marcela8908 marcela8908 komentáře u knih

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Nádherná knížka, tolik silných slov a tolik pravdy....

15.08.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tak pro mě to byla vážně hodně silná kniha. V téhle době bych opravdu žít nechtěla. Takhle jsem o listopadu ani nebyla schopná přemýšlet, kdo z nás by měl jaké razítko, kdo z nás by měl nebo neměl, studoval či nestudoval a hlavně kdo byl vychován rodiči a koho by formoval režim. Byl to pro mě letos zatím nejsilnější čtenářský zážitek letošního roku.

21.04.2021 5 z 5

Vážka Vážka Leila Meacham

Tak dočteno, potřebovala jsem trochu víc času, než napíšu své hodnocení. Určitě moc zajímavé zápletky, úžasný příběh, ale zároveň pro mě už moc šťastných náhod. Proto jen čtyři hvězdičky.

18.04.2021 4 z 5

Děti s hvězdou Děti s hvězdou Mario Escobar

Zajímavý námět, který by určitě stál za lepší zpracování. Tak opravdu trochu moc zidealizované. Přesto stojí za přečtení.

27.03.2021 2 z 5

Poslední vlak do Londýna Poslední vlak do Londýna Meg Waite Clayton

Taky jsem se zpočátku přála se stylem psaní, ale i tak to je velmi dobré čtení. Je tady v komentářích hodně podrobně popsána,takže se kloníme k těm kladným komentářům,

27.03.2021 4 z 5

Na hraně noci Na hraně noci Olivia Hawker

Tak dočteno, ale pořád tak nějak váhám s hodnocením. Jak už tady mnozí psali - vadí mi taky příliš mnoho náboženství. Taky chápu, že hlavní postava byla mnichem, ale všeho moc tomu škodí. Navíc vyhnanci z Chebska? Tak na to jsem ještě nikdy nikde nenarazila. Navíc mi přišlo ještě hodně zvláštní , že by se někdo takhle snadno vyvázal ze služeb wehrmachtu. Zranění žádné a přesto mohl do civilu? No když pominu tyhle nesrovnalosti, tak za přečtení stojí

24.02.2021 3 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Moc jsem se na ni těšila, ale četla se mi nějak těžko, postavy, čas, všechno pro mě rozházené a nepřehledné. Téma hodně zajímavé, ale......

30.01.2021 2 z 5

Renin denník Renin denník Renia Spiegel

Je to deník v pravém slova smyslu. Nejtemnější doba a nejniternější pocit dospívající dívky.

20.01.2021

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

Nešlo odolat přečtení druhého dílu. Jak už bylo napsáno, osud tak silné hlavní hrdinky, se čte jedním dechem.

19.01.2021 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Zase jedna z knížek, do které když se začtu, tak nejde přestat.

19.01.2021 4 z 5

Poslali je nalevo Poslali je nalevo Monica Hesse

Moc jsem se na ni těšila a rozhodně nezklamala. Možná jen ta dějová linka s láskou a odhalením byla navíc. Rozhodně ale stojí za přečtení

13.01.2021 3 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Tyhle knížky se čtou velmi dobře, prostě prima čtení. A změna prostředí s krásným popisem drsného prostředí tomu ještě přidá něco navíc.

13.01.2021 4 z 5

Hanina hvězda Hanina hvězda Miroslav Frindt

Moc zajímavá kniha, doporučuji určitě stojí za přečtení. Nahlédnout do osudů člověka, který prožil hrůzu koncentračního tábora a doma ho nečeká nic pěkného, je opravdu silný zážitek.

10.01.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Četla se opravdu jedním dechem, ale i pro mě byl ten konec už tak trochu navíc.

03.01.2021 4 z 5

Nouzové osvětlení Nouzové osvětlení Michael Ondaatje

Já nějak pořád nevím, strašně jsem chtěla dočíst až do konce, ale ani to mě neuspokojilo. Co si z toho všeho vzít? Čekala jsem něco víc nebo jsem úplně nepochopila, třeba ještě potřebuju čas

26.12.2020 1 z 5

Metráček aneb Nemožně tlustá holka Metráček aneb Nemožně tlustá holka Stanislav Rudolf

Tak tohle byl návrat, ale pořád krásné čtení. Jen kdybych mohla vrhnout tou koulí nebo alespoň tím míčem. Dát někomu pořádnou pecku......

26.12.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Nádherná knížka z míst, která jsou mi blízká. Právě proto jsem si ji koupila a jsem za to moc ráda.

12.09.2020 5 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Opravdu zajímavý příběh a opravdu spíš pro ženy. Téma poštovních známek je ale opravdu nevšední a zatím jsem o nich nikde nečetla.

12.09.2020 4 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Pohled z druhé strany určitě stojí za přečtení, ale srovnání s "Na západní frontě klid" bych si vůbec nedovolila. Tohle mě nijak zvlášť neoslivilo, moc se děj táhne a přeskakuje z jednoho bratra na druhého. Za mě tak hodnocení poloviční

27.08.2020 2 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Tak tahle se opravdu čte jedním dechem, úžasné čtení a neskutečně přesně vylíčeno, jak prostředí a lidé ovlivní výchovu dítěte.

25.06.2020 5 z 5