malpet

Jeden mrtvý navícJeden mrtvý navícE. Peters (pseudonym)

Historické detektivky nejsou zrovna můj šálek čaje, ale když už jsem se k téhle knize dostal ve formě mluveného slova, dal jsem jí šanci, a rozhodně nelituju. 4 hvězdičky.

Malý AlenášMalý AlenášIvan Vyskočil

Přečteno také v rámci čtenářské výzvy, asi nejsem tak úplně cílový čtenář, nebo už jsem z toho nějak vyrostl.

Stráže na pomezíStráže na pomezíRudolf Kalčík

Jak hodnotit tuhle demagogickou blbinu? Ještě že obsahuje hlavně fotografie. Ale jako materiál dokumentující jedno smutné a děsivé období naší země je to dobré.

27. červnaodpad!

Hon na mrtvéhoHon na mrtvéhoTim Weaver

Příliš dlouhý překombinovaný závěr.

Poirotova pátráníPoirotova pátráníAgatha Christie

Něco je až moc překombinované...

Dítě Bridget JonesovéDítě Bridget JonesovéHelen Fielding

Nastavovaná kaše. Asi spisovatelka potřebovala zaplatit hypotéku.

Sama mezi IndiánySama mezi IndiányEttore Biocca

Snad nikdy jsem nečetl knihu tak plnou násilí, lepší než severská detektivka... všichni domorodci se neustále přepadávají, vraždí si navzájem děti a kradou ženy. Nechápu, že tam vůbec někdo ještě zbyl. Kniha je ze začátku zajímavá, člověk se nedokáže odtrhnout, ale text je postupně čím dál stejnější. Život těchto lidí se vlastně skládá jen z neustálého hledání jídla a vzájemného přepadávání a vraždění. Jakási zvrácená část mé osobnosti mně nutila číst dál o dalších nových způsobech smrti a utrpení těchto lidí. Posledních asi 50 stran jsem ale opravdu už jen přeletěl očima a dočetl závěr.
Vím určitě, že k této knize se už nikdy nevrátím.

Kamenná opiceKamenná opiceJeffery Deaver

Čtu už od loňska celou tuhle sérii pěkně od prvního dílu. Kamenná opice je podle mnohých hlasů nejslabší díl, ale mně to nepřijde, téma je zajímavé, děj pěkně svižně ubíhá. Hloupé je to opakování důkazů na tabuli, ale to se v knize snadno přeskočí. Spíš jsem dal hvězdu dolů za ten přeslazený závěr, na mě moc Hollywoodské, úplně jako kdyby těch posledních pár stran psal jiný autor. Kniha se mi hodila do čtenářské výzvy 2022 :-)

Stopka & spolStopka & spolRudyard Kipling

Možná jsem jí poprvé četl příliš pozdě, když už jsem nebyl dítě, ale zase tolik mně nebavila. Poslechnuto jako audiokniha.

Jako hvězdy na noční oblozeJako hvězdy na noční oblozeRostislav Homola

Knihu jsem přečetl v rámci knižní výzvy 2021 jako úplně novou knihu vydanou v roce 2021. Je to soubor jednotlivých příběhů, na můj vkus příliš nábožensky laděných, čekal jsem něco trochu jiného.

05.12.2021

O čem sním, když náhodou spímO čem sním, když náhodou spímAndrej Babiš

Je vidět, kde se Andy (teda ne, že by to psal on osobně) inspiroval, vždyť ta jeho kniha, to je celý Neználek, ten bolševický nešika žijící v ideálním utopistickém světě, kde jsou si všichni rovni a všechno je skvělé a báječné. To Rusáci cpali svým dětem, tu naději, že bude líp, až budou velké. Navíc si mohli po přečtení knihou přitopit, případně jí v době hladomoru i pojídat. Celý Andrej.

09.11.2021odpad!

Dějiny a zlodějinyDějiny a zlodějinyJan Stern

Knihu jsem koupil od svého prodejce NP, takže nelituju. Nejvíc mně bavila první část, dějiny, dál už to bylo horší, a poslední část vyloženě nuda. Jako jednotlivé fejetony čtené jednou za týden v novinách asi dobrý, ale takhle naráz se to nějak vleklo a do čtení jsem se musel nutit. Kniha, kterou odnesu do knihobudky, ať si ji přečte i někdo další.

09.11.2021

Životní úklidŽivotní úklidMargareta Magnusson

Kniha která říká ukliď si svůj bordel než umřeš, aby to nemusely dělat tvoje děti. Neumím si představit dát tohle někomu jako dárek.

08.11.2021

Každá bolest má svou příčinuKaždá bolest má svou příčinuMilan Studnička

Kniha dobrá, pěkně se četla, i když chvilku připomínala styl léčitelky Marie Treben, která vyléčila rakovinu odvarem z listů pampelišky...

15.10.2021

Písečná bouřePísečná bouřeJ. Rollins (pseudonym)

Co říct o téhle knize? Málokdy se najde tak nevyvážený styl příběhu, kdy se části plné napětí střídají s částmi nudnými tak, že se chce člověku mlátit hlavou o zeď... kdybych knihu neposlouchal jako audio při různých činnostech nevyžadujících mozek, jako například úklid nebo cesta do práce, asi bych ji odložil na poličku s nápisem K dočtení...někdy v budoucnu..možná...

15.10.2021

Zoopisník Miroslava BobkaZoopisník Miroslava BobkaMiroslav Bobek

Byl jsem příjemně překvapen touto knihou, kterou jsem si vybral jen kvůli splnění jednoho z bodů čtenářské výzvy. Určitě se k ní rád vrátím.

08.09.2021

Kanárské ostrovy - Od hlubokých údolí do ohnivých horKanárské ostrovy - Od hlubokých údolí do ohnivých horLadislav Mitiska

4 roky stará kniha a já jsem tu s prvním hodnocením? :-)
Knihu jsem si půjčil v knihovně jako inspiraci, protože se taky chystám na Kanárské ostrovy. Autor - botanik však ostrovy poznává způsobem dneska už téměř zapomenutým, tedy hodně low cost, se spaním pod širákem, nebo v autě a se stravováním z hotových sušených pytlíkových jídel nakoupených v Česku. Stylem psaní je to vlastně jakýsi deník dvou výprav - dovolených strávených na různých ostrovech. Sem tam pravopisná chyba. Neříkám, že jsem se nic z této knihy nedozvěděl, ale nebylo to přesně to, co jsem očekával.

24.08.2021

Poslední poutníkPoslední poutníkGard Sveen

Zajímavá, trochu netradiční detektivka, prolíná dvě časové linky, které se v závěru pochopitelně protnou v docela nečekaném vyvrcholení, aspoň já bych takový závěr nehádal. Uvěřitelný a zajímavý děj, zcela civilní, nepřechytralý detektiv bez superschopností. Na druhou stranu se to trochu táhlo, a nebýt toho, že jsem knihu poslouchal jako audio, asi bych jí nedočetl. Tak dlouho autor řeší, kdo byl vrah, až mně to tak trochu přestalo zajímat.

20.05.2021

O bílých slonechO bílých slonechIrena Dousková

Asi jsem od paní Douskové čekal něco malinko jiného, ne depresi typu Podbrdských žen :-) což nic nemění na tom, že je to skvěle zvládnutá kniha. Ty bílé sloní kameny jsou ve skutečnosti u Jítravy, kousek od Liberce.

08.04.2021

Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždímRuce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždímIva Trhoňová

Pět hvězdiček. Jasné a podrobné návody, spousta vychytávek. Původně jsem si ji půjčil v knihovně, ale pak si koupil svou. Navíc se mi ještě hodila do čtenářské výzvy 2021 :-)

23.03.2021

Jsi tam, brácho?Jsi tam, brácho?Marek Herman

Tuhle knihu by měla fasovat každá matka, která jde z porodnice. Stručné, jasné, plné informací. Doporučuju ještě dohledat přednášky těchto pánů na YouTube.

22.03.2021

Babičky: Mrtvý kuchařBabičky: Mrtvý kuchařMinna Lindgren

Musím říct, že jsem už dlouho nedal tak nízké hodnocení. Knihu jsem poslouchal jako audio, a snažil se jí doposlechnout do konce, už jen z úcty k rétorovi, který si s tím dal tolik práce, ale bohužel všech 60 kapitol jsem prostě nedal. Kniha začala docela dobře, ale pak se rozplizla, děj se táhnul a chvílemi úplně ztrácel, až jsem si najednou uvědomil, že mně to už vůbec nezajímá, a asi i přežiju, když se nedozvím, kdo kuchaře zabil, nebo jak to vlastně vůbec celé bylo. Dobrá sonda do problematiky finských seniorů a finského sociálního systému vůbec, ale mně bohužel nezajímá aní jedno.

19.03.2021

Entomologův odkazEntomologův odkazPeter May

Za mně zatím druhá nejlepší kniha celé série.

12.03.2021

Poločas rozpaduPoločas rozpaduF. Kotleta (pseudonym)

Prsatice na obálce knihy, která slibuje jen akční střílečku, to není vůbec můj styl, ale příběh mně kupodivu chytil hned od prvního dílu a zatím nepustil. Opravdu pěkná práce, cesta postapokalyptickým Českem a Evropou, uvěřitelné postavy i děj, všechno pěkně odsýpá, žádná zbytečná vata. Dvojka byla možná ještě lepší, než jednička. Už se těším na pokračování! Vyposlechnuto jako audiokniha, za což bych dal šestou hvězdu, kdyby to bylo ještě možné :-)

09.02.2021

Černé světloČerné světloPeter May

Tuhle sérii s Enzo Macleodem jsem začal číst poctivě od prvního dílu. Ten mně chytil svým stylem i nápadem s částmi v bednách ukrytého těla, které vedou vyluštěním nápověd podle přiložených předmětů k dalším ostatkům. Dvojka byla trochu slabší, víno mám rád, ale tady ho prostě bylo trochu moc a kromě toho se tam toho zase moc nedělo. Zato trojka zase nabrala dech, pěkně svižně ubíhala, navíc tu proběhlo několik zásadních událostí (nebudu napovídat) snad si autor nevystřílel všechnu munici, aby něco zbylo i do dalších dílů.
Vyslechnuto opět jako audiokniha v podání báječného Davida Matáska. Za mně pět hvězdiček.

25.01.2021

Cesta tygraCesta tygraBernhard Moestl

Pěkně udělaná kniha, na mně ale asi tyhle motivační knihy nějak nefungují

17.01.2021

Vše o čaji pro čajomilyVše o čaji pro čajomilyKarel Valter

Za mně zatím nejlepší kniha o čaji. Obsahuje nejvíc užitečných informací na jednom místě, je vidět, že autor je opravdu odborník a srdcař. Škoda, že se někde neobjevilo nějaké doplněné, aktualizované vydání, přeci jenom je to už dvacet let...

14.01.2021

KritikKritikPeter May

Moje druhé setkání s Enzem. Druhý díl nemá takový spád jako první díl, který byl dle mého trochu inspirovaný stylem Dana Browna, ale nakonec taky nebyl vůbec špatný. Postavy i příběh uvěřitelné, a navíc jsem se dozvěděl o francouzském kantonu Gaillac, vinařské oblasti, kterou jsem si zařadil jako tip na dovolenou :-) Posloucháno jako audiokniha čtená skvělým Davidem Matáskem.

13.01.2021

Všemi dary obdarovanáVšemi dary obdarovanáM. Carey (pseudonym)

Takhle si představuju dobrou sci-fi postapo knihu.
Uvěřitelný důvod nákazy, pěkně vyvedené reálie rozpadajícího se starého světa. Pár hlavních postav, které člověk stačí sledovat aniž by se musel vracet a ověřovat si kdo je vlastně kdo a co v té knize vůbec dělá. Svižný děj, co pěkně odsýpá. A závěr knihy...
Za mně 5 hvězdiček plus další za pěkně načtenou audioknihu :-)

19.11.2020

Jakubův cestovní deníkJakubův cestovní deníkJakub Čech

Tuhle knihu jsem četl opravdu dlouho, možná i celý měsíc, pěkně po večerech, jen pár kapitol, abych si jí náležitě vychutnal :-)

09.11.2020