marimari marimari komentáře u knih

Čas vlků Čas vlků Elisabet Nemert

Historická pohádka! Dobře se četla, Laskavé a optimistické podání s velkou důvěrou v lidské dobro, čestné a zodpovědné chování, vůle pomáhat si. Nechybí ani mystická úloha zvířat.
Tak nějak jako červená knihovna, trochu naivní, všechno až zázračně dobře končí. Hrůzy druhé světové války byly v literatuře popsány nesčetněkrát, takže víra v dobro není špatná.

22.04.2020 3 z 5

Dáma z dobré rodiny Dáma z dobré rodiny Therese Anne Fowler

První kniha od této autorky a líbila se mi! Mám ráda knihy se skutečnými postavami, určitě si přeštu i další!

14.04.2020 5 z 5

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Série Hříšní lidé Království českého se mi líbí, ani tato kniha nezklamala.

07.04.2020 4 z 5

Půlnoční modř Půlnoční modř Simone van der Vlugt

Příjemné čtení, trochu historie, touhy, síla ducha, odpovědnost, mezilidské vztahy, láska a přátelství, to všechno tahle kniha s krásnou obálkou nabízí. Lehká četba do dnešní komplikované doby. Doporučuji!

03.04.2020 4 z 5

Hořkosladký život Hořkosladký život Colleen McCullough

Není to top, ale ani špatné. Obyčejný život obyčejných lidí v určité době a kultuře. Soudržnost a úzká vazba mezi různými povahami čtyř sester se mi líbila.

15.03.2020 4 z 5

Volavka Volavka James Patterson

Nic moc, zklamání. Zatím nejslabší - snad kvůli spoluautorství ? Hrozně mě štvala ta filmová
přirovnání, narušovala už tak překombinovaný příběh.

09.03.2020 2 z 5

Pekelní andělé Pekelní andělé Leo Kessler (p)

Můj oblíbený autor, oblíbená série.

07.03.2020 5 z 5

Lunapark Lunapark Volker Kutscher

Zase rychle přečteno a dlouhé čekání na pokračování.

04.03.2020 5 z 5

Kobaltové nebe Kobaltové nebe Wilbur Smith

Další skvěle napsaná kniha o nedávné minulosti, která by nikdy neměla být zapomenutá!
Doporučuji!

27.02.2020 4 z 5

Bez štěstí nepřežiješ Bez štěstí nepřežiješ Thomas Buergenthal

Toto je unikátní kniha- holocaust na vlastní kůži očima dítěte.
Doporučuji všem!!! Ve dvanácti se znovu stát dítětem- začít chodit do školy a přenechat zodpovědnost za svůj život dospělým.

22.02.2020 5 z 5

Tajemství konkubíny Tajemství konkubíny Kate Furnivall

nejlepší byla Perla Petrohradu, ostatní díly trochu překombinované, těžko uvěřitelné, i když autorce nelze upřít schopnost rozvíjet příběhy čtivé, napínavé.

14.02.2020 3 z 5

Pro trochu slávy Pro trochu slávy Leo Kessler (p)

Trochu roztříštěné, útržky několika událostí, ale jasná zpráva o tom, že hrůzy válek nejvíc odnášejí obyčejní lidé, jejichž životů si moc necení mocní, kteří války vyvolávají a jdou bezohledně za slávou, uznánm a bohatstvím.

12.02.2020 4 z 5

Ruská konkubína Ruská konkubína Kate Furnivall

Další ze série- napínavá pohádka. Trochu mě autorka zklamala, že v tomto příběhu doslova změnila charakter Valentiny- bojovnost, smysl pro spravedlnost, pracovitost, zodpovědnost, houževnatost nahradila alkoholismem, nepořádností, nezájmem o péči o dceru. Chtěla tím zvýraznit osobnost Lydie?

10.02.2020 3 z 5

Perla Petrohradu Perla Petrohradu Kate Furnivall

Čtivá, napínavá pohádka s dobrým koncem.

07.02.2020 4 z 5

Vojenská káznice Vojenská káznice Sven Hassel (p)

Válka je věčné literární téma, a proto bylo napsáno spoustu příběhů. Četla jsem jich nepřeberné množství a dílo tohoto autora řadím k těm lepším, snad proto, že i všechny ty hrůzy jsou odlehčeny drsným humorem a obyčejní němečtí vojáci byly také oběti těch, co to vymysleli. Určitě si přečtu i ostatní z téhle série.

03.02.2020 4 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

Napínavá romantika s dobrým koncem. Malé osvěžení po množství ponurých příběhů plných psychopatů.

25.01.2020 4 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Zajímavé, napínavé, čtivé. Krátce po startu se zřítí soukromé letadlo, zachrání se čtyřletý chlapec a dospělý muž. Celý příběh je o vyšetřování příčin katastrofy- charakteristika jednotlivých postav. Doporučuji!

23.01.2020 5 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Další úžasná kniha oblíbené autorky. Obdivuji její schopnost vystihnout podstatu všeho takovým způsobem, že všechny její příběhy jsou čtivé, obohatí čtenáře o nové poznatky, i smutné věci jsou podány s citem a jemností. Zaslouží si plný počet bodů.

22.01.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

První kniha tohoto autora, kterou jsem četla. Možná byla chyba, že jsem zrovna sáhla po poslední v této sérii. Nicméně autor píše dobře, kniha je napínavá. Mám ale dojem, že všechny severské detektivky jsou jenom příběhy choromyslných postav. Źe by to bylo zeměpisnou polohou ? Asi na chvíli změním žánr, aby mě to také nepostihlo.

21.01.2020 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Pro mne nejslabší z autorových knih. Píše poutavě, ale tenhle příběh je překombinovaný, plytký,nereálný, až moc morbidní. Četla jsem všechny jeho knihy, ale myslím, že už stačilo. Nemusí být všude krev a chorobná mysl, aby detektivka byla dobrá. Ale je to můj názor a druhý to vidí jinak. Proto je tolik knih, abychom uspokojili svoji závislost na čtení.

14.01.2020 3 z 5