Malinche128 Malinche128 komentáře u knih

Čarovné kráľovstvo Čarovné kráľovstvo Viera Čurmová

Ak hľadáte tip, čo čítať svojmu dieťaťu večer pred spaním, môžete si kľudne túto knižku zaobstarať. Je jednoduchá na čítanie. Sú v nej básničky, dokonca aj páru hádaniek a pekné príbehy pre deti.

11.09.2022 3 z 5

Sprisahanie zla Sprisahanie zla Christian Jacq

Mne sa osobne veľmi ťažko čítala a možno tým, že to bola jediná časť z tej trilógie čo som čítala. Na začiatku knihy som si myslela, že to bude jasná strata času ale teraz by som si rada prečítala aj ďalšie časti. Avšak myslím si, že boli tam časti, ktoré by som oželela. Viac autor mohol vsadiť na vzťahy a nie na opisy.

04.03.2021 2 z 5

Rozprávky barda Beedla Rozprávky barda Beedla Joanne Rowling

Super kniha, väčšine ľudí sa nepáčia tie poznámky čo som počula predtým ako som ju začala čítať. Ale musím povedať že tým sa mi páčilo to prepojenie s knihami Harryho Pottera.

14.02.2021 5 z 5

Robinzoni vesmíru Robinzoni vesmíru František Běhounek

Nakoľko má pandémia donútila čítať knihy ktoré máme doma a neísť do knižnice či výmena medzi známymi bola som veľmi milo prekvapená. Kniha bola napísaná pútavo a je svojím spôsobom aj náučná o vesmíre. Je tam opísaná predstava spisovateľa ako sa bude žiť v budúcnosti.

15.12.2020 3 z 5

Katarína Aragónska Katarína Aragónska Norah Lofts

Krásna kniha. Pekne a pútavo opísaný príbeh Kataríny.

09.11.2020 5 z 5

Právo na život Právo na život Ian McEwan

Verím, že keby sa má ktokoľvek na túto knihu pýtal hoci aj o x rokov vedela by som mu povedať každý detail.... Je TOP kniha..

18.09.2020 5 z 5

Zvláštny utorok Zvláštny utorok Sandra Brown

Úžasná kniha. Dávno som nečítala takú pútavu knihu... Jedna z najlepších. Vrelo odporúčam.

02.09.2020 5 z 5

Krásny omyl Krásny omyl Vi Keeland

Bola to dobrá kniha, avšak čakala som viac možno preto ako o nej každý rozpráva v superlatívoch.

20.08.2020 3 z 5

Grey - Päťdesiat odtieňov sivej z pohľadu Christiana Greya Grey - Päťdesiat odtieňov sivej z pohľadu Christiana Greya E. L. James (p)

Kniha bola super. Čítala sa veľmi rýchlo. Pútavá kniha avšak jedna vec ma začala na Greyovi doslova iritovať, že sa z Anastasie snažil urobiť psychicky labilnú osôbku. Hneď od začiatku ju posielal k svojmu psychiatrovi Flynnovi. Koniec koncov v živote by som takého človeka akým je postava Christiana stretnúť nechcela.

05.08.2020 4 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Nesklamala... Úžasná ako stále... ????

01.07.2020 5 z 5

Dějiny lásky Dějiny lásky Nicole Krauss

Veľmi zvláštne písaná kniha. Bez nejakého deja. Avšak svojou atypickosťou bude pre mňa už navždy nezabudnuteľná.

10.05.2020 3 z 5

Vnútorný prístav Vnútorný prístav Nora Roberts

Je to veľmi jednoduchá kniha, kde mi chýbal trošku napínavejší príbeh. Avšak ak ju berieme len ako kniha ku káve na nedeľné čítanie ak nemáme práve po ruke inú knihu je to ok.

14.04.2020 2 z 5

Ostrov tučniakov Ostrov tučniakov Anatole France

Nezapomenuteľná kniha, ale nie vo všetkom je to myslené v tom najlepšom slova zmysle.... Myšlienka dobrá, avšak strácala som sa v nej veľakrát.

18.03.2020 2 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Pekná kniha a dobré čítanie. Možno to bolo pre mňa napinavjesie z dôvodu, že som vedela ze to bola skutočnosť v minulosti avšak niektoré pasaze sa mi zdali nereálne aby ich napísalo dievča v rozpätí od 13 do 15 rokov. Myslím si, že veľa vecí v tom jej denníku boli skrášlené.

19.02.2020 4 z 5

Svadobné šaty Svadobné šaty Rachel Hauck

Kniha sa číta veľmi jednoducho. Príbehy neviest sú veľmi pekne popreplietané a páči sa mi, že to nieje jedna z tých "klišé" romantík. Svojím príbehom je táto kniha jedinečné a preto aj veľmi zapamätateľná. Určite odporúčam.

05.02.2020 4 z 5

Plakať som si zakázala Plakať som si zakázala Lucia Olrinková

Príjemné čítanie aj keď je to iba jedna z tích "jednoduchších" romantických kníh, ktorej dej pozostáva z viacerých klišé. Avšak naozaj oceňujem pre mňa neočakávaný zvrat na konci knihy. Naozaj som to takto nečakala hoc od začiatku som vedela, že kniha má aj pokračovanie.

22.12.2019 3 z 5

Jedného dňa v decembri Jedného dňa v decembri Josie Silver

Kniha je veľmi pekná a aj keď na prvý dojem pôsobí ako klišé vôbec to tak nieje. Do samého konca som naozaj nevedela ako to dopadne. Krásne čítanie :)

07.11.2019 5 z 5

Artemisia Artemisia Susan Vreeland

Veľmi dobrý návrh deja a preto si myslím, že sa to dalo nejak viac záživnejšie rozvinúť. Ľahšie čítanie na dlhé večere.

19.11.2018 3 z 5

Neskrotená Neskrotená Sylvia Day

Bola to pre mňa asi skôr najnudnejšia časť. Neviem či sa mi oplatí začať čítať posledné dva časti.

06.07.2018 2 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Krásna kniha.... Až ten Cross je neuveriteľný.... Ľahké čítanie plné erotiky, romantiky... Určite odporúčam! :)

24.11.2017 4 z 5