Marika Vanova Marika Vanova komentáře u knih

Zajíček si moc rád čte Zajíček si moc rád čte Peter Bently

Příběh o tom, jak zajíček předal lásku ke knihám a ke čtení dalším zvířátkům.

30.01.2023 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Příběh z Krušnohoří, příběh plný lásky k horám, lidské lásky i nenávisti, bolesti, utrpení, nepochopení, fanatismu a lidské zloby. Pan Javůrek si dal pořádnou práci a pro mě se mu to fakt povedlo. Těším se na jeho další knihy, i když to není úplně lehké čtení. Doporučuji.

30.01.2023 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Poprvé jsem četla příběh, kde je také zmíněn covid, ale nehraje tu zase tak velkou roli. Jinak kniha je velmi čtivá a pěkně se to čte. Taková sága hlavně o třech ženách v jedné rodině. Doporučuji.

26.01.2023 5 z 5

Stalo se v New Yorku Stalo se v New Yorku Ella Carey

Ze začátku jsem se nemohla začíst, čekala jsem příběh z války, ale ono se to toho přímo netýká. Když jsem pochopila, o co tam vlastně jde, už se mi to četlo líp.
Spoiler !
Ale konec mi přišel trochu odbytý, že by se po třech měsících Tom takhle srovnal? Ale budiž, románové hrdince to přeju.

19.01.2023 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Povinnou četbu jsem moc nečetla, protože byla právě povinná a já chtěla číst jiné knihy. Ale tady jsem udělala chybu, tohle jsem si měla přečíst už dávno. Remarque je Mistr slova
Poslouchala jsem audio verzi s hlasem Jaroslava Plesla, který svou dramatickou četbou příběh ještě umocnil.

16.01.2023 5 z 5

Máme na víc: #jen se domluvit Máme na víc: #jen se domluvit Danuše Nerudová

Před volbami jsem si chtěla přečíst něco o paní Nerudové, ale v této knize jsem se spíše ocitla v sekci - ekonomika, daně, důchody . . . , o paní Danuši, o ní samotné, jsem se toho zas tak nedozvěděla, což mě mrzí.

10.01.2023 3 z 5

Asterix - Caesarův papyrus Asterix - Caesarův papyrus Jean-Yves Ferri

Čteno synovi, který ne všemu rozuměl a ne vše jsem měla chuť vysvětlovat.

06.01.2023 4 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

První třetinu knihy jsem se nemohla začíst, ale ty další dvě už byly na jeden zátah. Nakonec napínavá a drsná detektivka, kde mi i slza ukápla.

05.01.2023 4 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Je to sladké, jako ta jejich vánoční cukrátka.

02.01.2023 4 z 5

Vánoční zázraky Vánoční zázraky Alexander Stainforth (p)

Kniha Vánoční zázraky je složena ze třech povídek, které se více méně daly přečíst. Nejlíp hodnotím tu první Vánoční vyznání, pak Holka ze Staromáku a nakonec ta prostřední Tři králové o třetích Vánocích, které mě tak úplně nezaujala.

22.12.2022 3 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Romantický příběh od jezera Lochnes se čte dobře. Jak jsem v prvním díle Nině fandila, tak tady mě lehce vytáčela. Ale jinak si od autorky další knihy ráda přečtu.

16.12.2022 4 z 5

Návrat na ostrov kamélií Návrat na ostrov kamélií Tabea Bach (p)

Celá série z ostrova kamélií je pohodové a oddychové čtení i s bouřemi, které se tam prohání. Jen postava Maela mě už začala trochu lézt na nervy.

06.12.2022 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Tak jsem taky odbočila a nestačila se divit. Četlo se to dobře a rychle.

30.11.2022 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Než vystydne káva je dobře promyšlený příběh z jedné zvláštní kavárny. Určitě si přečtu i další díly. I slza ukápla.

28.11.2022 5 z 5

Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu Maryse Condé

Čtivý příběh o Titubě, černošské ženě s výjimečnými schopnostmi a znalostmi rostlin, léčitelským darem. Smutný příběh o otroctví, nerovností mezi lidmi, těžkém životě otroků, lásce i nenávisti. Doporučuji.

23.11.2022 4 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Kouzelná kniha. Je v ní smutno i veselo, radost i bolest, láska ke knihám, objevování přátelství, třpyt i šeď. Milé počtení do nevlídného počasí.

"Protože knihy potřebovaly někoho, kdo jim ukáže cestu."

18.11.2022 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Kniha Jako zabít ptáčka - zprvu jsem se do ní nemohla ponořit, trochu mi vadilo vyprávění z pohledu dítěte, ale jak jsem v tom příběhu byla víc a víc, tak ji velmi oceňuji a jsem vlastně ráda, že je to podáno očima holčičky Čipery a jejího bratra.

15.11.2022 4 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Opět mi autorka dokázala, že je skvělá a píše velmi čtivě a svižně.

11.11.2022 5 z 5

Druhá světová válka - Podívej se pod obrázek Druhá světová válka - Podívej se pod obrázek Rob Lloyd Jones

Když si můj syn tuto knížku v knihovně našel, že si ji chce půjčit, trochu jsem se zalekla, ale nakonec je to s těmi okénky zábavné a hravé a poučující.

05.11.2022 4 z 5

Velká kniha o Egyptě Velká kniha o Egyptě Lucie Matějková

Tato kniha byla na těch pár stran pro mého syna docela obsáhlá a formou hry s otvíráním okének i zábavná.

05.11.2022 4 z 5