Marie022 Marie022 komentáře u knih

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Je v ní hodně překlepů, občas se v tom blbě orientuje. Ze začátku jsem si říkala co to je za blbost, ale v každé kapitole čekalo něco, o čem jsem musela vědět jak to dopadne. Pak už jsem si na ty překlepy a styl jakým je Nespavost napsaná, zvykla. A nelituju ani jedné minuty tahle knížka mě vytrhla z nečtecího období.
Jenom mě mrzí že u nás není 2. a 3. díl, moc by mě zajímalo jak se to bude dál vyvíjet.

29.01.2024 4 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

O tomhle, respektive o seriálu mi řekla napřed kamarádka, tak jsem se podívala na první sérii, a nic moc.
Po letech mi i můj bratr říkal jak je to úžasný, tak jsem si řekla, proč ne, a jelikož na seriály moc nejsem koupila jsem si knihu, a zas nic moc.
Knihu jsem popravdě ještě nedočetla, a to ji mám rozečtenou asi už od jara. Ale už jsem skoro na konci takže píšu svůj názor.
Spisovatel všechno skvěle popsal, tu středověkou(možná starověkou) surovost, krásně do toho vložil i fantasy prvky, o tom žádná... Ale je to příšerně zdlouhavý, táhne se to jak smrad. A ty výrazy- jako mně to do té doby fakt brutálně nesedí, copak v době rytířů kulatého stolu znali takový pojmy?
Opravdu by mě zajímalo proč je tím polovina země tak posedlá.
Špatná knížka to není ale druhý díl si asi nekoupím.

23.11.2023 2 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Na filmech o Jurském parku jsem prakticky vyrostla :) Proto když jsem viděla tuhle knížku okamžitě musela být doma, ale trvalo pěkně dlouho než jsem si ji začala číst.
Jako někdo, kdo znal jen ten film, mě začalo docela překvapovat když jsem začala narážet na některé odlišnosti v obou dějích, film od pana Spielberga je ve mně zakořeněná klasika. Ale nakonec to bylo moc zajímavé, sice mi přečtení trvalo asi půl roku, letos nemám moc čtecí náladu, a taky jsem nečekala tak uzavřený konec.
Oproti filmu mi tu byl Hammond hrozně nesympatický, umíněný dědek který si neuměl přiznat, že udělal chybu a pořád ji svádí na něco nebo někoho jiného.

19.10.2023 4 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Jsem romantik. Takže jsem byla naprosto nadšená. Moc dobře se to četlo a najednou se to i samo přečetlo. Nemám co vytýkat. Moc se mi líbil náhled děje z obou pohledů, a děj byl místy i vtipný.

21.01.2023 5 z 5

Úžasná knížka. Já ságu HP miluju a Draco Malfoy je moje oblíbená postava a s každou stránkou téhle knížky je mi Tom Felton ještě sympatičtější. Nádherná a čtivá knížka plná vtipných momentů.
Jediná věc která mě tak trochu mrzí je to že je v ní docela dost překlepů, myslím že u knihy takové hodnoty by to být nemělo.

19.01.2023 5 z 5

Krvavý polibek Krvavý polibek Lisa Jane Smith

Říši temnot mám moc ráda a ani tentokrát nezklamala. Oddechové čtení.

19.08.2022 5 z 5

Úžasné. Jsem veliký fanoušek HP světa a další knížku s touhle tématikou jsem skoro zhltla (opět jsem si ji ale musela šetřit).

08.08.2022 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Miluju ten film a knížka byla snad ještě lepši, nicméně jsem se nezvládala orientovat v tom že ve filmu je Jonasovi 16 zatímco v knížce 12 let. Ale i tak to bylo krásné čtení které jsem zhltla asi za 14 dní, protože kdybych si ho nešetřila nevydržel by ani dva dny.

07.08.2022 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Zajímavé číst o Snowovi který miluje (z HG ho známe jenom jako toho krutého dědka, nebo aspoň já mám ten dojem) a aspoň do jisté míry se chová jako člověk.
Hrozně mi bylo líto Sejana, fakt, po tomhle jsem v noci nespala. Ale náznak Snowovy podstaty tu probleskoval i teď, smýšlení že vše co dělá, dělá ve jménu Kapitolu.
Moc se mi líbilo zavedení romance do příběhu, Lucy Gray byla zvláštní, ale velmi sympatická postava, ikdyž konec mě trochu zklamal. Na druhou stranu se dalo očekávat že happy end nebude.
Tak či tak to byla skvělá knížka a úžasný příběh, a já ho vřele doporučuju :)

07.08.2022 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

NÁDHERA :)

31.03.2022 5 z 5

Rituál Rituál Sergej Djačenko

Knížka byla krásná, trochu pohádková ale krásná. Prvních sedm kapitol jsem prakticky zhltla, potom následoval princův boj s drakem a královská svatba a já už byla skoro přesvědčená že knížku nechci dočíst. Arman mi hrozně přirostl k srdci, moc jsem mu fandila. Nicméně nakonec jsem příběh dočetla až do konce. Ale neskutečně mě štve ten otevřený konec.

10.03.2022 4 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Jako první jsem viděla film, ten mě uchvátil. Kniha je taky skvělá, ale nebylo to to co jsem očekávala že budu číst.

07.01.2022 3 z 5

Upír Lestat Upír Lestat Anne Rice (p)

Ještě knihu čtu ale za mě je to ještě lepší než Interview s upírem. Hrozně se mi líbí že Lestat tu ještě není tím chladným, sarkastickým, necitelným tvorem jak si jej člověk představí při čten Intervia. Úvod jsem po několika stranách znuděně odložila a už jsem si říkala že to bude zase jedna z těch knížek co prostě nedočtu, ale přirozeně mi to nedalo a ačala jsem si číst rovnou hlavní příběh... a nakonec jsem naprosto nadšená jak nádherně detailně a procítěně je napsaná. Smekám před spisovatelkou.

07.01.2022 5 z 5

Tajemství upírů Tajemství upírů Lisa Jane Smith

Mám doma všech osm dílů téhle úžasné série a kdykoli nevím co číst je to záruka že se do knížky začtu a skoro jedním dechem ji zhltnu.

10.08.2021 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Knihu jsem měla v povinné četbě, a musím se přiznat, četla jsem ji až teď. Ale byla jsem příjemně překvapená. Na to, jak nemám moc v oblibě díla českých spisovatelů, jsem knížku dočetla až do konce a dozajista si koupím ještě další díla tohohle autora. Příběh je podle mě naprosto geniální jen si myslím že konec příběhu byl, jakmile pan Povondra spatřil mloka v Labi, poslední kapitola mi spíše připadá jako autorovy dodatečné myšlenky.

08.08.2021 4 z 5

Roztomilí čibíci Roztomilí čibíci Joanna Zhou

Mám asi deset knížek naučte se kreslit a neskutečně mi pomohly, ale v tomhle stylu jsem se naprosto našla :)

14.07.2021 5 z 5

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Mě se knížka moc líbila. Moc zajímavě se to celé vyvíjelo, nutno podotknout že se mi hrozně líbily Aidenovy názory, ikdyž mě občas, to jak umělé inteligence ovlivňují dění, trochu děsilo, a když se do toho ještě vložil Sinai...
O knize jsem si sice četla recenze a když přišla byla jsem nadšená, ale když jsem si přečetla přebal byla jsem přesvědčená, že si knihu nepřečtu, ale od první strany jsem změnila názor =)

13.06.2021 5 z 5

Řeč květů Řeč květů Vanessa Diffenbaugh

Knížka byla vcelku zajímavá, Victoriin život byl vcelku smutný a její chování docela pochopitelné, ale občas mě už štvala. Ovšem když jsem se brodila v těch scénách věnovaných porodu a potom mateřství myslela jsem, že už ji nedočtu, přišlo mi to hrozně zdlouhavé a popisovala to jako nějaký horor. Nicméně nakonec jsem ráda, že jsem vydržela a knihu dočetla do konce.

02.05.2021 3 z 5

Vanesa – Neohrožená Vanesa – Neohrožená Joachim Masannek

Četla jsem si ji už před lety. Na to, že nejsem fanoušek fotbalu si myslím že je skvělá.

14.03.2021 4 z 5

Červený hedvábný šál Červený hedvábný šál Federica De Cesco

Další kniha kterou jsem si četla, když mi bylo 10. Četla jsem si ji o prázdninách, nemohla jsem se od ní odtrhnou a nakonec ji přečetla za pár hodin. jenom se teda musím přiznat že u konce jsem bulela jak želva

07.03.2021 5 z 5