manka71 manka71 komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

No, asi mám takového muže doma, dokáže být někdy protiva, ale vždycky jde každému pomoci, když to potřebuje. Dříve tvrdil, že kočka má být na dvorku a teď bez ní nejde spát. Má nemocné srdce, miluje auta a jeho nejmilejší hračky jsou v kufříku s nářadím. A teď by se zlobil, že jsem to napsala.

19.04.2024 5 z 5

První král První král Ludmila Vaňková

Začátek trošku kostrbatý než jsem si zorientovala, ale pak jako všechny mnou doposud čtené knihy od paní Vaňkové paráda. Člověk si pak z té historie mnohem více zapamatuje.

13.04.2024 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Moje první kniha od tohoto autora a hodně mne to mile překvapilo. Je to psáno srdcem.

26.03.2024 5 z 5

Elán Elán Marcela Titzlová

Kniha pro každého fanouška Československé skupiny Elán. Když začínali hrát ještě jsem nebyla na světě, ale provázeli mne mou pubertou a pak i v dospělosti. Na plno jsem si užila několik jejich koncertů a mám lístky i na Elán 70.
Kniha je plná fotek, textů a zajímavostí, jen jednu nevýhodu má, že se nedá číst v posteli :)

14.03.2024 5 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Geniální spisovatel, stejně jako od ostatních Tolkienových knih se od příběhu nejde odtrhnout.

12.03.2024 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Na tuto knížku jsem se chystala dlouho a díky čtenářské výzvě se do ní konečně pustila. Nemám zrovna veselé období a kniha mi pomohla dostat se do klidu a přemýšlet na jinými věcmi. Ten klid, příběh a plno moudrých vět co v knize jsou nadčasové.

23.02.2024 5 z 5

Na vlnách Na vlnách Václav Šilha

Pěkný cestopis a plno krásných fotografií, jen si myslím, že některým fotkám by více slušela barva. Tu nádhernou modrou černo-bíla zabije.

20.02.2024 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Trochu zklamání. První polovina knížky se mi líbila a přemýšlela jsem jestli dám čtyři nebo pět hvězdiček, ale postupem času se kniha zdála nudnější a nudnější a do konce jsem to dávala už na sílu. Myslím, že byla zbytečně natahovaná, možná zkrátit ji tak o 200stránek a bylo by to čtenější.

15.02.2024 3 z 5

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

Dvě hvězdičky za myšlenku. Jinak příběh dost nudný.

08.02.2024 2 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Čekala jsem trochu něco jiného, asi jako když pan Grygar uváděl Okna vesmíru dokořán. Část knihy byla pro mne zajímavá, ale část nudná.

27.01.2024 3 z 5

Přetížená archa Přetížená archa Gerald Durrell

Krásné čtení pro všechny milovníky Afriky. Pan Durrell uměl skvěle popisovat přírodu a vše s ní spojené a do toho ještě jeho humorné příběhy s domorodci a od knihy se vám nebude chtít odcházet.

24.01.2024 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Knihu jsme poslouchala jako audio a docela mě z toho mrazilo. M.Stránský má skvělý hlas, který hroznou situaci výpravy ještě umocňoval. Člověk žijící v dnešním světě si vůbec neumí představit co všechno tyhle výpravy obnášely, už jen ty malé kajuty, ve kterých se sotva otočíte, to oblečení a hygiena na takové expedici, uf. A pak když se stane takový průšvih, že tam zůstanete zamrznutí na mnoho měsíců. Za mne skvělý román.

19.12.2023 5 z 5

Čisté radosti mého života Čisté radosti mého života Jan Šmíd

Příjemné čtení do špatného počasí. Určitě si půjčím i další díl.

27.11.2023 4 z 5

Výpravy na druhý konec světa: Další dobrodružství mladého přírodovědce Výpravy na druhý konec světa: Další dobrodružství mladého přírodovědce David Attenborough

Sir David Attenborough svými dokumenty a knížkami ukazuje svět a přírodu, nesmírně tím pomáhá divoké přírodě, aby jsme si uvědomili, že bez ní nepřežijeme. Obdivuji ho za jeho práci, za to co dokázal a za to jaký je.

12.11.2023 5 z 5

Opiju tě rohlíkem Opiju tě rohlíkem Simona Monyová (p)

Skvělá knížka na odpočinek jako většina knih od paní Monyové. Zpočátku mi přišlo, že se autorka Bridget Jones přímo inspirovala, ale závěr mě překvapil.

04.11.2023 3 z 5

Dědici zlatého krále Dědici zlatého krále Ludmila Vaňková

Třetí díl a čte se to jedním dechem.

24.10.2023 5 z 5

Moudrost šamanů - Jak nás mohou dávní mistři poučit o lásce a životě Moudrost šamanů - Jak nás mohou dávní mistři poučit o lásce a životě Don Jose Ruiz

Skvělá kniha, za mne lepší než čtyři dohody. Jen je dobré knihu neproběhnout, ale projít a občas se i vrátit.

11.10.2023 5 z 5

Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Skvělá ptákovina pro odreagování. V patnácti bych mne to asi bavilo víc.

10.10.2023 2 z 5

Roxolana Roxolana Pavlo Zahrebeľnyj

Pustila jsem se do knížky po vnitřním přemlouváním kvůli čtenářské výzvě. Styl psaní mi neseděl a nějak jsem se do toho nemohla začíst, stéle jsem si říkala, ještě tomu dám šanci 2-3 stránky, ale nešlo to. Přestože kniha má celkově dobré hodnocení, mě to nesedlo. Kniha bude putovat do knihobudky.

09.10.2023 odpad!

Ten, který obelstil Vránu Ten, který obelstil Vránu James Welch

Karel May by se asi divil, co se ve skutečnosti dělo. Kniha je skvělá a doporučuji všem mým známým. Doporučuji všem co se zajímají o kulturu severoamerických indiánů.

08.10.2023 5 z 5