mangagirl mangagirl komentáře u knih

Předvolání ďábla Předvolání ďábla Myung-Hee Kim

Osobně nevím, jak bych stručně komentovala tuto mangu. Ujde. Příběh je v celku takový neurální. Prostě vymítání ďábla a démonů - exorcismus. Mangu jsem si z části stejně kupovala s výrazem ve tváři, ze kterého nevychází žádná obří zář, neboli jsem od toho předem neočekávala nic extra, a taky jsem měla pravdu. Mám již přesto rozečtený druhý díl, protože jsem si to koupila kompletně a myslím si, že by se to mohlo možná celkem dobře rozjet. Ale za věc, za kterou opravdu celkem dost chválím, tak je kresba, která mě okamžitě zaujala. Úplná paráda to není, ale je vážně pěkná. Jenom mě trochu štve, že kolikrát ženský vypadají, jako chlapy. Malá rozlišnost tomu chybí, jinak dobrý.
Moc doufám, že se to v pokračování čtení druhého a zbylých dílů vylepší a nakonec mě i třeba zaujme.
PS: Jedná se o Korejskou mangu, takže by se měla značit pod názvem Manhwa. Jen tak pro zajímavost ;)

26.04.2018 3 z 5

Maximum Ride 1 Maximum Ride 1 James Patterson

Musím říct, že mě to celkem dosti zaujalo a velmi se mi líbilo. Už ze začátku u koupi této mangy jsem měla takový zvláštní pocit, že by to mohlo být celkem dobrý, a taky bylo. Přesto nemohu říct, že je to nějaká paráda, ale rozhodně pěkné zpracování, kresba, námět na příběh, ke kterému se teprve dokopávám, ale vadí mi ten úděsný překlad jmen. Jedno mi přesto všechno ještě ale vadí. V CZ vyšly pouze díly 1 a 2, což je jenom mini kousek z celé série. Série má myslím totiž kolem 10 dílů, takže toho v CZ dost chybí. Manga ale vyšla už velmi dávno, a proto je mi jasný, že se v jejím překladu rozhodně pokračovat nebude. Na základě toho si mangu zkusím přečíst online v angličtině pokud bude možné a pokud ne, tak si jí asi jednoduše v angličtině koupím. Mám velkou sbírku mang v angličtině, víc jak těch v češtině, protože jich v CZ vyšlo vážně dost málo na to kolik jich je přeloženým třeba v Německu. To se musí nechat.
Takže za mě v celku dost pěkná manga, která má i své filmové ztvárnění, které jsem osobně neviděla, ale plánuji se na něj podívat. + Tohle není naprostá manga, ale jakýsi OEL. Neboli manga jiného původu než je originální Japonsko nebo Čína, která má své mangy pod názvem Manhua a nebo ještě Korejský typ mangy s názvem Manhwa. To je taky důvod proč se čte normálním západním stylem, neboli z leva doprava. Jen tak pro zajímavost ;)

13.04.2018 4 z 5

Ocelový alchymista 1 Ocelový alchymista 1 Hiromu Arakawa (p)

K manze jsem se sice dokopala až za nesmírně dlouhou dobu, přesto stála rozhodně za přečtení. Fullmetal Alchemist, neboli v cz Ocelový alchymista je mangou jednou z nejznámějších, proto se taky nedivím, že jí Crew začalo nakonec taky překládat. Tato manga rozhodně zabírá hlavně prostor u komedie a adventure - dobrodružné. Je taky pěkné, že prostředí je často jiné a mění se hlavně cestováním a dobrodružstvím, kterým hlavní hrdinové procházejí.
Rozhodně stojí za přečtení. Aspoň ten první díl ;)

Čarodějova nevěsta 1 Čarodějova nevěsta 1 Kore Yamazaki

Upřímně. Crew si konečně po velice dlouhé době vybralo typ mangy, která nepatří mezi ty světové hity, které jsou přeložené snad ve všech státech, který mangy překládají. Manga Čarodějova nevěsta nebo v japonštině - Mahoutsukai no Yome právě nepatří mezi typy těch nejznámějších, ale spíš bočně známých mang. Mám osobně za Crew nesmírnou radost, že se rozhodlo překládat zrovna tuhle mangu. Osobně jsem byla ze začátku v šoku, že jí začnou překládat, přesto jsem měla vážně velkou radost.
Pokud jde o můj samotný názor na mangu, tak je rozhodně skvělou Fantasy Romantickou mangou a všichni, co fandí fantasy a čtou mangy, tak ať neváhají a okamžitě kupují.

Plutona Plutona Jeff Lemire

Bezvadný, jednodílný, superhrdinský komiks. Plutona se rozhodně stala jedním z mých nejlepších čtiv za poslední dobu, když jsem se prohrabávala spoustou pěkných komiksů, či japonských mang. Kresba je z části velice zajímavá. Působí totiž skoro stejně, jako všelijaké animáky v televizi. Myslím, že Crew si tentokrát vybralo v celku dosti zajímavý komiks k překladu a do budoucna doufám, že se opět od Crew vyskytne typ komiksu, jako je tenhle.
Taková komiksová jednohubka :)

Rappa 1 Rappa 1 Hideyuki Kikuchi

Manga je na styl Sci-Fi western. Jinými slovy se jedná o něco na podobný styl, jako je manga, či anime Cowboy Bebop - Kovboj Bebop. Akční, šílená cesta s hlavními postavy, který jsou spíše věkově na výši, neboli aspoň tak +20. Manga bohužel vyšla u nás pouze s prvním dílem a hned skončila. Osobně mě velice zajímalo pokračování a proto jsem si vyhledala mangu aspoň přes internet v angličtině a stálo to za to. Manga v sobě sice nemá žádné extra výrazné prvky, ale její kresba je rozhodně parádní, tedy aspoň pro mě. Samotný překlad se mi dosti líbil. Většinou jsem v něm totiž hodně velký kritik, ale zde se mi vážně dost líbil a sedl.
Jednoduše. Pokud se nudíte nebo by jste si chtěli přečíst něco s trochou sarkazmu, částečně sexistických obrázků a pořádné šílené akce, tak zkuste třeba tohle ;)

08.03.2018 4 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Stejně jako u mangy Naruto jsem si koupila pouze první díl série Death note. Obě série mang jsem, už totiž viděla, jako anime a velmi mě obě dvě bavily. Proto jsem chtěla mít, aspoň od obou dvou první díl mang.
Takeši Obata má velmi pěknou a sytě černou kresbu se zajímavým námětem na příběh. Stejně tak, jako u jeho jednodílné knihy (mangy) - All you need is Kill - Stačí jen zabíjet, která je mým nejlepším čtivem, který jsem kdy četla a nesmírně doporučuji k přečtení, rozhodně vytvořil jednu z nejlepších série mang v Japonsku.
Ten, kdo má rád nadpřirozeno a detektivky + se dívá na anime a rád by zabrousil i do Japonské četby mang, tak je tahle manga myslím, že tou nejlepší na první pokus zkoušky k četbě.

07.10.2017 5 z 5

Planeta Nippon Planeta Nippon Antonín Tesař

Kniha je velmi dobře tématem a i rozdělením zformovaná. Knihu jsem si koupila hlavně kvůli zajímavostem o J-pop., která mě velmi chvástá a zajímá. Můžeme zde najít spoustu informací o všelijakých mangách a jejich autorech a tom, zda-li mají i svou vlastní anime verzi. Zjistíme zde i různá rozdělení žánrů, do kterých se řadí a stupnují. Šílené obliby a zájmy Japonců. Dokonce elektronickou, videoherní tvorbu a víceméně celkový informační rozsah o Japonsku a jeho popkultuře.

07.10.2017 5 z 5

Naruto Uzumaki Naruto Uzumaki Masaši Kišimoto

Jsem velká sběratelka mang a proto jsem si koupila i tuto. Naruta jsem viděla jako Anime, až do konce. Strašně mě to bavilo a je to navíc nejznámější Anime a manga, co kdy vyšly, si myslím. To je důvod, proč jsem chtěla i mangu, ale koupila jsem si pouze první díl, protože manga má myslím 72 dílu nebo tak a to rozhodně sbírat nebudu. Chtěla jsem mít aspoň první díl nejznámější mangy, když jsem takový sběratel a je blbý nemít nic. Už sbírám Tokijský ghúl a Útok titánů + od Zaniru mangy Cagaster a Carciphonu, takže mám vystaráno na velmi dlouhou dobu. Jinak Naruta rozhodně doporučuju i jako mangu, kdo zná, protože je to stejně skvělý jako v Anime.

14.07.2017 5 z 5

Temné metro #1 Temné metro #1 Tokyo Callen

Tahle manga je vážně něco úžasného. Ze začátku jsem nevěděla , co si mám o tom myslet, ale po nějaké době jsem se do toho začala dostávat a příšerně mě to zaujalo. Ani jsem neváhala a musela jsem začít číst druhý a třetí díl. Přes bazar jsem zázrakem sehnala všechny tři díly, protože jsou téměř nesehnatelný a mám velikou radost, že je mám. Nakonci to bylo opravdu smutné, nebrečela jsem, ale měla jsem nutkání brečet. Velice temná a děsivá manga. Škoda jen, že není pokračování a toho konce.

09.07.2017 4 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Miluju Kytici, miluju komiksy, takže tohle je pro mě něco úžasného. Ta grafika, kresba všech těch příběhů je neskutečná, hlavně nepozměněný tvar mluvy. Skvělý nápad, hlavně pro tohle období, když se zrovna začala víc a víc zamlouval tvorba komiksů. Smíchání uměleckého díla a komiksu je prostě něco neskutečného.

30.06.2017 5 z 5

Ryby - Útok z hlubin Ryby - Útok z hlubin Džundži Itó

Opravdu nepříjemně nechutný. Tahle hororová manga vás nenechá při čtení, ani chvilku zklidnit. V podstatě jsem se ani zas tak nebála, jako spíš zneklidňovala a dělalo se mi, až špatně, doslova. Nadruhou stranu mě to zaujalo, jak příběhem, tak kresbou a způsobem, který dává od autora znát děs a hrůzu. To, jak se lidé nakazili nákazou bylo z jednich věcí, co mě dostaly. Nakonci byly ještě dva přídavky, ten druhý mě strašně bavil a vyděsil, klidně by to mohlo být, jako samostatná manga hodně úspěšný, si myslím. Jsem z části klaustrofobik, takže to mě vážně dostalo. Za mě palec nahoru, nedoporučuji těm, co nemají rádi typ hororu pořádně natvrdo. Nepřežili by to. Tak trochu úchylka.

29.06.2017 5 z 5

Labyrint Labyrint Suou Kózuki

Naprosto dokonalý. Žasnu před touhle mangou. Mám ráda tajemno a neznámo a tohle je přesně ono. Příběhy, které vám nedají znát, co je realita a co pouhý sen nebo iluze. Já sama jsem kolikrát nevěděla. To zpracování příběhů, aby i přes jejich šíleně nepochopitelný námět mělo pořád smysl a zamotalo čtenáři hlavu bylo neskutečný. Velice chválím autora mangy.

22.06.2017 4 z 5

Hal Hal Aoi Makino

Pěkná povídková manga. Povídky jsou dost zajímavý, ale dosti podobný. Kresba celkem ušla a celkové zpracování bylo dosti dobré. Trochu děsu, trochu smutku, trochu lásky. Co lepšího si přát, možná akce, ale to k této manze rozhodně nepatří. Spíš cinkání na city a důležitost života.
Nádherná manga.

15.06.2017 3 z 5

Mrtví prezidenti Mrtví prezidenti Brian Edmund Posehn

Zbožňuju Deadpoola a tenhle komiks nezklamal. Deadpool v boji proti
prezidentům, ujetý, ale to k Deadpoolovi patří. Všechny souboje byli super vtipný. Ten konec byl nejlepší. Mám přečteno i pokračování - Deadpool : Lovec duší a jdu na Deadpool : Hodný, zlý a ošklivý. Rozhodně budu sbírat celou sérii ujetého žoldáka v červeném spandexu - Deadpoola.

11.06.2017 5 z 5

Příběhy z neslavnýho života Příběhy z neslavnýho života Rachel Renée Russell

Něco jako poseroutka, ale pro holky. Já jsem spíš klučičí typ, proto se mi nejspíš víc líbil poseroutka. Kniha o holce, které se velmi málo kdy poštěstí. To máme něco společného.
Pro smolnice přesně ono.

11.06.2017 3 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Kniha je komicky srandovní, nejméně 100x jsem se zasmála. Film byl též super. Typická smůla nepopulárních, co se týče školy. Mám přečtený 4 knihy a hodlám v tom pokračovat.
Bezva kniha.

11.06.2017 5 z 5

Vějíř – sborník české mangy 2017 Vějíř – sborník české mangy 2017 Michal Wokoun

Mám všechny mangy (tedy kromě 2012) této série a hodlám mít i tuto. České mangy se mi líbí, i když někdy nevím, co si mám o tom myslet. Příběhy jsou všelijaké, liší se především svojí kresbou. Jsou to víceméně, jakési - one shoty. Myslím, že je budu sbírat příští i další rok.

10.06.2017 3 z 5

Carciphona 1 Carciphona 1 Shilin Huang

Manga mě sice zas tak nezaujala, i když v ní něco je. Koupila jsem si i druhý díl a nejspíš v tom budu pokračovat. Manga Carciphona se Zaniru moc nepovedla, narozdíl od mangy Cagaster, kterou miluju. Nejspíš mám radši akční sci-fi, než fantasy.

10.06.2017 3 z 5

Cagaster 1 Cagaster 1 Kachou Hashimoto

Ještě před koupi tohoto komiksu jsem dost očekávala a nezklamalo. Skvělý postavy, příběh, neméně toho, že hlavní postava je sice celkem tvrďák, ale zároveň se umí pořádně červenat a ztrapnit. Postapokalyptická, akční, romantická manga, co lepšího si přát. Jediné, co mě štve, je to, že komiks vychází po půl roce, až roce, takže se z to můžu zbláznit.
Tuto mangu jsem si velice zamilovala.

10.06.2017 5 z 5