Manbearpig Manbearpig komentáře u knih

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Moje první a asi poslední sci-fi. Kniha podle mě postrádá psychologii postav – všechny mluví stejně a mají stejnou slovní zásobu. Taky mě nebavily dlouhé pasáže o strategii hry, která se mi upřímně těžce představovala. Palec nahoru ovšem za myšlenku díla.

14.03.2018 2 z 5

Snaha byla, ale Forrest Gump je jen jeden. Neurazí, nenadchne.

10.11.2017 3 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Skvělé slovní hříšky! Jedna z nejzábavnějších her, kterou jsem kdy četla. Rozhodně má nejoblíbenější komedie od Shakespearea.

13.08.2014 5 z 5

Alexandr Veliký - věštba Amónova Alexandr Veliký - věštba Amónova Valerio Massimo Manfredi

Velmi čtivé! Doporučuji.

13.08.2014 4 z 5

Alexandr Veliký - Zrozen ke slávě Alexandr Veliký - Zrozen ke slávě Valerio Massimo Manfredi

Velmi čtivé! Doporučuji.

13.08.2014 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Když jsem knihu začala číst, po pár stránkách jsem myslela, že ji snad odložím. Přišlo mi to tak nějak nepatřičný, že autorka Harryho Pottera ve své knize píše o životě drogově závislých, lidech žijících ve frustrujícím manželství, atd. Je to krutě realistická knížka, kterou není příjemný číst, zvlášť pokud jste citlivější čtenář. Ale nelituju a doporučuju. Kniha se mi nakonec velmi líbila, jen, jako to mám ve zvyku u Emila Zoly, mám problém, že nad tou životní nespravedlností a hloupostí přemýšlím několik dalších dní.