Makyskas Makyskas komentáře u knih

Počátek Počátek Dan Brown

Dan Brown je mistr v tom nechat čtenáře v dokonalém napětí. Ano, zajímá mě filosofie, psychologie, fyzika... a zřejmě i proto Počátek ve spojení se zajímavým tématem o zrodu lidského bytí a následně jeho směřování, tvoří dílo neodlučitelnou součást mé knihovny.

15.02.2018 5 z 5

Cesta ke svobodě Cesta ke svobodě Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Jak uvádí Dalajláma, buddhismus znamená vést boj mezi negativními a pozitivními silami v mysli. S pomocí této knihy si snáz uvědomíme co a jak můžeme pozitivně posilovat, a tak se vydat na cestu k přetvoření mysli.

10.11.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Slíbila jsem si, že nebudu číst komentáře ke knihám před předčtením, abych se neochudila o děj, a tak jsem nebyla ve velkém očekávání po předchozích zkušenostech se "světovými bestsellery"... O to více mě příběh zasáhl! Příběh, v němž vás autorka svým uměleckým podáním naprosto vtáhne a jen tak nepustí. Pro ty, co se rozhodujete, zda Než jsem tě poznala přečíst... na nic nečekejte a začněte otáčet stránky!

01.08.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Hlavni hrdince Rachel jsem dazela pesti, ale nelitovala jsem ji, popsane sceny, kdy se opila do bezvedomi, a pak se rozpominala, me spis odpuzovaly, ale i to je svym zpusobem pozitivni, kdyz ve vas kniha vyvolava emoce. Dej se vyvijel postupne s jistym napetim, ale nebyl tam pro me az tak velky pocit prekvapeni, nenastalo zadne vyrazne "bum", ktere do vas uhodi jako blesk... nebylo to spatne, ale jednou precist stacilo, alias reklama na "svetovy bestseller".

20.07.2016 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Není to obvyklý "dívčí" román... autor vás vtáhne do smutného příběhu svým osobitým stylem a smyslem pro humor tak, že si ho rádi přečtete znovu.

03.09.2015 5 z 5

Ztracený obzor Ztracený obzor James Hilton

Velmi čtivě napsaná kniha, jež vede k zamyšlení nad naším životem.

07.10.2014 5 z 5

Buddhismus Buddhismus Madhu Bazaz Wangu

Až na pár citátů z Dhammapady, jsem se pročítala nijak zvláštně sepsanými historickými událostmi.

07.10.2014 2 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Příběh je napsaný čtivě, poskytuje obraz ideálního venkova, přátelství a vztahů v rodině, podle mě ale někdy až moc idealisticky. Možná je to proto, že se tak neumím vžít do dané doby.

13.02.2014 3 z 5

Cesta vlka Cesta vlka Bear Grylls (p)

Najdete tu spoustu napínavých situací a rad pro přežití v divočině, přičemž uvedená fakta nepřebíjí hlavní příběh. Díky Gryllsovým bohatým zkušenostem si připadáte, že nehostinnou krajinou Aljašky putuje společně s hlavními hrdiny. Kniha stojí za přečtení :-)

30.03.2013 5 z 5