Marika Vanova Marika Vanova komentáře u knih

Rachab - žena za hradbami Rachab - žena za hradbami Francine Rivers

I tak nějak se to mohlo stát. Obdivuhodná žena, která věřila, i když ji v tom ostatní zrazovali.

19.01.2018 4 z 5

Pastvina zmizelých Pastvina zmizelých Václav Erben

Tak tohle je moc pěkná detektivka a do posledních stran jsem neměla podezření. Jen ze začátku jsem byla z těch všech jmen trochu zmatená.

18.01.2018 4 z 5

Milá sedmi loupežníků Milá sedmi loupežníků Viktor Dyk

Tuto knížku jsem si vybrala kvůli výzvě, protože básně běžně nečtu. Tak jsem sáhla po Dykovi, kterého měl můj syn zrovna doma z knihovny. A mně se to líbilo, vychutnala jsem si to četbou nahlas. Nejvíce báseň Tři.

16.01.2018 4 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

I když je tento příběh pro mladší, mně se četl dobře. Bylo to lehké, sladké, roztomilé a voňavé. Náš rozsvícený vánoční stromeček atmosféru knihy ještě mile umocňoval. Užila jsem si to.
Také chválím moc hezké dokreslení stříbrnými hvězdičkami na všech stranách po celé knize.

15.01.2018 4 z 5

Doktore, šťastný a veselý! Doktore, šťastný a veselý! Patrick Taylor

Tak vítejte v Ballybucklebo, hrabství Down v Severním Irsku. Zde ordinují dva sympatičtí doktůrci O'Reilly a Laverty a všem místním to jde k duhu. Období vánoc zde vypadá kouzelně a mírumilovně. A paní Kinky je poklad nad všechny poklady.
Šťastný a veselý - Nollaig shona dhuit, jak by ve starym jazyce řekla paní Kinky.
Vidím to na 90%.

11.01.2018 4 z 5

Děti se ptají, odborníci odpovídají Děti se ptají, odborníci odpovídají kolektiv autorů

Tuto knížečku dostala moje dcerka od pana učitele k vánocům a tak jsem si řekla, že si to také přečtu. I mě, dospělému, byla zodpovězena řada dětských otázek. Jen mi trochu vadí, že odpovědi jsou někdy moc" katolicky" laděny a ne obecně křesťansky, ale jinak pěkné.

10.01.2018 4 z 5

Smrtící nesmrtelnost Smrtící nesmrtelnost J. D. Robb (p)

Konečně jsem to dočetla, tenhle díl se mi nějak vlekl, jen posledních asi pět stránek mě chytlo víc.

26.12.2017 3 z 5

O stvoření světa O stvoření světa neznámý - neuveden

Hezký nápad řešení leporela s vytahováním skrytých obrázků. Synka musím hlídat, aby to nepřehnal a nezlikvidoval. Text se drží originálu a to je fajn.

23.12.2017 5 z 5

Hra na schovávanou s liškou a králíkem Hra na schovávanou s liškou a králíkem neznámý - neuveden

Moc hezká knížečka s pohyblivými obrázky zvířátek z lesa, louky a od rybníka. Děti se s tim velmi zabaví. Co do textu, ten trochu zaostává, liška neustále hledá králíčka.

11.12.2017 4 z 5

Nebeský strom Nebeský strom Edith Pargeter

S touto knihou jsem se musela trochu poprat a ona mi to ke konci bohatě vynahradila. Zajímavý příběh, drsné poměry středověku.

09.12.2017 4 z 5

Divoký zázvor Divoký zázvor Anchee Min

Divoký příběh, to je teda něco. Úplně nepředstavitelné. Šílenství. Ještě pár stránek a taky začnu recitovat Maaovy citáty.

30.11.2017 5 z 5

Člověče, nemrač se! Člověče, nemrač se! Jiří Havel

Teda tohle byla knížečka první kategorie. Útloučká, ale tak zábavná, ráda na to vzpomínám, př: manželka od hada-hadice a manželka od jelena-jelenice apod. Super.

28.11.2017 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Téma knihy Rybí krev mě překvapilo, čekala jsem něco jiného, ale četlo se to dobře, o osudech lidí a vesnic poblíž mého rodiště a bydliště. Hlavní hrdince bylo v těch popisovaných letech o pár let více než mně a já ani netušila, co lidé o několik kilometrů dál, ale v jednom kraji, vlastně prožívali. S Hanou jsem se neuměla ztotožnit a připadá mi, že jako muž spisovatel jí dal něco z mužského chování, že by se žena, v některých situacích takhle neprojevovala. A taky je tam na mě moc alkoholu.

28.11.2017 4 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Páni, tak takovéhle příběhy mám ráda. Dobře se to četlo, hlavní hrdinka Lisa mi sice nebyla stále sympatická, ale ten konec byl bezva, překvápko, není všechno tak, jak vypadá.

22.11.2017 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Příběh o mladinké porodní bábě Martě, která se ale nevěnovala jen porodům, nýbrž byla léčitelkou všech neduhů, která v těch dobách léčit šla, je velmi čtivý. Historii o osídlování oblastí v okolí Míšně v Německu pro mě byla novinkou a ráda si přečtu i další pokračování příběhu, kde je spousta historických skutečností i nějaké té fikce pro dokreslení a spád děje. Červenou knihovnu v tom nevidím. Za mě 90%.

20.11.2017 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Perfektní počteníčko. Takhle napínavou historickou knihu už jsem dlouho nečetla a těším se na další díly. Niedl se stává mým oblíbeným autorem, je s podezřením, že mi tak dlouho unikal.

15.11.2017 5 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

matula1977: už je Sestra bouře

08.11.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Je to napsáno velmi čtivě, ale ...do super příběhu tomu něco chybí a něco mi tam vadí.
MOŽNÝ SPOILER
Bylo to pěkný do posledního dne jejich dovolené. Bylo brzy jasný, jak kniha dopadne, ale od té chvíle, kdy se Lu začala rozčilovat, urazí se, nekomunikuje s ním, odejde, mi to přijde od ní jako podraz a konec knihy nebyl úplně ono, trochu kýč, já si to moc neužila. Za mě 3,5★.

02.11.2017 4 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Nádherný, strhující, nadčasový, poutavý ...nelze zcela vystihnout kvality tohoto příběhu. Jsem z něj nadšená, užila jsem si ho. Nutil mě hodně přemýšlet o životě. Jedno si chci zapamatovat - Timšel.
A taky jsem si díky němu dokončila čtenářskou výzvu.

28.10.2017 5 z 5

V pralese V pralese Jan Ivens

Na to, jak je to velká knížka ( co do rozměrů, stránek je 8), je tam dost málo textu

17.10.2017 3 z 5