marek6463 marek6463 komentáře u knih

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Musím říct, že ani tahle kniha od Linkové mě vůbec nezklamala, ač dle mého úhlu pohledu se jedná o dějový kriminální thriller občas mírně líznutý hororovou a ponurou atmosférou. Je to krásně vymyšlené a napsané zároveň. Nechci chválit den před večerem, ale budu se těšit na další knihu od autorky.

02.11.2017 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

S touto knihou jsem byl spokojen, ale u dvou předešlých knih jsem byl nadšený, tudíž dávám čtyři hvězdičky.

13.06.2017 4 z 5

Nikam Nikam Dalibor Vácha

Tak jsem to dočetl a musím říct, že tahle "česká kniha" je jedna z mých těch oblíbených, ač dle mého úhlu pohledu to není sci-fi, ale doslova sci-fi horor plný zvratů a nečekané hrůzy. Jedna velká knižní imponace.

27.04.2017 5 z 5

Red Red Jack Ketchum (p)

Filmová adaptace se na devadesát devět procent shoduje s knižní předlohou, akorát že v knize je to, i když film je dobrý, působivější.

21.03.2017 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Celková kniha je mírně nadprůměrná, ač se v ní nacházejí slabší povídky či dobré povídky, a nebo perfektní povídky. Každopádně nejvíce záleží na vkusu čtenáře, podle čehož ohodnotí každou povídku dle svého úhlu pohledu. Knihu jsem četl krátce přes dva měsíce a celkem mi přijde, když to budu hodnotit podle školního stylu, chvalitebná.

18.03.2017 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Příběh dobrý, jen k tomu na co čtenář čeká to trvá dlouho.

02.02.2017 3 z 5

Jak přežít v přírodě Jak přežít v přírodě Garth Hattingh

Jelikož jsem podobná témata s tátou často probíral a dneska ještě probírám tak mi kniha přišla, i když ne úplně pokaždé, zajímavá a místy až inspirující. Našel jsem v ní různé poznatky, které mě zaujaly svou nevšedností a praktičností - pokud by rady v knize neměl někdo tendenci bagatelizovat. Každopádně všem dobrodruhům jen doporučuji.

02.02.2017 4 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

No musím konstatovat, že určité pasáže jsou až krajně úchylné, přesto co se hororového žánru s extrémně násilnou vlastností týče tak zpracování je perfektní, i když na něco takového jsem v knižním světě ještě nenarazil. Ta kniha je něco jako Divadlo hrůzy, ale nemám na mysli ten filmový propadák ze sedmdesátých let, myslím to hypoteticky. Příběh dokáže šokovat, vyvolávat averzi a zároveň imponovat.

14.01.2017 5 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

No tak já bych tuto knihu rozhodně nezatracoval, ale po pravdě řečeno, první necelá polovina příběhu mě přiměla k téměř průměrnému hodnocení, avšak druhá přespolovina mě bavila už o něco více než fádně průměrná kriminálka. A to mě přimělo tomuto příběhu hvězdičku přidat, i když ten konec, se přiznávám, mě též zmátl, a to natolik, že jsem se musel vrátit na začátek, jestli to tak mohu nazvat, poslední kapitoly. Avšak nakonec jsem to pochopil, ale s koncem jsem příliš spokojen nebyl. Však děj před poslední kapitolou mě uspokojil.

09.01.2017 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Je to perfektní kniha se zajímavým a napínavým impozantním dějem,místy mrazivé.

28.11.2016 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

krásný horor

07.11.2016 5 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Tak tato povídka je perfektní hororová záležitost.

07.11.2016 5 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Některé povídky jsou vynikající, ale tudíž jsou v knize i méně zaujatelné povídky, z knihy to dělá přijatelný průměr.

07.11.2016 3 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Překvapilo mě to na to, že se má jednat o pohádkovou verzi.

07.11.2016 4 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Celkem zaujatelný román, jenž neurazí.

07.11.2016 4 z 5

Bestie Bestie Peter Benchley

Začetl jsem se od začátku do konce.

27.10.2016 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

I když se v podstatě jedná o jiný příběh, než je V údolí lišek, avšak se stejně jedná o imponující příběh plný napětí, jenž čtenáře nenechá dokud knihu celou nepřečte.

08.10.2016 5 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Zaujatelné.

Talisman Talisman Stephen King

Překvapilo mě to. Podle obalu knihy jsem usuzoval,že jde spíše o fantasy - o zabloudění do říše fantazie.

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Nejvíce mě bavila 1. část knihy.