malpet malpet komentáře u knih

Stráže na pomezí Stráže na pomezí Rudolf Kalčík

Jak hodnotit tuhle demagogickou blbinu? Ještě že obsahuje hlavně fotografie. Ale jako materiál dokumentující jedno smutné a děsivé období naší země je to dobré.

27.06.2022 odpad!

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Příliš dlouhý překombinovaný závěr.

14.06.2022 3 z 5

Poirotova pátrání Poirotova pátrání Agatha Christie

Něco je až moc překombinované...

13.06.2022 4 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Nastavovaná kaše. Asi spisovatelka potřebovala zaplatit hypotéku.

09.06.2022 2 z 5

Sama mezi Indiány Sama mezi Indiány Ettore Biocca

Snad nikdy jsem nečetl knihu tak plnou násilí, lepší než severská detektivka... všichni domorodci se neustále přepadávají, vraždí si navzájem děti a kradou ženy. Nechápu, že tam vůbec někdo ještě zbyl. Kniha je ze začátku zajímavá, člověk se nedokáže odtrhnout, ale text je postupně čím dál stejnější. Život těchto lidí se vlastně skládá jen z neustálého hledání jídla a vzájemného přepadávání a vraždění. Jakási zvrácená část mé osobnosti mně nutila číst dál o dalších nových způsobech smrti a utrpení těchto lidí. Posledních asi 50 stran jsem ale opravdu už jen přeletěl očima a dočetl závěr.
Vím určitě, že k této knize se už nikdy nevrátím.

01.06.2022 1 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Čtu už od loňska celou tuhle sérii pěkně od prvního dílu. Kamenná opice je podle mnohých hlasů nejslabší díl, ale mně to nepřijde, téma je zajímavé, děj pěkně svižně ubíhá. Hloupé je to opakování důkazů na tabuli, ale to se v knize snadno přeskočí. Spíš jsem dal hvězdu dolů za ten přeslazený závěr, na mě moc Hollywoodské, úplně jako kdyby těch posledních pár stran psal jiný autor. Kniha se mi hodila do čtenářské výzvy 2022 :-)

23.02.2022 4 z 5

Stopka & spol. Stopka & spol. Rudyard Kipling

Možná jsem jí poprvé četl příliš pozdě, když už jsem nebyl dítě, ale zase tolik mně nebavila. Poslechnuto jako audiokniha.

04.02.2022 3 z 5

Jako hvězdy na noční obloze Jako hvězdy na noční obloze Rostislav Homola

Knihu jsem přečetl v rámci knižní výzvy 2021 jako úplně novou knihu vydanou v roce 2021. Je to soubor jednotlivých příběhů, na můj vkus příliš nábožensky laděných, čekal jsem něco trochu jiného.

05.12.2021 4 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Je vidět, kde se Andy (teda ne, že by to psal on osobně) inspiroval, vždyť ta jeho kniha, to je celý Neználek, ten bolševický nešika žijící v ideálním utopistickém světě, kde jsou si všichni rovni a všechno je skvělé a báječné. To Rusáci cpali svým dětem, tu naději, že bude líp, až budou velké. Navíc si mohli po přečtení knihou přitopit, případně jí v době hladomoru i pojídat. Celý Andrej.

09.11.2021 odpad!

Dějiny a zlodějiny Dějiny a zlodějiny Jan Stern

Knihu jsem koupil od svého prodejce NP, takže nelituju. Nejvíc mně bavila první část, dějiny, dál už to bylo horší, a poslední část vyloženě nuda. Jako jednotlivé fejetony čtené jednou za týden v novinách asi dobrý, ale takhle naráz se to nějak vleklo a do čtení jsem se musel nutit. Kniha, kterou odnesu do knihobudky, ať si ji přečte i někdo další.

09.11.2021 2 z 5

Životní úklid Životní úklid Margareta Magnusson

Kniha která říká ukliď si svůj bordel než umřeš, aby to nemusely dělat tvoje děti. Neumím si představit dát tohle někomu jako dárek.

08.11.2021 1 z 5

Každá bolest má svou příčinu Každá bolest má svou příčinu Milan Studnička

Kniha dobrá, pěkně se četla, i když chvilku připomínala styl léčitelky Marie Treben, která vyléčila rakovinu odvarem z listů pampelišky...

15.10.2021 4 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Co říct o téhle knize? Málokdy se najde tak nevyvážený styl příběhu, kdy se části plné napětí střídají s částmi nudnými tak, že se chce člověku mlátit hlavou o zeď... kdybych knihu neposlouchal jako audio při různých činnostech nevyžadujících mozek, jako například úklid nebo cesta do práce, asi bych ji odložil na poličku s nápisem K dočtení...někdy v budoucnu..možná...

15.10.2021 2 z 5

Zoopisník Miroslava Bobka Zoopisník Miroslava Bobka Miroslav Bobek

Byl jsem příjemně překvapen touto knihou, kterou jsem si vybral jen kvůli splnění jednoho z bodů čtenářské výzvy. Určitě se k ní rád vrátím.

08.09.2021 5 z 5

Kanárské ostrovy - Od hlubokých údolí do ohnivých hor Kanárské ostrovy - Od hlubokých údolí do ohnivých hor Ladislav Mitiska

4 roky stará kniha a já jsem tu s prvním hodnocením? :-)
Knihu jsem si půjčil v knihovně jako inspiraci, protože se taky chystám na Kanárské ostrovy. Autor - botanik však ostrovy poznává způsobem dneska už téměř zapomenutým, tedy hodně low cost, se spaním pod širákem, nebo v autě a se stravováním z hotových sušených pytlíkových jídel nakoupených v Česku. Stylem psaní je to vlastně jakýsi deník dvou výprav - dovolených strávených na různých ostrovech. Sem tam pravopisná chyba. Neříkám, že jsem se nic z této knihy nedozvěděl, ale nebylo to přesně to, co jsem očekával.

24.08.2021 3 z 5

Poslední poutník Poslední poutník Gard Sveen

Zajímavá, trochu netradiční detektivka, prolíná dvě časové linky, které se v závěru pochopitelně protnou v docela nečekaném vyvrcholení, aspoň já bych takový závěr nehádal. Uvěřitelný a zajímavý děj, zcela civilní, nepřechytralý detektiv bez superschopností. Na druhou stranu se to trochu táhlo, a nebýt toho, že jsem knihu poslouchal jako audio, asi bych jí nedočetl. Tak dlouho autor řeší, kdo byl vrah, až mně to tak trochu přestalo zajímat.

20.05.2021 3 z 5

O bílých slonech O bílých slonech Irena Dousková

Asi jsem od paní Douskové čekal něco malinko jiného, ne depresi typu Podbrdských žen :-) což nic nemění na tom, že je to skvěle zvládnutá kniha. Ty bílé sloní kameny jsou ve skutečnosti u Jítravy, kousek od Liberce.

08.04.2021 4 z 5

Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím Iva Trhoňová

Pět hvězdiček. Jasné a podrobné návody, spousta vychytávek. Původně jsem si ji půjčil v knihovně, ale pak si koupil svou. Navíc se mi ještě hodila do čtenářské výzvy 2021 :-)

23.03.2021 5 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Tuhle knihu by měla fasovat každá matka, která jde z porodnice. Stručné, jasné, plné informací. Doporučuju ještě dohledat přednášky těchto pánů na YouTube.

22.03.2021 5 z 5

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Musím říct, že jsem už dlouho nedal tak nízké hodnocení. Knihu jsem poslouchal jako audio, a snažil se jí doposlechnout do konce, už jen z úcty k rétorovi, který si s tím dal tolik práce, ale bohužel všech 60 kapitol jsem prostě nedal. Kniha začala docela dobře, ale pak se rozplizla, děj se táhnul a chvílemi úplně ztrácel, až jsem si najednou uvědomil, že mně to už vůbec nezajímá, a asi i přežiju, když se nedozvím, kdo kuchaře zabil, nebo jak to vlastně vůbec celé bylo. Dobrá sonda do problematiky finských seniorů a finského sociálního systému vůbec, ale mně bohužel nezajímá aní jedno.

19.03.2021 1 z 5