Maky78 Maky78 komentáře u knih

Muž, který sází borovici blatku Muž, který sází borovici blatku Aleš Palán

Netradiční a neznámí umělci. Autor, který nesoudí.Možná by jsme jim jejich jinakost mohli v dnešní uspěchané době závidět.

15.04.2024 4 z 5

Šalina do stanice touha Šalina do stanice touha Iva Hadj Moussa

Parodie která si utahuje z inteligence lidí a moci peněz. Jestli to měl být humor to nedokážu posoudit nějak jsme se nepotkali.

13.04.2024 3 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Varování před degenerací západního světa, který požírá sám sebe. Krize středního věku, samota, splněné pracovní mety a co dál. Je Islám cesta -za mě určitě ne, ale kniha se mi líbila.
Jakoby jediné co lidem v jejich zoufalství zůstává, je četba.

08.04.2024 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Romantika na druhou, ale skvělá.
Pohlazení, špetka humoru, trocha boje o ženská práva. Každá asi potřebujeme svého knihovníka.

06.04.2024 5 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Časové linky které přeskakují, ale během čtení se krásně propojí. Autor dává nahlédnout pod pokličku novinářské práce, příběh nechává prostor pro vlastní názor. Nechtěla bych číst kdybych měla malé děti, může to vyvolat silný pocit strachu.

30.03.2024 4 z 5

Zpověď farářky Zpověď farářky Martina Viktorie Kopecká

Martina Viktorie přináší zajímavý pohled na věci církevní a přitom nikomu nic nenutí jen nabízí možnosti a je na nás jakou cestu si vybereme.

29.03.2024 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Opět zásah. Petra Dvořáková umí.
Život přece není soutěž. Z pohledu matky asi je. Taky bych byla alkoholik mít takovou manželku.
Bylo to hodně intenzivní ve všech směrech.

25.03.2024 4 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Audio
Tohle bylo skvělé. Určitě to povznesla práce Simony Pekové. Adina byla číslo, ale i dáma a paní herečka. No a o tom jak se my Češi občas chováme není potřeba se vyjadřovat.

20.03.2024 4 z 5

Dýchej za mě Dýchej za mě Eva Kollerová–Střihavková

Oživit umělkyni z doby 1 svět. války určitě není lehký úkol. Dějově mi to přišlo hodně ploché, ale to je asi z pohledu dnešní doby. Mátlo mě občasné objevení některé postavy a poté se vytratila.

17.03.2024 3 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Nikdy jsem tenisu nerozuměla. Díky téhle knize jsem pochopila pravidla a začínám tu hru mít ráda. Život, vztahy nekonečná dřina, líbilo se mi to proložení španělštinou. Nešla odložit.

11.03.2024 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Hodně míst kam si zajedu. V paměti jsem se vracela na místa kde už jsem byla, bavil mě humor, historie i problémy na cestě. Příjemná knížka.

09.03.2024 4 z 5

Spánek probraný ze všech možných i nemožných úhlů. V dnešní uspěchané době není od věci si přečíst takovouhle knihu a zamyslet se. Spousta faktů, hodně věcí které můžou pomoct při problémech se spánkem.

05.03.2024 4 z 5

Bruno Bruno Marie Majerová

Výměnné studijní pobyty už v té době?
Jak je důležité mít dobrého učitele.
Syna to moc nebavilo, já jsem si v tom hledala i přidanou hodnotu .

03.03.2024 3 z 5

A já pořád kdo to tluče A já pořád kdo to tluče Radka Denemarková

Byl to opravdu “veselý příběh
Poslouchala jsem na Čr, skvělé načtení.
Čtení mezi řádky, téma co může vyvolat úzkost. Možná je to nadsázka, možná je to realita. Každý si upravuje minulost

02.03.2024 5 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Tohle přesně si představuji, když se řekne dekadentní básně. Na mě to bylo trochu víc pesimistické. Chce to soustředění , přemýšlení. V každé době kdy čtete vám předá něco jiného.

25.02.2024 3 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Dobrá detektivka.
Bez nechutností, krve ..
Bylinky, ptáci a koně, prostě hezký.

21.02.2024 4 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Přesně se mi trefila do noty. Po těžké knize rychlá, nenáročná oddechovka.
Místy veselá, místy sarkastická.

14.02.2024 3 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Skvělá kniha. Zápal který autorka věnovala tématu je na knize znát.
Něco ze skutečnosti propojené s fikcí do sebe zapadlo. Není to kniha na rychlé čtení, odkládala jsem a přemýšlela. Vyvolává to spoustu témat k diskusím. Doporučuji

11.02.2024 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Velice povedená kniha. Začala jsem číst a Cass mě neskutečně vadila jak všemu podléhá. Poté děj neskutečné graduje, měla jsem v průběhu čtení vždy tip kdo to udělá a nikdy jsem se netrefila.
Diagnóza, svědomí, manipulace.
Velmi doporučuji.

28.01.2024 5 z 5

Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Lucie Macháčková

Po sérii těžkých knih je tahle odlehčovačka skvělá. Mám ráda tenhle styl humoru. A jelikož je tohle téma pro mě ještě aktuální (svatba dcery před 4 měsíci ) Doporučuji

23.01.2024 4 z 5