marimari marimari komentáře u knih

Druhé líbánky Druhé líbánky James Patterson

Povedla se! Po delší době jsem sáhla po svém oblíbeném autorovi kvůli výzvě- zájmeno na začátku a musím říct, že jsem měla šťastnou ruku. Nemohla jsem se odtrhnout, přečteno za jeden den. Jedna z nejlepších knih autora.

09.01.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Pro mne snad nejméně povedená kniha známé autorky.

21.12.2019 3 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Knihy V. Vondrušky se pro svoji nenáročnost čtou lehce a u mne slouží pro chvíle odpočinku třeba při domácích pracích. Nehledám v nich přesnou historickou hodnotu, ale pobavení a výčet lidských vlastností. Co je normální a co už ne, vidí každý někde jinde. Po jeho knihách sáhnu raději než po neskutečné červené knihovně, nebo nesmrtelných hrdinech, kteří vždy vyváznou bez sebemenší úhony. Překlepy a chyby jsou v knihách tak často, že už se ani nerozčiluji. Víc mě ale vadí v knihách vážných a prodávaných za 300 a více kč.

17.12.2019 3 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Další zdařilá zamotaná detektivka. Zpočátku jsem měla trochu problém s množstvím otevřených osudů, ale po srovnání se četla sama. Doporučuji.

11.12.2019 4 z 5

Stíny na Nilu Stíny na Nilu Kate Furnivall

Líbila se mi vzájemná podpora a soudržnost sourozenců- nesourozenců, charakteristika duševně nemocného Georgieho i dobrodružství archeologie.
Příjemná četba dlouhých večerů.

26.11.2019 4 z 5

Znamení hada Znamení hada Hana Marie Körnerová (p)

Další příjemný historicky laděný příběh, kdy všechno dobře dopadne a zlo je potrestáno.
Dobře zapadne do ponurého listopadového počasí v teple a s voňavou kávou.
Nenáročné čtení.

21.11.2019 4 z 5

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Další skvělá kniha ze série.

16.11.2019 4 z 5

První padlí První padlí Volker Kutscher

Příliš rychle přečteno, nelze se odtrhnout a zase čekat až do února na další pokračování. Doporučuji i jako učebnici nedávných dějin, které ovlivnily a poznamenaly životy všech lidí.

13.11.2019 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Opět čtivé, i když tentokrát mě trvalo chvíli, než jsem byla plně vtažena do příběhu. Celkem slušné zakončení celé série, ale hlavní hrdinka byla zastíněna jinými postavami.

06.11.2019 4 z 5

Hledání dokonalé lásky Hledání dokonalé lásky Jennifer Probst

Pro mně nic moc.

02.11.2019 2 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Další, od které jsem nemohla odejít!

20.10.2019 5 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Další odpočinková pohádka s dobrým koncem pro pohodové chvíle, kdy nemusíte moc přemýšlet.

17.10.2019 4 z 5

Ďáblův pancíř Ďáblův pancíř Leo Kessler (p)

Dobývání Cách vešlo do dějin svou urputností a množstvím padlých a zraněných. Tyhle krutosti války autor dokonale představuje a svým lehkým nadhledem připraví čtenářům opravdový zážitek.

01.10.2019 4 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Čtivé, napínavé,mě se líbila.

25.09.2019 4 z 5

VIP pacient VIP pacient Gilbert Schlogel

První detektivka od tohoto autora-nemocnice-osvědčené prostředí pro napínavé příběhy,
kniha na jeden den nepříznivého počasí. Mám jeho knihu Knížata krve- historická rodinná sága, tu už jsem si přečetla 2x, k této se vracet nebudu.

20.09.2019 3 z 5

Made in Sweden Made in Sweden Anders Roslund

Jako dokument, propracování příběhu, psychologie postav, prostředí, vztahy ovlivňující charakter výborné, ale čtivost pro mne nic moc. Četla jsem dlouho a pomalu. Nemám ráda příběhy s domácím násilím, zvlášť za přítomnosti dětí.

20.09.2019 4 z 5

Společnice Společnice Lesley Pearse

Téma stále aktuální, čtivá, s dobrým koncem, pro jedno přečtení dost dobrá

10.09.2019 4 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Čtivé. nenáročné, místy těžko uvěřitelné( otěhotnět pouhým dotykem ???), autorčin styl vyprávění se mi líbí a na oddychové pohodové chvíle- vhodná četba.

04.09.2019 4 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Tak jsem se vrátila po mnoha letech ke krásné klasice. Působivý a smutný příběh z druhé světové války- zrůdnost nacismu pořád nahání strach a varuje před nebezpečím podobného smýšlení. Je dobře, že knihy E.M. Remarqua se stále znovu vydávají. Krásné čtení!

31.08.2019

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Tuhle knihu řadím k těm lepším od pana Vondrušky!

26.08.2019 5 z 5