marili marili komentáře u knih

Voľba Voľba Edith Eva Eger

Příběh poutavě popsal děsivé historické události a pak způsob jak takový zážitek přežít a žít dál. Hodnotím tuto knihu jako jednu z nejlepších a jsem ráda, že Edith svuj příběh napsala.

03.01.2020

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

27.12.2019 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Pohádky z kouzelnického světa

23.08.2019 4 z 5

Je to jedna ze základních knih o osobním vývoji. Patří mezi knihy, které si ráda čtu znovu. Dá se přečíst za jeden večer.

23.08.2019 5 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Knížka pro mladší ročníky (15-20). Pro starší oddychové čtení, u kterého nemusíte o ničem přemýšlet. Hezký příběh, který nepůsobí prvoplánově. Děj se nedal předvídat.

13.08.2019 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Knížku jsem četla celkem dlouho. Nedokázala jsem se dostat do děje.

13.07.2019 2 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Hodně čtivá druhá polovina knihy. Začátek byl pro mne nepochopitelný. Postupně když jsem z retro perspektivy zjistila co se stalo, tak začal příběh dostávat smysl. Nakonec to bylo napínavé.

14.02.2019 4 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Po přečtení této knížky ze Zeměplochy jsem přesvědčená, že nejlepší postavou je Smrť. V knížce jsem našla spoustu problémů k našemu světu a to mě baví. "Vánoční" Noc prasečí hlídky si přečtu další zimu znovu, protože Otec prasátek v zastoupení je nejlepší. Ho Ho Ho!

09.01.2019 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Kniha se četla svižně. Líbilo se mi, že kapitoly byly celkem krátké a střídaly se mezi dvěma postavami.
Knížku doporučuji.

Víc se mi líbila postava Milady. Postava Barbory se snažila vystihnout myšlení mladých dospělých, ale spíš to dopadlo tak, že je blbá. Konec mohl být mnohem víc rozvinutý. Mám ráda otevřené konce, ale tady se mi zdálo že je to spoustu náhod rychle navazujících na sebe.

09.01.2019 4 z 5

Falešný plnovous vánočního dědečka Falešný plnovous vánočního dědečka Terry Pratchett

Veselé příběhy pro dospělé i děti. Trochu jiný Terry. Ilustrace jsou černobílé a výstižné, kniha probouzí dětskou zvídavost. Místy jsou příběhy hodně vtipné. Určitě jí budu číst zase v příštím roce dětem na dobrou noc.

Děda v červeném obleku se v našich končinách moc nevyskytuje. Aspoň je pak co dětem vysvětlovat. ;)

28.12.2018 3 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Patří mezi mé oblíbené ze Zeměplochy. Když člověk neví co dál, bojí se že to nezvládne, tak si vzpomene na Morta.

12.02.2018 5 z 5

Na cestu Na cestu Terry Pratchett

Pratchett píše knihy pro každého - pro dítě i dospělého. V této knize je plno humoru a věcí k zamyšlení. Třeba o tom, jaké je žít zabedněný život v obchoďáku mezi věcmi s postavou Konkurenční Hit. Od této knížky se nedá očima odtrhnout.

01.01.2018 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Kniha/ ne kniha. První stránky utrpení. Posledních 200 stran se konečně děj rozběhl. Podruhé to číst/ sledovat nebudu. Štvalo mě, že se autoři snaží psát jako náctiletý. Graficky knížka zajímavá, literárně bizární.

31.12.2017 2 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Detektivka, která lehce přechází do červené knihovny. Překvapila mě neočekávaným koncem. Líbilo se mi, jak barvitě je popsaná Čína. Když jsem se začetla nemohla jsem přestat. Napadlo mě spoustu problémů a nebezpečí, které se mohou stát i v dnešní době. Jsem zvědavá na další díly.

31.12.2017 3 z 5

Národ Národ Terry Pratchett

Trochu jiný žánr od autora. Střety, které přináší další pohled na dnešní svět. Kniha k zamyšlení.

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Knížka, která dokonale rozvíjí čtenářovu fantazii. Ta představivost mě baví.

Žádná část v knížce mě nenudila. Děj jde nepředvídatelně dál. Do postav by se každý zamiloval a je jich hodně.

Vtipné a čtivé.

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

První kniha od Pratchetta a určitě ne poslední. Zeměplocha je úžasná. Barva kouzel je napínavá.

Osm Osm Radka Třeštíková

Knížka se mi celkově líbila. Příběh byl neobyčejný, napínavý. Konec mě zklamal a překvapil.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha s kterou jsem se nenudila. Zařadila bych jí do oddychového čtení, čtení na dovolenou. V každé postavě jsem někoho našla.

11.12.2017 3 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Kniha, která ve mě zanechala stopu. Změnila můj pohled na svět a jak v něm žít. Žít každým dnem.