Mali88 Mali88 komentáře u knih

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Od Maye mám přečteno triologii z ostrova Lewis, tak jsem asi čekala víc. Příběh byl zajímavý, ale místy nudný. Prolínání příběhu z minulosti a současnosti bylo hezké, ale občas jsem se ztrácela. Konec byl nečekaný.
Abych knihu jen nehanila, tak popis skotské krajiny, zvyků, bydlení a počasí byl naprosto dokonalý :)

11.07.2019 3 z 5

Mých 25 let v Provenci Mých 25 let v Provenci Peter Mayle

Poslední milé setkání s Provence tak, jak ji známe z vyprávění Petera Mayle. Užasné, milé a poutavé vyprávění, při kterém jsem si nalila nejednu sklenku vína a zasnila se nad usedlostí v Provence. Po dočtení knihy jsem si pustila oblíbený Dobrý ročník :) Sbohem pane Mayle a děkuji za nádherné procházky po Provence!

04.07.2019

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Za mě zklamání. Možná jsem měla velké očekávání, možná jsem neměla čtecí náladu. Do poloviny mě kniha bavila, ale od půlky jsem se nudila a nemohla se začíst.
A zřejmě to bude tím, že originál od Shakespeara jsem nečetla.
Ale dám mu šanci. Někdy, za delší čas.

19.09.2018

Příběhy Staré dámy Příběhy Staré dámy Tomáš Macek

Výborná knížka. Nečekala jsem tak tlustou knihu, ale stála za to. Úvodní kapitoly jsem přeskočila a začala číst až od cca 60. let. Přesto to bylo skvělé. Líbil se mi pohled na hvězdy, které už kariéru ukončili. Někteří už bohužel nejsou mezi námi, a jiní mají zase potíže se zákonem. Zároveň čteme o začátcích hvězd současných. Celá kniha je doplněna skvělými fotografiemi a výsledkovou částí.

29.08.2018 5 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Viděla jsem nejdříve film, několikrát :) Líbil se mi. Ze zvědavosti jsem přečetla knihu, a ta nezklamala. Ikdyž se děj lišil od filmu (nebo spíše film od knihy). Části o Irovi jsem částečně přeskakovala, až poslední nebo předposlední jsem četla. Více se mi líbily části o Lukovi a Sophii.

27.08.2018

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Druhý díl se mi líbil daleko více než první.

16.07.2018 4 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Hodně dobré, určitě by si to mělo přečíst co nejvíce lidí, aby otevřeli oči, popřemýšleli a neplácali kraviny.

03.07.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Podle mediální kampaně, že se jedná o očekáváný hit a bestseller, jsem čekala více. Kniha mě ale nezklamala. Připomněla jsem si oblíbený Londýn. Ke konci se mi tajil dech, zda jsou domněnky Edmundse pravdivé nebo ne. Oproti severským krimi byla tato kniha slabý odvar.

26.06.2018 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Skvělé. Oproti Ztracenému symbolu, který mě nebavil a nedočetla jsem ho, tak Inferno bylo skvělé. Mám ráda italskou renesanci, proto jsem někdy neváhala a některá místa, která Brown popisoval jsem si vygooglila. Asi bych si měla udělat cestu do Florencie :)
Kniha se četla krásně a rychle. Kapitoly plynuly jedna za druhou. Děj měl spád. Možná ten konec mi přišel nic moc.

25.04.2018 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Přiznám se, že jsem knihu nedočetla, resp. nedoposlouchala. Začátek byl super, napětí že by se dalo krájet, ale poté mi přišlo, že to zbytečně natahoval. Pro mě slabší, co jsem zatím od Browna četla (čeká mě Inferno a Počátek).

09.04.2018

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha mě pohltila. Rychle a dobře se četla, děj pěkně odsýpal a stránka za stránkou krásně obývala. Erika Fosterová se mi moc líbila. Přesto jsem ale čekala od knihy víc, po takové mediální masáži :) Pro mě to vyloženě terno nebylo, ale na cestu do vlaku super :) Další díly si možná přečtu.

09.04.2018

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Poslouchala jsem jako audoknihu a nemělo to chybu. Skvěle namluvené od Petry Špalkové. Chvílemi jsem opravdu bála. Za mě lepší než první díl. Doufám, že série s Holgerem a Miou bude pokračovat.

05.03.2018 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Tento díl byl skvělý. Některé fáze sice zdlouhavé, ale jinak super :)

14.12.2017 3 z 5

Konečně dočteno. Tento díl mi přišel slabší, než předchozí. A konec byl pro mě zbytečně natahovaný.

14.12.2017

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Bohužel jsem knihu nedočetla. Nechala jsem se strhnout davem a knihu si koupila. Čekala jsem pecku, ale mě nezaujala. Nemohla jsem se začíst. Ač jsem to zkoušela dlouho, nešlo to. Knihu odkládám. Možná jí dám někdy šanci.

04.12.2017 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha se mi moc líbila. Nejdřív jsem ji začala poslouchat jako audioknihu, kde byla skvěle namluvená Petrou Špalkovou. Poté jsem však dostala tištěnou verzi, a celé jsem to zakončila verzí ve čtečce, protože jsem letěla na dovolenou :)
Děj byl zajímavý a místy děsivý. Nicméně jsem měla dojem, že jsem podobnou zápletku už někde četla.
Holger Munch občas působil jako nerudný "dědek", nicméně se také projevila jeho lidská stránka a strach o rodinu. Mie se nedá vytknout nic. Ta se mi líbila nejvíce.
Těším se na Sovu.

13.10.2017 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Viděla jsem seriál, takže jsem věděla, co čeho jdu.
I přesto, že kniha má přes 700 stran, tak jsem se vůbec nenudila. Četla se snadno a děj pěkně plynul.
Některé věci jsou v seriálu podané trochu jinak, ale děj zásadně neovlivňují :)

11.09.2017 5 z 5

Pozemské radosti Pozemské radosti Peter Mayle

Příjemné čtení :)

01.09.2017

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Opět další ze severské knihovny, tentokrát ze Švédska. Zajímavá zápletka. Kniha se četla snadno a rychle, protože autorka dokázala udržet si čtenáře. V podstatě, kdybych nemusela dělat dalších x věcí okolo, tak bych ji měla přečtenou rychleji :)

02.08.2017 4 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Knihy Pettera Maye mě velice překvapili. Skvělý popis skotské krajiny, výborné vylíčení děje. Fina jsem si zamilovala hned v prvním díle, ve Skále.
Z celé triologie se mi nejvíce líbil první díl, Skála. Šachové figurky řadím na druhé místo.
Vrah mě napadl až ke konci. Vlastně těsně před odhlaneím :) Občas bylo v knížce moc jmen, ve kterých čtenář může ztrácet. Ale ději to neubralo na kvalitě :)

14.07.2017 5 z 5