marek1278 marek1278 komentáře u knih

Sedm mínus jedna Sedm mínus jedna Arne Dahl (p)

Nemůžu si pomoct, ale skvělá detektivka a hnedka jdu do knihovny pro další díl - Sama a Molly jsem si oblíbil a těším se na další pokračování zápletky.

06.10.2023 5 z 5

Tajnosti Renaty L. Tajnosti Renaty L. Pavel Jansa

Po přečtení první části jsem byl lehce na pochybách, jestli mám číst dál, ale obrovské překvapení, hltal jsem stránky až do konce, doporučuji ;)

20.09.2023 5 z 5

Rubáš pro arcibiskupa Rubáš pro arcibiskupa Peter Tremayne (p)

Překvapivě výborná historická detektivka, dobové reálie naprosto nenudí a jen doplňují úžasnou atmosféru. Doporučuji a těším se na další díl :)

01.09.2023 5 z 5

Záhada pro loutky Záhada pro loutky Patrick Quentin (p)

Zpočátku se mi to zdálo jako solidní galimatyáš, nicméně perfektní detektivka, stojí za přečtení :)

04.07.2023

Větrné duše Větrné duše Mons Kallentoft

Já si nemůžu pomoci, ale za mě zatím nejlepší díl Malin, líbí se mi, jak jde pomalu do sebe, její život už není taková horská dráha, příběh je k zamyšlení a celkově jsem se bavil, těším se co bude dál ;)

04.05.2023 5 z 5

Příliš mnoho náhod v Tenerife Mar Příliš mnoho náhod v Tenerife Mar Helena Hardenová

Měl jsem lehce strach, české autory většinou nečtu, nicméně kniha se četla moc dobře, taková oddechová četba bez napětí, uvidíme další případ vyšetřovatelky Zuzán.

26.04.2023 4 z 5

Smrt v extázi Smrt v extázi Ngaio Marsh

Klasická detektivka ze staré školy - půl knížky detailní popis postav a všeho, půl knížky samotný příběh - jak bude zřejmé, bavil jsem se až u druhé. Nicméně stojí za přečtení a těším se na další případy inspektora Alleyna.

22.03.2023 3 z 5

Slepé právo Slepé právo Robert K. Tanenbaum

Ze začátku velký chaos v postavách, nicméně vyklubalo se z toho moc pěkné čtení a hodně zajímavé rozuzlení. Doporučuji

15.03.2023 5 z 5

Vražda na Den smíření Vražda na Den smíření Lee Harris (p)

Další pátrání Chris, tentokrát v daleké minulosti se mi líbilo víc, než první díl. Opravdu pěkná detektivka, těším se na další díly

03.04.2019 4 z 5

Slavné případy soudce Ti Slavné případy soudce Ti Robert van Gulik

Moje první kniha se soudcem Ti a byl jsem příjemně překvapený - těším se na další díly a vřele doporučuji

13.03.2019 4 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Od knihy jsem nic nečekal a byl z toho perfektní detektivní román. Erica i Patrik jsou opravdoví sympaťáci, zápletka byla opravdu zajímavá. Těším se na další díly

05.03.2019 5 z 5

Za co se pyká Za co se pyká Olle Lönnaeus

První polovina knihy byla fakt "nudná", ale po dočtení chápu, že bez ní by z knihy nebylo nic. Naštěstí druhá polovina knihy ten začátek vynahrazuje a bylo z toho pěkné počtení.

11.01.2019 4 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské Arne Dahl (p)

Opravdu jsem si knihu užil stejně jako předchozí díly této série a doufám, že ještě nějaké díly vzniknou. Perfektní kniha :)

08.11.2018 5 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Bavil jsem se od začátku do konce, těším se na další díly :)

10.10.2018 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První setkání s detektivem Holym a hodně zajímavá kniha, napínavá až do konce, těším se na další díky a knihy.

27.07.2018 4 z 5

Věž zeleného anděla 4 Věž zeleného anděla 4 Tad Williams (p)

Všechny díly dočteny opětovně na jeden zátah a je to zkrátka jedna z nejlepších fantasy ság, co jsem kdy četl. Jako celek je celý svět neuvěřitelně propracovaný a těším se, až si všechny díly za pár let zase přečtu. Skvostné dílo, vřele doporučuji všem, co ještě nečetli

19.07.2018 5 z 5

Trůn z dračích kostí Trůn z dračích kostí Tad Williams (p)

Knížku jsem četl několikrát a pokaždé si ji vychutnávám, jako by to bylo poprvé a nacházím mnoho detailů, které jsem už zapomněl :) Jedna z nejlepších fantasy románů, co jsem kdy četl, dobrodružství Simona je prostě úchvatné

28.05.2018 5 z 5

Až na věky věků Až na věky věků Åke Edwardson

4,5* Mé první seznámení s komisařem Winterem a musím říct, že moc příjemné. Kniha měla dobrý spád, zápletka zajímavá - těším se na další díly :)

04.05.2018 4 z 5

Vražda v sanatoriu Vražda v sanatoriu Ngaio Marsh

3+ Další případ inspektora Alleyna nás tentokrát přivede do prostředí soukromé nemocnice, kde umírá po vcelku banální operaci tlustého střeva předkladatel zákona o anarchismu. Podezřelých je celá řada a přes občas zdlouhavé popisování a dedukce je to zajímavá kniha s docela překvapivým pachatelem/lkou :) Těším se na další díly

08.03.2018 3 z 5

Hora štírů Hora štírů John Flanagan

Další skvělý příběh Halla a jeho bratrstva, bavil jsem se, jen škoda toho moc rychlého konce, čekal bych trochu více :) Těším se na další díl

21.02.2018 5 z 5