Makyt Makyt komentáře u knih

Za hranou Za hranou Meredith Wild

(SPOILER) Jo tak tohle byl vrchol celé trilogie. Pořád jsem si říkala, čím Liv překvapí a tak trochu jsem Iana čekala už od druhého dílu, kde měl pár rozmluv s Liviným bratrem. Ale tohle jsem teda vážně nečekala. Na začátku jsem si říkala, že se pletu a že tím druhým do páru bude Will. Že to ale nebude pár, ale rovnou trojka, tak to bylo megapřekvapení.

17.09.2023 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Marcy Jell

Klasika na jeden večer, předvídatelný konec, protkáno trochu gangsterkou a mýdlovou operou. Znovu číst rozhodně nepotřebuju.

31.07.2023 2 z 5

Stůj při mně Stůj při mně Marcy Jell

Oddechovka na jedno odpoledne, nic, co by se nedalo čekat. Boháč a chudá studentka... a samozřejmě happy end.

27.07.2023 3 z 5

Ve jménu pomsty Ve jménu pomsty Kinga Litkowiec

Nenadchne ale ani neurazí, v tomhle žánru patří k těm lepším. Hlavní dvojice se mi líbila, jejich postupné otevírání se a hledání cesty k sobě. Jen mě zklamalo, jak rychle byla pomsta vyřešena.

26.07.2023 3 z 5

Vdovy Vdovy Lynda La Plante

(SPOILER) Cca od půlky jsem si říkala, že je něco jinak. A trefila jsem se. Harry mi byl nesympatický, takový moc škrobený. Příběh plný děje a kruté prozření. Ale holky se s tím vypořádaly skvěle.

14.07.2023 4 z 5

Zlomená Zlomená Rachel Van Dyken

(SPOILER) Po delší době jsem sáhla po poslední knize ze série, předtím jsem si připomněla anotace předchozích dílů a dobře jsem udělala. Lisin příběh mě dostal, všichni měli pořádně naloženo. Od začátku mi přislo, že Taylor to mohl přežít, ale spíš mi přišlo, že než "umřel", tak naplánoval celou pomstu. Jack byl podezřelý od začátku, ale až když se začal vnucovat k ní na kolej, bylo to jasnější. Psychologické problémy a rozbkry osobností, které stojí za přečtení.

15.04.2023 5 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Zajímavý pohled do zákulisí život hvězdy a idola dívčích srdcí. Rozuzlení zcela nečekané, ale děj, postup a celkově náplň předvídatelná. Líbila se mi skrytá gesta jako například šití šatů nebo spjatost Alexe s Taniou.

11.04.2023 4 z 5

Pokud se ještě setkáme Pokud se ještě setkáme L. J. Shen

Jsou lidé, kteří na dohodách lpí, byť jsou jen tak domluvené u piva, a na druhou stranu jsou lidé, co jim absolutně nevadí, že dohodu vypracovala právnická esa a vůbec pro ně nemá hodnotu. Chování celebrit a jiných povrchní lidi je už jen třešnička na dortu.

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Opět pohádka, pravda - trochu protkaná sexem, ale pořád pohádka. O výpomoci, aby nemocný otec věřil, že se syn usadil, o tom, jak je v některých situacích obtížné říct ne, ale taky o tom, jaké mohou být rodinné vazby zvláštní a děsivé. O tom, jak je těžké připravit se na vlastní smrt a jak říct svému dítěti všechno, co už sami ve zbytku toho času nezvládnete.

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

(SPOILER) Za začátku jsem měla pocit, že jsem začala číst historický román. Tvrdá výchova, víra, lpění na pravidlech, respekt k otci... Ovšem v momentě, kdy hlavní hrdinka vytáhla mobil jsem se z toho dostala. Líbily se mi hlášky paní Sterlingové a její věštba, že oni dva k sobě patří, že se navzájem ochraňují. To, jak rozebrala masku, kterou na sobě Wolf nosil, to, jak se dokázala postavit situaci a jak ho tak trochu nenápadně zmanipulovala čistou láskou.

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

(SPOILER) Silná žena, která zvládá, co jí život naloží a ještě jednou tolik. A z jednoho takového zoufalého odreagování a nezávazného sexu se vyklube zátěž na delší dobu a pak nabalování dalších a dalších náročných situací.. no a pak už je to stará známá pohádka o tom, jak pozná prince na bílém koni který pro ni udělá první poslední, změní své návyky i chování. Prostě pak už to dostane klasický Shenovský směr. Asi si od ní musím dát pauzu.

31.03.2023 3 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Nesuďme lidi podle obalu, ale dejme jim šanci poznat to uvnitř. Tak asi tak bych to shrnula. Penn i Daria si prožili svoje a sami víme, že život nás učí dělat různé kroky, třeba i ty zpět nebo stranou.

Nevinnost se zavázanýma očima Nevinnost se zavázanýma očima Alessandra Torre

Hodně velká podobnost s Cizím dluhem od Kingy Litkowiec, tak trochu pohádka pro naivky, jak si pro striptérku přijde boháč a odveze ji do svého království...

27.01.2023 3 z 5

Dívka z 6E Dívka z 6E Alessandra R. Torre (p)

Od začátku jsem měla pocit, že už jsem knížku četla. Přirovnala bych to k boji s obsedantně kompulsivní poruchou, dobrovolná izolace jako prevence a pak najednou bum...

Šest let Šest let Harlan Coben

Podlehla jsem kouzlu Harlana Cobena a čtu jednu jeho knihu za druhou. Tady bych to shrnula citátem, že láska hory přenáší. Propracovaný děj a vysokoškolský profesor, kterého by chtěl zažít každý.

27.01.2023 4 z 5

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

Tak tohle byla opět pecka. Do poslední chvíle jsem netušila, jak to vlastně celé bylo. Ani policie nevěřila, že by to udělal otec. Nicméně výsledek hodně překvapil.

27.01.2023 4 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

(SPOILER) Klasické dovolenkové čtení. Má to děj, má to spád, má to sexuální scény. Suma sumárum za 4 hodiny bylo po. Jinak taková pohádka pro dospělé, jak se ze strip baru dostat přes kšeftík obcházející zákon až k "a byli spolu až na věky"

24.01.2023 3 z 5

Drž se Drž se Harlan Coben

Tady snad jediné - všímejme si svých dětí a toho, zda je něco/někdo trápí, zkontrolujme občas i tu digitální stopu a rozhodně jim dávejme dost často najevo, jak moc je milujeme.

21.01.2023 5 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Jo tak tohle byla paráda. Zvlášť když si uvědomíte, že jste také na seznamce a chodíte i na rande. Ano, jasně, máte nějaká svá pravidla a své pojistky, ale po přečtení téhle knihy je ještě víc zefektivníte.

21.01.2023 4 z 5

Podrazák Podrazák Harlan Coben

Kombinace detektivky a sportu, dlouho jsem věřila všemu, co jsem četla a netušila, kdo je onen vrah. O to překvapivější pro mě byl závěr a utvrzuje mě to dál v mé literární cestě za Harlanem Cobenem.

21.01.2023 5 z 5