marek6463

zrušený profil

ŠmírákŠmírákCharlotte Link

Musím říct, že ani tahle kniha od Linkové mě vůbec nezklamala, ač dle mého úhlu pohledu se jedná o dějový kriminální thriller občas mírně líznutý hororovou a ponurou atmosférou. Je to krásně vymyšlené a napsané zároveň. Nechci chválit den před večerem, ale budu se těšit na další knihu od autorky.

02.11.2017

Konec hlídkyKonec hlídkyStephen King

S touto knihou jsem byl spokojen, ale u dvou předešlých knih jsem byl nadšený, tudíž dávám čtyři hvězdičky.

13.06.2017

NikamNikamDalibor Vácha

Tak jsem to dočetl a musím říct, že tahle "česká kniha" je jedna z mých těch oblíbených, ač dle mého úhlu pohledu to není sci-fi, ale doslova sci-fi horor plný zvratů a nečekané hrůzy. Jedna velká knižní imponace.

27.04.2017

RedRedJ. Ketchum (pseudonym)

Filmová adaptace se na devadesát devět procent shoduje s knižní předlohou, akorát že v knize je to, i když film je dobrý, působivější.

21.03.2017

Bazar zlých snůBazar zlých snůStephen King

Celková kniha je mírně nadprůměrná, ač se v ní nacházejí slabší povídky či dobré povídky, a nebo perfektní povídky. Každopádně nejvíce záleží na vkusu čtenáře, podle čehož ohodnotí každou povídku dle svého úhlu pohledu. Knihu jsem četl krátce přes dva měsíce a celkem mi přijde, když to budu hodnotit podle školního stylu, chvalitebná.

18.03.2017

Ostré předmětyOstré předmětyGillian Flynn

Příběh dobrý, jen k tomu na co čtenář čeká to trvá dlouho.

02.02.2017

Jak přežít v příroděJak přežít v příroděGarth Hattingh

Jelikož jsem podobná témata s tátou často probíral a dneska ještě probírám tak mi kniha přišla, i když ne úplně pokaždé, zajímavá a místy až inspirující. Našel jsem v ní různé poznatky, které mě zaujaly svou nevšedností a praktičností - pokud by rady v knize neměl někdo tendenci bagatelizovat. Každopádně všem dobrodruhům jen doporučuji.

02.02.2017

Po sezoněPo sezoněJ. Ketchum (pseudonym)

No musím konstatovat, že určité pasáže jsou až krajně úchylné, přesto co se hororového žánru s extrémně násilnou vlastností týče tak zpracování je perfektní, i když na něco takového jsem v knižním světě ještě nenarazil. Ta kniha je něco jako Divadlo hrůzy, ale nemám na mysli ten filmový propadák ze sedmdesátých let, myslím to hypoteticky. Příběh dokáže šokovat, vyvolávat averzi a zároveň imponovat.

14.01.2017

PusinkaPusinkaSophie Hannah

No tak já bych tuto knihu rozhodně nezatracoval, ale po pravdě řečeno, první necelá polovina příběhu mě přiměla k téměř průměrnému hodnocení, avšak druhá přespolovina mě bavila už o něco více než fádně průměrná kriminálka. A to mě přimělo tomuto příběhu hvězdičku přidat, i když ten konec, se přiznávám, mě též zmátl, a to natolik, že jsem se musel vrátit na začátek, jestli to tak mohu nazvat, poslední kapitoly. Avšak nakonec jsem to pochopil, ale s koncem jsem příliš spokojen nebyl. Však děj před poslední kapitolou mě uspokojil.

09.01.2017

Právo nálezcePrávo nálezceStephen King

Je to perfektní kniha se zajímavým a napínavým impozantním dějem,místy mrazivé.

28.11.2016

Prokletí SalemuProkletí SalemuStephen King

krásný horor

07.11.2016

Mrtví se někdy vracejíMrtví se někdy vracejíStephen King

Tak tato povídka je perfektní hororová záležitost.

MlhaMlhaStephen King

Některé povídky jsou vynikající, ale tudíž jsou v knize i méně zaujatelné povídky, z knihy to dělá přijatelný průměr.

Dračí očiDračí očiStephen King

Překvapilo mě to na to, že se má jednat o pohádkovou verzi.

Černý důmČerný důmStephen King

Celkem zaujatelný román, jenž neurazí.

BestieBestiePeter Benchley

Začetl jsem se od začátku do konce.

27.10.2016

Zapomenuté dítěZapomenuté dítěCharlotte Link

I když se v podstatě jedná o jiný příběh, než je V údolí lišek, avšak se stejně jedná o imponující příběh plný napětí, jenž čtenáře nenechá dokud knihu celou nepřečte.

08.10.2016

TommyknockeřiTommyknockeřiStephen King

Zaujatelné.

TalismanTalismanStephen King

Překvapilo mě to. Podle obalu knihy jsem usuzoval,že jde spíše o fantasy - o zabloudění do říše fantazie.

Srdce v AtlantiděSrdce v AtlantiděStephen King

Nejvíce mě bavila 1. část knihy.

BlazeBlazeR. Bachman (pseudonym)

Celkem zajímavý thriller.

NespavostNespavostStephen King

Bez chyby napsaný horor plný děje a bravurního zpracování.

ŽhářkaŽhářkaStephen King

Moje 1. čtená kniha od Kinga, která mě vůbec nezklamala. Ovšem film knižní předloze nesahá ani po kotníky.

Semeno zlaSemeno zlaAndrew Hall

Souhlasím, že to je klasika devadesátých let minulého století, přesto mě to docela bavilo.

Nejlepší přítelkyněNejlepší přítelkyněRobert Lawrence Stine

Takový odvar pro puberťáky či slabší thriller na jedno počtení.

02.07.2016

Neznámá v zrcadleNeznámá v zrcadleL. Beach (pseudonym)

No je to retro styl na jedno přečtení.

RevivalRevivalStephen King

Tak knihu jsem dočetl, což jsem byl na ni zvědavý, avšak i když od Kinga čtu rád tak přesto je pro mě kniha spíše průměrná. Navíc je v příběhu moc aspektů ohledně náboženství, což mě kniha mírně zklamala. Přesto jsem ji dočetl, ale čas od času jsem to dočíst ani nechtěl. Musím konstatovat, že několik dobrých pasáží se v příběhu najde a proto jsem to měl nakonec potřebu dočíst. Ale pasáž s kapelou a některé pasáže s náboženstvím se mohly dle mého úhlu pohledu vynechat.

MarťanMarťanAndy Weir

Jako první jsem viděl film a až poté jsem si přečetl knihu, což poté jsem narazil na velký rozdíl mezi filmem a knihou. I když film ujde, kniha je zcela perfektní a mnohem lepší než samotný film. V knize je děj zajímavější a více imponující...oproti filmu, který neurazí, ale na knihu nemá.

06.05.2016

Strážný andělStrážný andělDanielle Steel

I když nemá tato kniha více stránek tak i přesto má svůj evidentní potenciál.

28.03.2016

Srovnáno se zemíSrovnáno se zemíR. Bachman (pseudonym)

Průměrné jako Dlouhý pochod.

23.03.2016