malinle malinle komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Skvělé pokračování! A teď rychle další díl, díl, než to všechno zapomenu, zapomenu.

08.04.2023 5 z 5

Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Betty Truck

Tak tohle není lehké čtení. Čisté zlo neobroušené ani špetkou lidskosti. Rozum to nechce chápat.

04.01.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Chtěla jsem si přečíst odpočinkovou knížku, u které nebudu muset moc myslet a pamatovat si spoustu postav. Hospodyně naprosto splnila mé požadavky. Navíc se kniha začala ubírat jiným směrem, než jsem očekávala, opravdu jsem celou dobu netušila, komu tam nejvíc hrabe... Super.

29.12.2022 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Asi 150 stran mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale potom mě vtáhla a pustila až na konci.
Smrt byla výborná postava, ale vždy mě trochu zarazilo, že je to postava ženská. Dnes jsem se dočetla, že v originále je Smrt muž - mně by to sedlo víc, ale to je jen o osobním pocitu. Jinak se mi tahle Smrt velice líbila. Svým něžným zacházením dávala duším úlevu a nesmrtelnost. Možná proto tahle knížka není tak tíživá jako ostatní knihy s podobným tématem.

27.12.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Zase jednou kniha, kterou jsem spolkla jak jednohubku. Nebo spíš kniha spolkla mě. Jdu se nechat pohltit i dalším dílem...

26.12.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Skvělé, skvělé, skvělé! Tohle nevšední přátelství mě moc bavilo. Pro mě velice zábavná a pozitivní knížka, která v člověku zanechá příjemný pocit.

06.11.2021 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Čtivě psaná detektivka, ale asi od poloviny jsem věděla, kdo je vrah, ztratilo se tím napětí a překvapení.

28.10.2021 4 z 5