margaretz margaretz komentáře u knih

Šťastně až po smrti Šťastně až po smrti Eleanor Corvin (p)

Ruiny potřetí a naposled. Jaká škoda! Tenhle svět se mi moc líbil, všechny postavy jsem si oblíbila, vždy mě dokázalo něco překvapit. Autorka do příběhu opět krásně zakomponovala další známou pohádku. Tyto momenty byly pro mě v sérii velmi zajímavé. Tentokrát se vyprávění ujmula také Tessa a jsem moc ráda, že jsem na ni mohla změnit názor a pochopit ji. V druhém díle jsem jí úplně nepřišla na chuť a popravdě ani v prvním tolik ne. O to více jsem ráda, že se z ní vyklubala další sympatická osoba, která má jen spoustu svých problémů a strachů. Třetí díl se za mě opět povedl a autorka od prvního dílu jasně vyzrála a její styl psaní, vyprávění a hloubka postav mě naprosto uspokojila. Dlouho jsem se ke knize nemohla dostat a zároveň ji odkládala, abych měla opravdu čas si ji v klidu užít. Věřte mi, nemít tři děti, tak čtu až do rána. Až tak mě opět vtáhla do děje a bylo těžké ji odkládat. Doufám, že přeci jen někdy v budoucnu, jestli uzraje čas, se do Ruin vrátíme. A nebo někam jinam?

23.01.2024 5 z 5

Dvanáct měsíců Dvanáct měsíců Eleanor Corvin (p)

První díl Jeden rok ze série smrťáků se mi líbil, ale měla jsem k němu výhrady. Chybělo mi o něco více napětí, dotažení některých nápadů a dějových linek. Dvanáct měsíců je oproti tomu dotaženo k dokonalosti. Užíváme si rozvedení vztahu mezi Emou a Eskarem. Díky další vypravěčce Anně, je zde další romantická linka. Opět se mi velmi líbí použití známé pohádkové postavy a převyprávění jejího příběhu. A tentokrát si autorka dala záležet s tajemnou linkou a napětí krásně graduje. Problémy se kupí, nic se nevyřeší mávnutím kouzelného proutku, tentokrát si musíme více lámat hlavu, co se v Ruinách děje a kdo za tím stojí. Postavy jsou ještě více propracovanější a vše zapadá na své místo. Musím říct, že obrovský posun. Tudíž druhý díl se stává mým oblíbeným a už se těším na další rok v Ruinách. Ještě je toho hodně k dořešení a to je dobře. :)

16.04.2023 5 z 5

Hudba z vedlejšího kupé Hudba z vedlejšího kupé M. K. Hardy

Nová kniha od M. K. Hardy, ale tentokrát nečekejte potutelné úsměvy od ucha k uchu a výbuchy smíchu nad vtipnými postavami. Autorka nám dokázala, že umí napsat i vážnější příběh. Ema i Daniel dva odlišní lidé, kteří řeší své životní pády, každý má svých problémů dost, ale jsou-li spolu dokáží na ně zapomenout. I když je dříve nebo později doženou. Krásná romantika, u které je cesta ke šťastnému konci poměrně trnitá. Co knížku naprosto oživuje je právě hudba a výběr písní. Díky ní mám asi mnohem silnější zážitek. Už se těším na další počin z dílny M. K. Hardy.

12.03.2022 5 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

Knížka se velmi dobře četla, byla vtipná a hned prolog mě rozesmál. Jen ke konci se v knize více vyskytovaly chyby, jako chybějící zvratné zájmeno nebo předložka a věty tak trochu ztrácely smysl.
Líbilo se mi, že v knize byla spousta narážek a odkazů na různé knihy, filmy, seriály, ale i historii a citáty. Navíc autorka použila můj nejoblíbenější citát, který je od Wericha: „Dobrá nálada nevyřeší všechny vaše problémy, ale naštve tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.“ A i zmínila můj nejoblíbenější film. Takže si mě získala. A pokud jsem náhodou film neznala a nepochopila jsem narážku, tak po troše googlení jsem prozřela a tleskala, jak dobře to použila. Myslím, že si s tím dost vyhrála.
Co se týče příběhu, tak jsem vlastně byla dost překvapená, že je to pouze fantasy romantika. Doufala jsem, že tu bude i více napětí, jak to tak ve fantasy bývá. Sice zde byl jeden veliký napínavý moment, který bych ale řekla, že ztratil potenciál. Za mě to smetli ze stolu hrozně rychle a i následky, které z toho Ema měla, bych doufala, že se nějak více rozvedou a ne, že se s nimi v zásadě smíří. Nehledě na to, že i problém s její proměnou, byl tak poměrně upozaděn. Myslím, že tu bylo více dobrých nápadů, které se mohly lépe a více rozvést. Co oceňuji, že jsme se v závěru dozvěděli Emy příběh. I se mi líbil pohádkový motiv.
Celkově se mi knížka líbila, jen mi chybělo větší drama.

06.09.2021 4 z 5

Hacker Hacker M. K. Hardy

Musím říct, že Heckera jsem zhltla jedním dechem a kdybych nemusela jít spát, protože se musím druhý den starat o dcery, tak jsem ho četla celou noc. Příběh svižně ubíhal a vůbec se mi nechtělo přestat číst. I když od začátku víme kdo je kdo, o to je zajímavější sledovat myšlenkové pochody obou hrdinů a vtipné momenty, které nastávají. Za mě skvělý počin od začínající české autorky M. K. Hardy.

31.07.2021 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Knížka se mi moc líbila. I když mi tentokrát přišlo, že Robert řešil velmi málo symbologických záhad, než jak je u něj běžně zvykem.
Co ještě se mi na knize líbilo se dočtete zde:

16.07.2018 4 z 5

Město nekonečné noci Město nekonečné noci Lincoln Child

Tentokrát z knížky vlastně nejsem vůbec nadšená. Celé mi to připadalo, jako kdyby potřebovali nutně napsat další díl a nemělo to tu hloubku jako jiné díly.
Co dál se mi nezdálo, si můžete přečíst zde:

06.07.2018 3 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Za mě skvělý retelling Shakespeara. Originál jsem neznala a proto to bylo nové a neokoukané. Další mé postřehy si můžet přečíst zde: http://knizniholky.blog.cz/1805/jo-nesb-macbeth

26.05.2018 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Po Měsíčních kronikách další skvěle přepracovaná pohádka. Od začátku jsem těm dvěma držela palce, i když jsem věděla, že to musí skončit špatně. Vlastně jsem pořád doufala v nějaký zvrat. A i přesto mě to totálně dostalo a uspokojilo, že tak to má být. Doufám, že se autorka vrhne na další pohádky. A navíc si díky této knize budu muset přečíst celou Alenku, ten svět už mi chybí. :)

22.07.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Já skoro nemám slov. Od první věty po poslední dokonalá kniha. Nikdy jsem se nenudila, pořád jsem byla v napětí a hrozně jsem si to užila. Doufám, že tohle nebylo poslední pokračování. A jestli díky tomu, že byla pauza mezi knihami tak dlouhá, byla tahle knížka dokonalá, tak si zase ráda počkám. Protože tahle knížka mě opět dostala. :)

22.06.2017 5 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Díky téhle knížce můžu celou sérii považovat za uzavřenou. Všechny povídky naprosto skvěle dokreslily děj. A nejvíc mi v zakočení série chyběla přesně tahle poslední. Teď si můžu s klidem říct, skončilo to dobře a je to uzavřené. Při dočtení Winter mi přeci jen něco chybělo.

07.03.2017 5 z 5

Drak a diamant Drak a diamant Kai Meyer

Za mě tenhle díl byl nejlepší za všech tří. První byl trochu nuda, musela jsem se nutit do čtení, druhý už byl o něco lepší a třetí jsem poměrně zhltla. Osudy hrdinů konečně nabraly spád a přeskakování v ději a postavách mě pořád udržovalo v pozornosti. I konec se mi líbil, mělo to hlavu a patu. Dokonce mi ani nevadí, že příběhy některých postav jsou stále otevřené, naopak takhle si každý může domyslet, jak to s každým dopadne.

Celkově pěkné odpočinkové čtení.

07.10.2016 5 z 5

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

Asi první knížka s Pendergastem, kdy jsem si řekla, že není nijak zajímavá. Nepřišlo mi, že by se jednalo o nějakou velkou záhadu, kterou obvykle řeší. A posledních 100 stran, které konečně byly zajímavé, to nijak nezachránilo. A navíc tajnou informaci na konci jsem tušila tak nějak od začátku. A Constance, jakkoli ji mám normálně ráda, byla hrozně nesnesitelná. Doufám, že další kniha to napraví.

14.06.2016 4 z 5

Hrozba patriotů Hrozba patriotů Steve Berry

Tentokrát mi tato kniha přišla slabší oproti jiným dílům s Malonem. Pořád jsem měla pocit, že jsem na začáku a děj se ještě pořádně nerozjel a nejednou jsme věděli ono velké tajemství. Asi jsem zvyklá z předchozích knih více měnit lokace a tudíž mi to nepřišlo tolik zajímavé. Ale jinak, prostě je to Cottone! :)

30.05.2016 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Zajímavé a napínavé. Něco mi přišlo lehce přitažené za vlasy, ale i tak jsem si tu detektivku užila. Teď se chci ještě podívat na zfilmovanou verzi.

14.10.2015 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Naprosto skvělé zakončení. Tajně doufám, že se nějaké knížky ještě dočkáme. Každopádně napínavé od začátku až do konce. A teď myslím jak kniha Policie, tak celá série. prostě Jo nesbo to umí a jen tak dál, jsem zvědavá i na další jeho díla.

02.10.2015 5 z 5