malí malí komentáře u knih

Elantris Elantris Brandon Sanderson

Kniha je fajn, ale autor se dlouho rozepisuje o skoro az detsky pojatem politikareni a nabozenstvi. Kdyz se timhle clovek prokouse v nadeji ze se brzy dovi neco vic o Elantris a magii, najednou prisel rychly konec, "hala-bala", a bylo po vsem. Nevim, proc neprislo pokracovani. Urcite by to melo potencial...

11.09.2018 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Patřím k těm, co nejdřív viděli film. Teprve pak jsem četla Kytici. A jsem ráda, že to bylo právě v tomto pořadí.

27.08.2018 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Doba se možná mění, ale city, lidská povaha a vztahy moc ne. Jane Austen má co nabídnout i současným čtenářům. Kniha je báječná, ale film taky neurazí.

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Pro dnešního, dychtivého po násilí nebo brutální dávce emocí, čtenáře to musí být muka. Jenže tohle je Rusko - velké, rozsáhlé, studené a vážné, ale i emočně hluboké a do morku kostí pravdivé.
#NE"kniha se četla sama", #rozhodneNE"kniha se cetla jednim dechem".

27.08.2018 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha není pro každého. Začátek je zvláštní, člověk si musí zvyknout na styl vyprávění. Bylo to zajímavé a jiné. Chvílema tajemné a magické, chvílema tvrdé, nespravedlivé a...těžké. Autorka mě inspirovala k návštěvě Bílých Karpat - je to krásné moderní městskou civilizací ještě nezkažené místo (aneb vemte si dostatek hotovosti, platební karty a mobil zanechte doma).

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha o OPRAVDOVE lasce ve vsech jeji podobach.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jo, ted uz chapu obal knihy...Dobre napsane. Jednou za cas je treba takovych pribehu. Ihned si clovek uvedomi, jak se ma v dnesni dobe dobre.

23.08.2018 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Ano, podlehla jsem. Nahodou to docela slo. Oddechove, lehce pikantni. Sem tam je treba preskocit par stranek a za odpoledne je precteno. Rozhodne lepsi, nez film.

23.08.2018 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Chte nechte to cloveka vtahne. Nejvic ocenuji humor.

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

V dnesni dobe se vyplati takovou knihu precist...

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Detektivka patri k tem, co si clovek zapamatuje.

23.08.2018 5 z 5

Cetla jsem uz davno, ale hlavni hrdinka mi asi navzdy zustane v pameti.

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Zajimava, ale straaaaasne dlouhaaaaa. V kazdem pripade proste patri do zakladni povinne cetby.

23.08.2018 3 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Kulhánkovi jsem se dlouho vyhýbala, protože upírskou tématiku moc nemusím, ale Noční klub mi dokázal, že i čeští upíři mají něco do sebe. A že i něco takového může být napsáno s humorem. A protože jsem po přečtení dvou knih chtěla číst stále dál, tak nemůžu jinak, než doporučit.

16.01.2018 5 z 5

Mág – Učedník Mág – Učedník Raymond E. Feist

Začátek knihy slibuje docela zajímavou zápletku, ale zhruba od poloviny mi přišlo, že vše se nějak opakuje, zjednodušuje a ke konci už trochu nudila. Doporučila bych ji spíše náctiletým.

16.01.2018 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Přečteno jedním dechem do čtyř do rána. Myslím, že to mluví za vše. Kniha napovídá, že se máme na co těšit, tak snad nás paní Stehlíková nezklame a nenechá čekat moc dlouho.

16.01.2018 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Pri cteni knihy jako kdyby tam clovek byl, znal ty postavy osobne a prozival jejich zivoty. Jedna z mala knih, co si urcite prectu znovu.

14.10.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Některé knihy se prostě musí přečíst a tato je jedna z nich. Člověk ale na to musí mít jistý věk, aby pochopil, o čem kniha je.

20.04.2017 5 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Mini knížka s velkým moudrem. Vždy dokáže povzbudit ve chvílích splínu a když se zrovna nedaří.

20.04.2017 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

S dost velkym casovym odstupem si stale vybavuji detaily deje a postav. Cela trilogie stoji za precteni.

28.07.2011 5 z 5