malazluta malazluta komentáře u knih

Rome Rome Jay Crownover

I když mě předchozí díl série "Označení muži" zrovna nenadchl, tak jsem k příběhu Cory a Roma přistupovala s otevřenou myslí. Bohužel i do tohoto dílu jsem měla problém se začíst. Vadilo mi neustálé opakování textu, že ten a ten hrdina má ten a ten problém, nevím, jestli autorka má čtenáře za tak nechápavého..., sexuální scény mě vyloženě nudily a vždy jsem doufala v jejich brzký konec. Neříkám, že tato kniha nemá své světlé okamžiky, bohužel je jich pro mě málo. Je to prostě jednoduchá oddechovka, ke které se už asi bohužel nevrátím. Momentálně si nejsem jistá, jestli dát šanci dalšímu dílu o Nashovi, asi to bude chtít jistý časový odstup.

11.08.2021 3 z 5

Božská mrcha Božská mrcha Christina Lauren

Autorky bohužel nepochopily, že v nejlepším se má přestat. Božský Bastard byl fajn, ale toto pokračování je naprosto zbytečné, a souhlasím s těmi, co psali, že kdyby autorky přidaly do prvního dílu pár stránek, udělaly by líp. Místo toho dostaneme doplnění bastarda, které má sice jen 8 kapitol, ale i tak je děsně nudné. Přiznávám, musela jsem se ke čtení nutit...

12.03.2021 2 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Mám ráda příběhy, kde se hlavní hrdinové ze začátku zrovna nemusí, protože od nenávisti k lásce je docela blízko... Začátek knihy se mi líbil, děj svižně ubíhal, ale jakmile si k sobě hlavní postavy začaly nacházet cestu, začalo se v knize vynořovat jedno klišé za druhým. Nic proti tomu, i tak jsem knižku přečetla jedním dechem. Co mi na příběhu opravdu vadilo byl totálně přeslazený konec a v závěru epilogu jsem už jen nevěřícně kroutila hlavou. To autorka už poněkud přestřelila. Škoda, nebýt zklamání na konci, bylo by mé hodnocení aspoň o jednu hvězdu vyšší.

03.03.2021 3 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Příjemná a čtivá oddechovka, jejíž děj, jak už to u knih tohoto žánru bývá, je poněkud předvídatelný. Trochu zbytečné drama na konci, ale to je jen drobná výtka, já jsem se při čtení bavila.

02.03.2021 4 z 5

Adelheid Adelheid Vladimír Körner

Autorův styl psaní je sice osobitý, ale dělalo mi problém si na něj zvyknout. Děj knihy je zasazen do nelehkého poválečného období, kdy se v pohraniční vesnici ze sousedů Čechů a Němců stali lidé z opačných stran barikády. Ztráta iluzí, pocit křivdy, smíření se s osudem, osamnělost a smutek - to dokresluje atmosféru doby, do které je příběh zasazen. Milostnou zápletku zde nehledejte, jen nezdravý a tragický vztah ústředních postav poznamenaný dobou, ve které se odehrává.

25.02.2021 4 z 5

Pěkná a vtipná oddechovka ke které se někdy vrátím.

05.02.2021 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Zatím nejslabší kniha této autorky. Celkově jí nelze nic vytknout, téma, kterého se týká, převedla ( jako ostatně vždy) do pěkného, čtivého příběhu, akorát se nemůžu zbavit dojmu, že cílovou skupinou této knížky jsou mnohem mladší ročníky než jsem já.

05.02.2021 4 z 5

Jet Jet Jay Crownover

Tak moc jsem chtěla, aby se mi tato kniha líbila, ale bohužel musím přiznat, že mě spíš hodně nudila...

04.02.2021 3 z 5

Jak se zasnoubit s hrabětem Jak se zasnoubit s hrabětem Sally MacKenzie

Příjemná oddechová kniha, která sice není nejlepší ve svém žánru, ale ani nejhorší.

04.02.2021 3 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Elle Kennedy je skvělá autorka a každou její knihu doslova hltám. Nejinak tomu bylo i u této, ikdyž oproti předchozím jí přece jenom něco málo chybělo. Ale i tak je moje hodnocení lepší než průměr.

03.02.2021 4 z 5

PS: Chybíš mi PS: Chybíš mi Winter Renshaw

Příjemná oddechovka ke které se ještě někdy vrátím.

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Nudný a poměrně hloupý příběh...

03.02.2021 2 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Příjemná, oddechová, vtipná knížka, těším se na další knihy této autorky.

03.02.2021 5 z 5

Elementární částice Elementární částice Michel Houellebecq

Příběh dvou bratrů, ze kterého čiší bezútěšnost, marnost ze života a z vlastní existence. Doporučuji číst jen v dobré psychické kondici:-)

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Pěkná oddechovka, jiné knihy této autorky mě bohužel bavily o trošičku víc.

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Mona Kasten je skvělá autorka, která umí napsat příběh, ve kterém je od každého něco - romantika, erotika, nějaké to drama, trauma z minulosti a sympatické hlavní i vedlejší postavy. V knize "Věřit znovu" se jí toto podařilo opět dobře nakombinovat a stvořila příběh, který si někdy ráda přečtu znovu.

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Krásný příběh o tom jak se oheň dá dohromady s vodou. Postava Sawyer byla v předchozích dílech vykreslená jako komplikovaná a svérázná. Nebyla jsem si jistá, jak si k ní, jako čtenář, budu hledat cestu, ale autorka mě opět dostala. A Isaaca si prostě musíte zamilovat...

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Moc se mi líbí styl, jakým Kazuo Ishiguro své knihy píše. Jenom on dokáže stvořit tolik depresivní příběh, který ve vás zanechá svíravý pocit v hrudi ještě dlouho potom, co jste knihu po jejím přečtení odložili.

03.02.2021

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Někdy stačí jen pár správných slov a úžasné ilustrace a je řečeno vše...

Ďáblova nevěsta Ďáblova nevěsta Penelope Stratton

Klasická historická romance, která mě nezklamala. Začala jsem ji číst, protože mám moc ráda "Neromantickou dámu", která u mě zatím pořád vede. K této autorce se ještě ráda vrátím.