obsáhlá, velmi zajímavá a čtivá. V každé době a každé společnosti se lidstvo chová stejně a nikdy se nepoučí. Během historie platí pro lidstvo stále totéž a vždycky menšina ovládá a využívá většinu a stále je dost těch, kteří důvěřují a nechají sebou manipulovat. Aspoň máme pořád co číst.

01.07.2019 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Další zdařilá kniha, kterou by si měli všichni přečíst- jako varování před nebezpečnými činy a myšlenkami, souvislost mezi příčinou a následkem a nikdy nezapomínat na lidskost, morálnost, sounáležitost a soucit.

19.06.2019 5 z 5

Dívky hrají Nebe, peklo, ráj Dívky hrají Nebe, peklo, ráj Olga Lipecká

Každodenní život lidí na Ostravsku na přelomu dvacátého století. Rodinné vztahy, zvyky, morálka společnosti, touhy, ztráty, charakterové vlastnosti a mnoho jiného co život obnáší zde najdete, psáno s laskavostí a pochopením lidské podstaty. Další osudy hlavních postav se rozvíjejí v pokračování -Bordelmamá.

07.06.2019 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Místy napínavé, zmatené a matoucí. Forma filmového scénáře zajímavá, ale hlavní postavy nic moc.

05.06.2019 3 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Těžko uvěřitelný příběh- aspoň pro mne.

03.06.2019 2 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Nebyla nejhorší, ale na mně moc " americká"- neustálé upozorňování na emoce, slzy, zvládnutí a nezvládnutí problému...

28.05.2019 3 z 5

Potulný apatykář Potulný apatykář Wolf Serno

Další historická kniha o praktikách lidových léčitelů v 18. století v německých zemích, drsných životních podmínkách obyčejných lidí vydaných napospas mocným, výčet všech lidských vlastností a charakterů ve všech sociálních skupinách a jejich dopad na osudy jednotlivých postav. Četla jsem všechny knihy tohoto autora, ale nejvíc se mi líbila Doktorka z Boloně a Synové ďábla.

20.05.2019 3 z 5

Apatykář Apatykář Lucie Hlavinková

První kniha, kterou jsem od této autorky četla. Zdařilé vyprávění plné lidových zvyků a pověr ze Štramberka, puritánská společnost na začátku 20. století.

19.05.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další kniha mé oblíbené autorky a troufám si říct, že nejlepší!

19.05.2019 5 z 5

Nezničitelná Nezničitelná Colin Falconer (p)

Čtivá, napínavá pohádka s dobrým koncem.

16.05.2019 3 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Opět musím chválit! Pestrý obraz berlínské společnosti v období hospodářské krize a nastupujícího fašismu. Doporučuji a těším se na vydání dalšího dílu.

14.05.2019 5 z 5

Tichý zabiják Tichý zabiják Volker Kutscher

Nebudu se opakovat- skvělé!!! A už otevírám další!

09.05.2019 5 z 5