Maodongwan Maodongwan komentáře u knih

Polštář z trávy Polštář z trávy Sóseki Nacume

Aký poetický pohľad na kus japonskej zeme bez tokijskej križovatky.

01.09.2016 4 z 5

Neviditelný Neviditelný Ralph Ellison

Vyvolala vo mne množstvo rozporov, ale aj utvrdila moje názory o politike a rasovej predpojatosti. Čítanie graduje až do mimoriadneho finišu.

Silno odporúčam.

20.08.2016 5 z 5

Zahrada Rámova Zahrada Rámova Arthur Charles Clarke

Pri knižných sériách to tak býva, každý ďalší diel je o niečo slabší a priamo úmerne slabne aj čitateľov záujem. Vychádzajúc z osobných skúseností, trilógií, tetralógií a ďalších lógií, ktoré som dokázal dočítať až do konca spočítam na jednej ruke, aj tu som si dovolil predpokladať, že moje zapálenie sa postupne vytratí.

Trojka ma do seba priam vcucla. Myslím si, že je ešte pútavejšia ako dvojka. Samozrejme, príchodom Gentry Leeho sa tak trošku vytráca Clarkovo čaro a to tajomno, ktoré bolo cítiť z každej strany prvého dielu, nič to však nemení na fakte, že celá séria sa uberá prekvapujúcim a veľmi čitateľným smerom.

19.05.2016

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Jedinečná postava na literárnej scéne, satira a mesto New Orleans tak, ako si ho Toole pamatal. Môžeme hovoriť o neobyčajnom šťastí, že aj napriek dlhoročnému odmietaniu bolo Spolčení hlupců nakoniec vydané.

Nedokážem knihu zaradiť ku žiadnej inej, je to skvost s vyhraneným štýlom a nekonečnou smiešnosťou.

10.04.2016 5 z 5

Listiny Aspernovy Listiny Aspernovy Henry James

Spisovateľsky dokonalé.

11.02.2016 5 z 5

Kroky slunce Kroky slunce Walter Tevis

Úžasné čítanie. Tevis je žalostne nedocenením autorom. Kroky slunce to deklaruju na každom riadku.

11.01.2016 5 z 5