MarieBerky MarieBerky komentáře u knih

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Hodne povedene a originalni, tesim se na druhy dil

20.09.2023 4 z 5

Sivá krev Sivá krev Marie Domská

Hvezda za svet a obalku. Postavy nelogicke, ploche, dej uz stokrat popsany. Je mi lito, ale na tomhle mela autorka jeste zapracovat a ne hned vydavat.

20.09.2023 1 z 5

Krvavý náhrobek Krvavý náhrobek Anna Beatrix Bártová (p)

Druhá pulka byla až moc mimo, to vyšetřování a rozuzlení nevěrohodné. Bylo to ale docela čtivé, lehounce nad průměr.

03.09.2023 3 z 5

Beze stopy Beze stopy Eva Brykner

Mě to přišlo takové tuctove, ani ne moc dobře napsane. Hodnotim jako střed.

03.09.2023 2 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Skvělý psychothriller, dobře vystavěný příběh, vyšetřování i konec. Pachatele jsem neodhalila. Parta policajtu opravdu top a ta matka? Mazec jestli je kniha inspirovaná detstvim spisovatelky. Smekám.

15.03.2023 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Tohle bylo dokonale propojené čtení. Mrazivý psychothriller hodný názvu i označení. Kromě mistrně napsaného příběhu bych vyzdvihla živé a uvěřitelné postavy, přirozené dialogy a geniální souběh všech příběhů. Jestli je tohle autorky prvotina, tak smekám, vyrovná se a kolikrát i předčí zahraniční autory.

05.11.2022 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Hodnotím jako průměr, chování obou žen bylo spíš jako kdyby jim bylo náct. Ale příběh mily nenáročny. Četlo se mi to samo, rychle děj odsypal.

19.04.2022 1 z 5

Kriminalistické otazníky Kriminalistické otazníky Ondřej Krotil

Dám jeden bod za obálku a že si dal autor práci hledat v archivu. O psaní nemuže být řeč. Obrovská škoda takhle promarnit zajímavé témata.

16.11.2021 1 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Vůbec jsem to nedočetla. Kniha byla napsaná dobře, ale nebavila mě zápletka ani postavy. A motiv byl přehnaný takovy překombinovaný.

03.10.2021 2 z 5

Dívka v zrcadle Dívka v zrcadle Katarína Gillerová

Krásna obálka, děj předvídatelny takovy průměr. Nenadchne ale neurazí.

29.07.2021 3 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Jedna hvězda za obálku, která prodává, jinak příběh slabý průměr. Zbytečné snahy o vážná témata kdyby dala dvě, tak ještě, ale tohle bylo zbytečně preplacane. První půlka dobře a zbytek nuda a snaha ohromit. Jestly bude další díl tak ten si nekoupím.

29.07.2021 2 z 5

Letní kraťasy Letní kraťasy Šárka Hieková

Přečetla jsem to za jedno odpoledne u vody. První dvě povídky mi přišli stejné, kdyby je psala jen jedna spisovatelka. Třetí byla jak z myho mladí, napětí a erotika v jednom, nejvíc se mi líbila. A ta z Bulharska byla taky fajn. Na knížku zdarma určitě doporučuji.

25.06.2021 5 z 5