Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Já a pan Jones Já a pan Jones Sue Mongredien

Román o vztazích, o překonávání překážek skutečných i fiktivních a o tom, že lidé jsou různí a mají různé starosti a problémy. Ne vždy všechno dobře dopadne jako v tomto příběhu.

22.04.2024 4 z 5

Život jako hobby Život jako hobby Marcela Mlynářová

Tak činorodou ženu jsem v životě snad nepotkala. Líbil se mi její popis putování po vlastech českých i v zahraničí, protože jsem nečekala žádnou románovou zápletku a nebyla proto zklamaná. Její vyprávění o mamince a poté o její ztrátě mi bylo blízké protože jsem v nedávné době prodělala stejné chvíle.

18.04.2024 3 z 5

Neviditelná zranění Neviditelná zranění Věra Fojtová

Příběh mladičké Rút a krásného mladíka Ervina, kteří se potkali vlastně velice krátce a nestačili se ani poznat. Oba byli židovské národnosti a tím byl jejich osud zpečetěn. Dostali se každý do jiného koncentračního tábora, kde viděli a zažili hrůzné věci, ale dokázali přežít. Rút díky vlastní odvaze a síle, Ervin díky SSmanovi, který ho chránil, protože mu někoho připomínal…proto nedokázal na vše zapomenout a pokračovat dál ve svém životě.

15.04.2024 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Moje čtvrtá a určitě ne poslední kniha prince Ládíka, dvě z nich jsem si i koupila a mohu potvrdit, že opravdu zraje jako to víno z la Rioja… byl to opět zážitek a moc mu děkuji za zprostředkování této pouti, na kterou si já sama netroufám.

“Kdybych viděl východ slunce jenom jednou v životě, určitě ho označím za tu nejkrásnější věc, jakou jsem kdy spatřil. Přijde mi neuvěřitelné, že se něco takového opakuje každé ráno. Kdyby nic jiného, je pro mě možnost vidět další reprízu tohohle nebeského spektáklu dostatečný důvod žít ještě jeden den.

15.04.2024 5 z 5

Případ andělské košile Případ andělské košile Inna Rottová - Mirovská

Další případ doktorky Brodské, tentokrát z nemocničního a literárního prostředí. Není to nijak zvlášť napínavé, ale mám ráda autorku a české detektivky.

12.04.2024 3 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Trochu slabší kousek, pár receptů jako bonus pro sběratele jako jsem já.

10.04.2024 2 z 5

Božské hamižnice Božské hamižnice Petr Kopl

Vtipné jako vždy a Krákal je nejlepší “shrnovač jak ho pojmenovala Morganka.

07.04.2024 5 z 5

Tajuplná žena Tajuplná žena Nora Roberts

Šestnáctiletá Elisabeth je svědkyní dvojnásobné mafiánské vraždy a tím začne její skrývání s proměnami identity. Je vysoce inteligentní ajťačka, umí se nabourat do všech možných databází. Jelikož si ji její asociální matka pořídila jako jakýsi experiment ze zkumavky, nepoznala Liz normální rodinné vztahy a vazby, takže přijímat vzájemnou důvěru a lásku muže se musí teprve naučit. A jelikož je to i romantický příběh, vše se podaří vyřešit.

07.04.2024

Jan Werich za oponou Jan Werich za oponou Jiří Janoušek

Osobnost i humor pana Wericha je famózní a nadčasový, každý si v něm najde to svoje protože je moudrý.

01.04.2024 5 z 5

Duchovládnice Duchovládnice Petr Kopl

Tentokrát se v knize připomínají nejznámější české pohádky, třeba kráska a zvíře nebo Sněhurka a sedm trpaslíků.

25.03.2024 5 z 5

V podezření V podezření Mary Higgins Clark

Bylo to trochu pomalejší, na spádu přidaly kratší kapitoly, jinak trochu slabší kousek paní Clarkové.

21.03.2024 3 z 5

Kočkonautky Kočkonautky Petr Kopl

Tentokrát cestují čarodějky do Egypta, aby našly ztracenou kočku Mikeš. A je to prostě paráda!

20.03.2024 5 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Kouzelný příběh pro děti, kde si nějaké moudro najde i dospělý čtenář. Obsahuje půvabné původní ilustrace.

18.03.2024 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Tato kniha není pro nikoho se sklonem k depresi, alespoň já jsem ji musela číst s pauzami. Snad ani jedna z postav příběhu nebyla šťastná, spokojena se svým životem, vztahy nebo prací. Nejvíc mi vadila postava matky Aleny, její přístup k dcerám, k manželovi. Prostě jen černé mraky a málo slunce.

17.03.2024 4 z 5

Princezna čarodějka Princezna čarodějka Petr Kopl

Morganka se konečně dozvídá o svém královském původu. Miluju Krákalovo “ tak já to shrnu :).

14.03.2024 5 z 5

Živelné měňavice Živelné měňavice Petr Kopl

Komiks pro děti , který ale určitě pobaví i dospěláky - mě teda baví moc. Třeba sžíravá ironie Krákala a speciálně v tomto díle jsem se zasmála nepovedeným proměnách malé Morganky v různé známé komiksové postavičky.

12.03.2024 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

To se tak dobře četlo, že jsem skoro nemohla přestat. Příběh matky samoživitelky, kterou stíhá jeden malér za druhým a ona přesto neztrácí optimismus a viru v dobrý konec. Přitom se snaží správně vychovávat své děti navzdory tomu, že jsou trochu odlišné od ostatních a jedno z nich vlastně ani není její vlastní. Můj oblíbený happy end byl třešničkou na dortu.

11.03.2024 5 z 5

O Červenáčkovi O Červenáčkovi Pavel Čech

Co se týče pana Čecha, jsem poněkud nekritická. Jeho práci mám opravdu ráda a tato pocta panu Foglarovi se mi moc líbila.

09.03.2024 5 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Tahle trojka mě baví, i když doba, ve které žili, nebyla vůbec pro nás lákavá - na druhou stranu co by dnes chodilo po ulicích bezrukých nebo přinejmenším s cejchem vypáleným na čelo.jen těch mrtvol pomalu v každé kapitole bylo trochu moc. Kapitán Stein, notář Barbarič a kaprál, každý úplně jiný a spolu neodolatelní. Těším se na další jejich dobrodružství.

09.03.2024 5 z 5

Kdyby tak na mě někdo někde čekal Kdyby tak na mě někdo někde čekal Anna Gavalda

Pestrá směs povídek, některé vážnější a jiné mě opravdu pobavily. Nic převratného, vybrala jsem si ji do Výzvy.

05.03.2024 3 z 5