mamadli1922 mamadli1922 komentáře u knih

Imaginární přítelkyně Imaginární přítelkyně John Irving

Dívám se na hodnocení Imaginární přítelkyně zde, na databázi knih a je mi smutno. John Irving se tu vyznává ze dvou svých největších vášní: Psaní a zápasení. Je to velice poutavé, poučné a zábavné čtení, ale není pro každého. Troufám si říct, že kdo se nikdy nevěnoval psaní nebo úpolovým sportům, nemůže tuto knihu docenit a už vůbec ne hodnotit. Já si Imaginární přítelkyni užíval.

OSCAR WILDE SUCKS!

24.01.2016 5 z 5

Ztracené iluze Ztracené iluze Honoré de Balzac

Možná bych si troufl říct: Modernější než řada moderních románů. Čtivé, vtipné, pravdivé. Lepší než Lesk a bída kurtizán. Skvost realismu a celé světové literatury. Je neskutečné jak čtivý může být román starý 150 let. Čteno podruhé a jistě ne naposled .

16.01.2016 5 z 5

Slova, pojmy, situace Slova, pojmy, situace Milan Kundera

Není co dodat, prostě unikátní možnost nahlédnout do hlavy jedné z největších osobností české kultury. Jeho náhledy na umění románu i prosté lidské situace jsou unikátní a vydají za deset učebnic tvůrčího psaní. A jeho úvaha o Evropě a evropských hodnotách je až mrazivě vystihující.

05.01.2016 5 z 5

O autorovi se v medailonku píše, že jeho oblíbeným spisovatelem je Jaroslav Hašek. Vůbec mě to nepřekvapuje, to "švejkovství" z Alana přímo čiší. Málokdy se mi stane, že se u knihy směju nahlas, ale tady tomu tak bylo hned několikrát. Historické pasáže byly povedené a postavy sympatické. Víc takových knih!

04.01.2016 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Opravdu zajímavě napsané. Dialog hodně založený na opakování nepodstatných detailů, které tvoří veškerý názor Koprfkingla. Ten zdánlivě pevný názor je pak neskutečně zranitelný, když se dostane do komfrontace se skutečně důležitými tématy té doby. Stane se tak zranitelný, že se uchýlí k vraždě. Námět výborný a napsané, myslím si, přiměřeně. První vražda se udá neuvěřitelně rychle a nečekaně, kdybych předtím neviděl film, asi bych spadl ze židle. Kniha na mě působí tak, že až mnoho vět působí zbytečně, je každá při delším zamyšlení nepostradatelná pro celou knihu.

04.06.2011 5 z 5