mane.n mane.n komentáře u knih

Ustláno na betonu Ustláno na betonu Elen An

Musím říct, že jsem od knihy nečekala mnoho,ale velice mne překvapila,zajímavá zápletka, dobře vykreslené postavy,jen jsem musela za konec dát hvězdu dolů,celkem očekávaný, takový trošku zamotaný a nevysvětlené některé okolnosti ohledně Sandry. Ale určitě má kniha na 4,5 hvězdy.

25.05.2021 4 z 5

Mámin seznam Mámin seznam John St. Greene

Chápu,že ztráta blízkého člověka je vždy těžká,ale tato kniha je naprosto zbytečná,vlastně ani nevím kam ji zařadit,jelikož beletrie to není,nemá žádný děj,možná životopis? Odložila jsem,jelikož je to jen popis zážitků,které má většina z nás a není to zajímavé ani zábavné.

30.12.2020 1 z 5

Heslo „Morálka“ Heslo „Morálka“ Éric-Emmanuel Schmitt

Rozhodně stojí za přečtení,toto dílo nám dává možnost zamyslet se nad sebou samými...

25.09.2020 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Souhlasím s Agatha84, sloh je katastrofa, doufala jsem v něco zajímavého, celá kniha mi přijde spíš jako výpověď ublíženého člověka než jako příběh ze života.

02.03.2018 2 z 5

Dokonalá relaxační kniha, zasmějete se, zamyslíte, ale i utečete do vzdálených krajin.

12.02.2018 5 z 5

Zajímavý začátek, očekávaný konec

23.01.2018 3 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Vzdala jsem po padesáti stránkách, dost nezajímavé, bez myšlenky, místy hloupé/trapné.

06.09.2017

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Příjemné čtení, jen jsem nesvá z pojetí, myslím, že pokud chtělo být poselství předáno humoristickým stylem, tak to mohlo být trochu lépe vypracované. Z knihy cítím jako kdyby šlo spíše o popularitu a výdělek než snaha o přínos do společnosti.

21.07.2017 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Perfektní kniha pro oddechové čtení a pro něžnější pohlaví, které se u toho krásně zasní, naprosto dokonalé čtivo. Tzv. literatura jedním dechem.

23.06.2017 5 z 5

Čekání na barbary Čekání na barbary John Maxwell Coetzee

Bohužel to nebyla první kniha, kterou jsem od tohoto autora četla, příliš nechápu díky čemu je tento autor tak oblíben. Žádný úvod, závěr a ve své podstatě ani děj. Poměrně chaotické, špatně se čte a orientuje. Autorovi by na vyjádření myšlenky mělo stačit tak 50 stran, není umění psát obsáhlý text.

23.06.2017

Prodaná nevinnost Prodaná nevinnost Somaly Mam

Ke knize jsem přistupovala jako k životnímu příběhu ženy, která vytrpěla hodně "příkoří". Kniha je spíše o její organizaci a problémech s tímto spojených. Netvrdím, že kniha není zajímavá, i tak jsem si ji ráda přečetla, ale jako autobiografii nemohu nějak docenit.

14.06.2017 3 z 5

Zničená Zničená Touria Tiouli

Kniha je velmi nezajímavá plná nepodstatných informací, autorka měla odbočit od vydání knihy a napsat pouze článek do časopisu zabývající se touto problematikou, naprostá ztráta času.

09.05.2017 odpad!

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak takhle už mne nikdo dlouho nerozčílil. Příběh obsahově až ne tolik zajímavý, ale emocemi nabitý, až běda, bohužel se blíží k tradičnímu příběhu Kráska a zvíře...

27.03.2017 4 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Už jsem četla lepší, námět není špatný, ale zpracování katastrofické, místy zdlouhavé až nudné, žádné vyvrcholení a závěru jsem se nemohla dočkat, který ani nepotěšil ale ani nezklamal.

21.11.2016 2 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Velmi zajímavá kniha, jejíž surovost mi dala pořádně zabrat, občas až trne krev v žilách, dějovou linií je několik nití, které se nakonec spletou v jednotný provaz. Občas problém se v kapitolách orientovat, stačí více pozornosti.

21.11.2016 5 z 5

Arabka Arabka Alicia Erian

Z knihy mám velmi rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi výborně četla, v podstatě jedním dechem, ale příběh byl natolik vážný, že ochromil mou radost. Naivní dítě, které se učí základní sociální dovednosti ve společnosti, ve které se mu nedaří obstát. Největší obavu mám z toho, aby příběh nemotivoval k obdobnému chování u mladistvých, autorka mohla posunout věk alespoň o pár let, přičemž by však ztratil svou "brutalitu".

31.10.2016 4 z 5

Děvčata z Rijádu Děvčata z Rijádu Rajaa Alsanea

Stačila poloviční délka, ke konci zdlouhavé a pro mne již zbytečné... I přesto ze začátku poměrně poutavé.

26.10.2016 4 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Velice zajímavá kniha, prolínaná skutečnostmi z předmětných států, čímž osvětluje i pro naprostého neznalce, jak to vypadá i z druhé strany. Jedna hvězda dolů za neucelenost příběhu, kdy jsem občas ztrácela kontext.

04.01.2016 4 z 5

Zajímavé, ale jako beletrie nepříliš poutavé, zhruba od poloviny zbytečné rozebírání psychologické stránky, ale i tak doporučuji.

29.12.2015 4 z 5

Hory a kopce opředené tajemstvím Hory a kopce opředené tajemstvím Jan A. Novák

Spíše vhodné jako turistický průvodce, autor mohl více jednotlivé pověsti rozvinout, místy až zmatečné, ale pro turisty velice vhodné.

31.07.2015 4 z 5