maly1929 maly1929 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silné ale příjemné čtení. Asi jsem tušil kudy se bude děj ubírat, ale s každou další stránkou sem byl překvapený, jak se může příběh ještě zamotat a co se může přihodit.

06.02.2020 5 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Čtivá knížka, se zajímavými detaily. Barvitě popisuje život emigrantů a jejich cesty od hranice k hranici. To jak postavené na hlavu bylo přesouvání migrantů ...

21.10.2019 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Ze začátku jsem trochu bojoval s jazykem, pak se stylem kterým byla knížka napsaná. Američané mají vždy snahu fabulovat a přehánět. Přehnaně využívat slova nej, úžasný, jedinečný atd. Ale když člověk po čase přestane vnímat tyto drobnosti, stane se knížka fajn čtením na cesty. Jednoduché představení buddhistických principů a myšlení. Začal jsem hned číst druhou.

01.06.2017 3 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Londona nemám moc rád, moc zdlouhavě popisuje. Někdy spousty slov o ničem. Nicméně příběh silný, hlavně tedy o lidské vůli a mysli. Příběhy z vězení jsou lepší než ty z putování.

30.05.2017 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Nějak mě toto dílo nechytlo. Několikrát jsem knížku odložil. Vlastně jsem ji ani nedočetl.

30.05.2017 2 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Myslel jsem, že to bude těžké, nezáživné čtení, ale děj a hlavně myšlenka celého příběhu je tak silná, a vezmu-li v potaz, kdy to bylo napsáno. Za mě velmi kvalitní dílo!

30.05.2017 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Super čtení, vždy mě nadchne nadhled Saturnina.

30.05.2017 4 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Norské dřevo bylo lepší.

30.05.2017 3 z 5

Bílý pavouk Bílý pavouk Heinrich Harrer

Dobrej je jen zacatek, konec nic moc

18.12.2016