Marika Vanova Marika Vanova komentáře u knih

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Milé čtení od Julie Caplinové, tentokrát ze Skotské vysočiny v období zimy a Vánoc.

29.05.2023 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Konečně jsem splnila bod ČV o knize z vesmíru, i když jsem četla ušima jako audio. Zprvu jsem tomu nemohla přijít na chuť, ale po delší době, pod vlivem hlasů Jana Zadražila a Jana Vondráčka mi nedalo, než si to oblíbit . Watneymu jsem fandila a bavilo mě to pěstování brambor na Marsu.

21.05.2023 5 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Ale jo, dalo mi to zabrat, ale nakonec jsem se začetla, přišla tomu na chuť a spokojeně dočetla. Autorka má zvláštní a poetický styl prolínání slov a vět, děje a postav, potřebovala jsem čas si zvyknout. Nemám ráda sprostá slova, ale tady, i když je jich tu na můj vkus až dost, nakonec nějak ustupují do pozadí. Doporučuji.

06.05.2023 4 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Hned jsem si oblíbila vypravěčský styl pana spisovatele Štiftra. Těším se na další knihy autora.

27.04.2023 5 z 5

O víle Amálce a žabce Márince O víle Amálce a žabce Márince Václav Čtvrtek (p)

Tuhle knížku jsem si objednala na základní škole při hromadné školní objednávce z Albatrosu a měla jsem ji moc ráda.

27.04.2023 4 z 5

Kodaň - inspirace na cesty Kodaň - inspirace na cesty kolektiv autorů

Skvělý malý průvodce po Kodani. Jeho součástí je mapa centra Kodaně a přilehlých čtvrtí + mapka metra, malý slovníček dánštiny a další praktické rady a informace. Publikace je dobře rozčleněna na historii, výlety, zábavu, možnosti ubytování a stravování a další.
Průvodce se mi krásně vešel do batohu a byl mi pomocí na návštěvě tohoto krásného a pohodového hlavního města.

26.04.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Pan Javůrek je moc šikovný vypravěč, mám tyhle příběhy ráda, i když jsou spíše plné lidského smutku než radosti.

19.04.2023 5 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Příběh o pekařce Polly s papuchalkem Neilem se mi moc líbil. Ještě jsem si k tomu našla na youtube tu Tarnieho píseň Rybářské blues od skupiny The Watwrboys a je to dokonalé. Určitě se vrhnu na další díl.

14.04.2023 5 z 5

Stezka Českem Stezka Českem Martin Úbl

Z téhle knihy jsem nadšená, z příběhů různých lidí o zdolání Stezky také a ze samotného projektu Stezky Českem a co k tomu patří nejvíc. Kniha je psaná s humorem a opravdu mě nadchla, že mám chuť si ji koupit, abych si ji mohla občas znovu prolistovat a pročíst. Mám chuť se zbalit a vyrazit hned. Hned jsem si stáhla apku treků, kde je i tato stezka. Doporučuji.

05.04.2023 5 z 5

Dům v podhradí Dům v podhradí Jaroslava Černá

A mně se to docela líbilo. Sestrám jsem fandila.

23.03.2023 4 z 5

Odloučeni zjara Odloučeni zjara Mary Westmacott (p)

Jako detektivky psala Agatha Christie velmi dobře, tak i psychologická dílka pod pseudonymem Mary Westmacott pro mě zvládla výborně.

22.03.2023 4 z 5

Sedmdesátky Sedmdesátky Josef Káďa Kadeřábek

Kniha je velmi čtivá a zábavná. Bavil mě ten číšnický žargon. V sedmdesátkách jsem se narodila a tak jsem na určité prvky z dětství ráda zavzpomínala.

20.03.2023 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Romanťárna, jako všechny útěky od Julie Caplinové a tentokrát do Irska, co si víc přát, sama bych se tam už dlouho chtěla podívat.

13.03.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Další Bryndza a jeho inspektorka Erika se opět četl velmi dobře a rychle. Jen mám dojem, že je Londýn plný deviantů a dalších podivných lidí. Nicméně další si zase ráda přečtu.

09.03.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Nějak se nemohu začíst, asi to bude tím, že je mi krajně nepříjemné číst o obětech, chlapcích ve věku sedmi let, když mému synovi je stejně a je prvňáček. Proto odkládám a nehodnotím.

07.03.2023

Časy se mění Časy se mění Anne Jacobs

Ráda jsem si přečetla závěrečný díl této série a doufám, že se neobjeví další díl jako u Panského domu, tady mi to už tak nějak stačilo. Dýchala na mě ta NDR doba. Historická linka mi překážela a tak jsem ji, musím se přiznat, nečetla.

06.03.2023 4 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Zprvu jsem nevěděla, jak tuto knihu uchopit, ale po pár stranách už jsem byla ztracená a hltala stránku za stránkou. Moc chválím překlad. Doporučuji.

28.02.2023 5 z 5

Dívka z Berlína Dívka z Berlína Mandy Robotham

I když novinářské prostředí úplně nevyhledávám, zde je to zasazeno do Berlína v posledních měsících před vypuknutím druhé světové války a je to čtivé a napínavé.

22.02.2023 4 z 5

Generál Pavel v rozhovorech s Jolanou Voldánovou Generál Pavel v rozhovorech s Jolanou Voldánovou Jolana Voldánová

Jsem ráda, že jsem na tuto knihu rozhovorů Jolany Voldánové s teď už nově zvoleným prezidentem Pavlem narazila, zapůjčila si a přečetla. Pan Pavel má opravdu přehled v mnoha oblastech a to obdivuji.

17.02.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

(SPOILER) S knihami Petry Dvořákové mám trochu problém, zatím se mi nejvíc líbily Vrány, ale ty další, které jsem přečetla nemohu hodnotit vysoko a tak je to i se Zahradou. Ještě, že je kratší, asi bych ji jinak nedočetla. Vůbec jsem netušila o jakém tématu to bude a když to na mě vybaflo, tak mě to naštvalo. O možné pedofilii číst nechci, hlavní hrdina mi byl krajně nesympatický, vůbec jsem mu nerozuměla.
Musím uznat, že autorka píše čtivě, za to pár hvězdiček stojí a také za ten konec, kdy se doktor zachoval líp, než všichni kněží dohromady.

11.02.2023 3 z 5