Marika Vanova Online Marika Vanova komentáře u knih

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Opět mi autorka dokázala, že je skvělá a píše velmi čtivě a svižně.

11.11.2022 5 z 5

Druhá světová válka - Podívej se pod obrázek Druhá světová válka - Podívej se pod obrázek Rob Lloyd Jones

Když si můj syn tuto knížku v knihovně našel, že si ji chce půjčit, trochu jsem se zalekla, ale nakonec je to s těmi okénky zábavné a hravé a poučující.

05.11.2022 4 z 5

Velká kniha o Egyptě Velká kniha o Egyptě Lucie Matějková

Tato kniha byla na těch pár stran pro mého syna docela obsáhlá a formou hry s otvíráním okének i zábavná.

05.11.2022 4 z 5

Poslední zelené údolí Poslední zelené údolí Mark Sullivan (p)

Tato kniha je na deset hvězd.
Spoiler
Neskutečně silný příběh rodiny na útěku od roku 1944 před medvědem (Rudá armáda) s vlky (Německá armáda) až do zeleného údolí v Montaně v USA roku 1956. O to více je čtivý, že jde o skutečný příběh rodiny Martelových.
Jako věřící mě velmi zaujala víra Adeline a Emila.
Knihu 100% doporučuji.

31.10.2022 5 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Příběh o životě na panském sídle v Dranitzu, jeho obyvatelích a i přilehlého okolí je psán velmi čtivě. Musím se ale přiznat, že mi žádná z postav není úplně sympatická, snad jen malá Julča a starý pan Walter. Těším se na třetí díl.

19.10.2022 4 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Přečteno jako audio a s hlasem Davida Matáska to bylo fajn čtení. Určitě se později vrátím k dalšímu dílu.

12.10.2022 4 z 5

Pravda nebyla k dostání Pravda nebyla k dostání Lucie Hlavinková

Na knihu jsem se od autorky těšila, ale nesplnila úplně mé očekávání. Celé mi to přišlo jako čtení pro náctileté.

06.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Rozpůlený dům je velmi čtivá kniha a nejen díky krátkým kapitolám. Připomíná mi to Šikmý kostel, také taková rozsáhlá románová kronika několika rodin v Krkonoších, od monarchie po třetí republiku. Určitě moc doporučuji. Párkrát jsem se musela i nahlas smát, hlavně v kapitolce, kdy chlapi vyvolávali ducha Heydricha.

28.09.2022 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

(SPOILER) Nějak se nemohu naladit na tento druh detektivky, kdy je v příběhu mučení a týrání žen apod. Zatím odkládám a třeba se k tomu ještě vrátím.

16.09.2022

Cesta na Dakar Cesta na Dakar Gabriela Novotná

Příběh první české motorkářky na Dakaru se velmi dobře čte. Je to neskutečná holka. Šla za svým snem, dala do toho všechno, dost riskovala i se svým tělem a životem, ale přes to všechno jí obdivuji. Autor to vyprávění o cestě na nejnebezpečnější závod světa výborně zpracoval a propojil s pohledy několika zainteresovaných lidí v životě Gabči. Samotný Dakar už pár let sleduju, pohled na auta, kamiony, motorky, čtyřkolky a další v dunách je úžasný.

10.09.2022 5 z 5

Žena v Orient expresu Žena v Orient expresu Lindsay Jayne Ashford

Příběh o třech ženách, jejichž životy se střetly ve slavném Orient Expresu se četl dobře, ale ne nejlíp. Ze začátku, než jsem pochopila, jak se ty ženy prolínají, jsem v tom měla trochu guláš, ale pak si to sedlo.

09.09.2022 4 z 5

Prázdniny na moři Prázdniny na moři Katie Fforde

Oddychovka, jo jo nádherné Skotsko, vaření, parník, kamarádky, miminka a zamilovaný příběh. Předvídatelné, ale stejně bych nechtěla, aby to skončilo jinak.

02.09.2022 4 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Příběh s linkou vyšetřování a linkou vraha. Ta vrahova pro mě byla dost matoucí a chaotická, ale ke konci, když už jsem pachatele taky tušila, mi začala dávat víc smysl. Těším se na další díl.

28.08.2022 4 z 5

Ostrov kamélií Ostrov kamélií Tabea Bach (p)

Už jsem dlouho nepřečetla celou knihu za odpoledne, ale dneska to šlo. Hezky a rychle se příběh o Sylvii četl a já se budu těšit na další díly.

20.08.2022 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Neuvěřitelné, šokující, strašné živoření. Je mi líto hlavně dětí a žen, když si představím sebe tam, brr. Úplně 1984 od Orwella, jak to mohl vědět, že tohle někde bude? Díky patří Nině, která měla odvahu nám život v KLDR přiblížit. Jsem vděčná, že žiju, kde žiju a naprosto spokojená.

20.08.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

No jo no, je to trochu nereálný, ale tak pěkně se to čte a odpočívá.

18.08.2022 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno jako audio. Báru velmi dobře ztvárnila Veronika Khek Kubařová, kterou mám ráda a úplně jsem tu dvanáctiletou dívku viděla před sebou. Z celého příběhu je mi smutno, ale tak to někdy prostě je.

18.08.2022 4 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Nebylo to špatné, ale stále jsem měla pocit, že jen hlavní hrdinka Francizska je ta jediná správná a neomylná osoba.

15.08.2022 3 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Dobrá nová detektivní série plná napětí začíná. Těším se na další díl.

13.08.2022 5 z 5

Už měkoně vyvádějí Už měkoně vyvádějí Dagmar Urbánková

Malá útlá knížečka plná dětských omylů, jak jsme to jistě zažili všichni. Příjemné pobavení.

01.08.2022 5 z 5