Marie 393 Marie 393 komentáře u knih

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Nevím, jestli bych tuto knihu úplně jednoznačně zařadila do kategorie - pro děti a mládež. Zdánlivá jednoduchost a přitom tolik hloubky. Neskutečná knížka.

30.10.2016 5 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Unikát! Její kouzlo nespočívá ani tak v literárních kvalitách, jako v tom, jak moc je převratná a obohacující. A to nejen pro ty, kteří se PAS zabývají. Pro lidi, kteří s autisty přichází do styku, by měla být povinnou četbou. Kdo jiný by pravdu dokázal popsat líp než samotný člověk, který poruchou trpí?

26.10.2016 5 z 5

Já se vrátím Já se vrátím Adriaan Van Dis

Jako by mi celé čtení chyběla informace bez které se kniha, a především autor nedá dostatečně pochopit. Čekala jsem úplně něco jiného, děj mě nezaujal a cynismu bylo přespříliš. Četla se mi velmi těžce... i přesto všechno musím říct, že ve mně něco zanechala a k autorovi bych se jednou ráda vrátila. Zvláštní.

28.09.2016 2 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Oddechovka :) Úžasná kniha pro ty, kteří autora neznají. Opět krásný milý a srdečný styl psaní, zkrátka Fulghum, ale nemohu se zbavit dojmu, že autor vybral povídky, které nenašly místo v předchozích knížkách. Za mě menší zklamání, i když má své kouzlo a určitě stojí za přečtení.

28.09.2016 3 z 5

Osobnosti plus Osobnosti plus Florence Littauer

Neuvěřitelně čtivá a vtipně napsaná knížka s naprosto vyčerpávajícím popisem povah lidí. Podle mě jednoznačně nejlepší svého druhu :-)

13.08.2013 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Skryté pravdy života. Pokaždé, když ji čtu, najdu v ní něco nového. Podle mě nejkrásnější knížka :-)

09.08.2013 5 z 5