Manyna Manyna komentáře u knih

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Dlouhou dobu jsem měla čtecí pauzu a sáhnout poté ke Carterovi byla nejlepší volba pro skvělé odreagování.

23.04.2023 5 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Když jsem se poddala tomu stylu psaní a vžila se do světa přibližně jedenáctiletých dětí, tak byla kniha čtenářsky příjemnější. Věřím, že přesně takhle manipulátoři a predátoři jednají s malými dětmi, aby nad nimi získali moc. O to smutnější je, že ačkoliv si oběti uvědomují, že je takovéto chování špatné, přistupují na jejich hru. Díky moc za osvětu v této problematice, která se zlepšuje, avšak největší práce zůstává na samotných rodičích, kteří by se měli zajímat o to, s kým se jejich děti stýkají, jaké mají koníčky, názory,...možná by pak bylo těchto případů daleko méně.

23.06.2022 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Jsem matka, dcera i sestra a kniha mě hodně vracela do mého dospívání, kdy jsme se taky mnohdy nemohly s mamkou "naladit na stejnou vlnu", to přišlo až časem, ale i přesto si v sobě nesu dodnes některé dětské "křivdy", tedy momenty, kdy jsem si přišla absolutně nepochopena. Teď už je mým posláním být tou nejlepší možnou mámou svému dítěti.

18.06.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Já mám prostě pro tyhle generační příběhy slabost.

18.06.2022 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Teda, nechtěla bych být v kůži Jane. Pomalý rozjezd, šokující odhalení. Líbilo se mi to.

26.05.2022 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Možná už nejsem správná cílovka, ale příběh mi přišel takový plytký, nedotažený, prostě to nebylo ono.

03.05.2022 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Celou dobu jsem očekávala úplně jiný závěr a proto mi možná finální rozuzlení přišlo opravdu originální.

27.04.2022 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Hodně myšlenek, se kterými jsem sympatizovala. Jsem ráda, že se hlavní představitelka zachovala tak, jak se zachovala.

22.04.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Žádná z knih paní Mornštajnové zatím pro mě nebyla zklamáním. Tato je jiná, obsahuje alternativní budoucnost, která se naštěstí nenaplnila. Kniha Vám na radosti příliš nepřidá, její obsah je těžký a obtížně stravitelný, trošku jako Orwellovo 1984, ale právě proto musíme takové knihy číst jako prevenci stále a stále dokola.

02.05.2021 5 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Scarlett mi svou povahou byla od začátku značně nesympatická. Čekala jsem, že třeba časem jí přijdu víc na chuť, měla sice pár lepších chvilek, ale stejně bych nechtěla být její kamarádkou. Rhett Butler je super postava, která mě bavila nejvíc. Pustím se hned do druhého dílu.

15.03.2021 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Mám kolem sebe pár párů, kteří si prochází podobným osudem, knihu jim doporučím.

03.03.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl ještě možná o chlup lepší než jednička. Těším se na trojku! :)

27.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Hrozná pecka! Dlouho jsem nečetla takhle dobrou knihu.

27.02.2021 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Pecka! A za ten konec jedna hvězda navíc!

12.01.2021 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Osobně jsem čekala nějaký šokují závěr, bohužel se tak nějak naplnilo to, co všichni od půlky knihy čekali. Škoda.

27.11.2020 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tleskám, opět velká nádhera. Backman se prostě umí dotknout lidské duše tak, jako žádný jiný autor.

28.09.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Jednohubka, která zahřeje.

06.09.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Horko těžko uvěřitelný příběh, který se snaží šokovat, ale místo toho je spíš otravný.

21.06.2020 2 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Hodně ostrá a kritická kniha, díky za to, že vznikla. Nedělám si iluze, možná je pozadí ještě horší, možná lepší, než je zde popsáno, ale každopádně je to mazec.

31.05.2020 4 z 5

Firma Firma John Grisham

Na první pohled obyčejná právnická firma není to, za co se vydává, což brzy pozná i hlavní hrdina Mitch, i když by byl býval rád na to nepřišel. :)

22.05.2020 4 z 5