Maky78 Maky78 komentáře u knih

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

Nevím proč, ale kniha mi připomíná
Zmizelou.
V určitých částech knihy děj nádherně plynul, a potom se to stalo neskutečnou otravou a pak zase znova zvrat.
Postupné odhalování okolností a jejich následků, jak se s tím postavy vyrovnávají dokresluje skvělou atmosféru.
Poslouchala jsem jako Audio, nevím jestli bych ji v papírové podobě dočetla.

23.01.2024 4 z 5

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

Tahle knížka byla ze všech od autorky nejsmutnější.
Jarmila byla veskrze pozitivní, Olga mě neskutečné vadila.

20.01.2024 4 z 5

Nádherná kniha. Čtení, které poučí, zaujme, vzdělá. A naopak nementoruje a nenudí. Blbý humor mám ráda.

14.01.2024 4 z 5

Vzpomínky na úhoře Vzpomínky na úhoře Anna Cima

Dlouho mi trvalo než jsem se zorientovala, ale další část knihy mi to vynahradila. Atmosféra Japonska, mentalita obyvatel, tradice.. vše neskutečné dobře popsáno.
Do konce knihy vás to udrží v napětí a nebudete vědět jak to dopadne.

09.01.2024 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Romantika trochu jinak s velkou dávkou humoru. Dobře napsané, lehký pokus jak prolomit určitá tabu.

07.01.2024 4 z 5

Kdyby Ogden uměl česky Kdyby Ogden uměl česky Ogden Nash

Líbil se mi překlad ve spojení s originálem. Hravé s humorem.

Mravenec se stal celebritou
nezlomnou vůlí a vitalitou.
No a co ?
Kdo z vás by zůstal laxní a líný
být plný po okraj své vlastní kyseliny ?

03.01.2024 3 z 5

Trhlina Trhlina Miloslav Topinka

Básně je velmi těžké hodnotit.
Každému sednou jinak a jiná životní etapa je k jejich pochopení důležitá.

Světlo v hrsti
mezi prsty
přetéká

01.01.2024 3 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Nikdy jsem Boženě nefandila. Četla jsem jako dohled nad čtenářským deníkem syna. A nakonec to nebylo tak špatný. Viděla jsem film, ale ten je úplně jiný. Tohle mě bavilo víc.

23.12.2023 4 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Téma mě pohltilo. Jak lehce se péče a starostlivost, plíživě mění v útlak a trápení. Proč utlačované osoby berou vinu na sebe a další otázky vyvstanou po přečtení. Zaujala mě forma jakou je text napsaný.

22.12.2023 4 z 5

Mojenka Mojenka Olga Stehlíková

Dětská kniha, která zaujme i dospělého.
Těžké téma vážné nemoci odlehčené nádherným vykreslením přírodních krás.
Pohled hlavní hrdinky je dětsky čistý.
Postavy jsou tak milé, že bych se k nim hned nastěhovala. Skělé audio v podání s Terezou Dočkalovou.

18.12.2023 5 z 5

Asfaltová pustina Asfaltová pustina S. A. Cosby

Nadupaná gangsterka u které měl hlavní hrdina i srdce. Prostředí černé a ještě tmavší. Sem tam drogy, sex i kapka humoru.
Napsáno na pána, prostě jízda.

17.12.2023 4 z 5

Mami, miluju Mami, miluju Aleš Palán

Tohle téma pro mě bylo zajímavé z pohledu dcery i matky. Říkala jsem si, že ve svém životě nejsem akorát, ale to co dokážou jiné mámy, tak to jsem skoro svatá. Další skvělá kniha, pro mě vždy jistota dobrého čtení.

10.12.2023 5 z 5

Napořád Emily Napořád Emily Maria Navarro Skaranger

Přeskakování v čase, postavách, ději je hodně zmatené. Příběh je plochý, takový studený. Nevím co tím autorka chtěla říct. Mrzí mě to protože Host je pro mě zárukou dobré knihy. Tady se to nepovedlo.

06.12.2023 3 z 5

Roky Roky Annie Ernaux

Začala jsem číst na základě udělení Nobelovi ceny. Odcizení na mě tady působilo nejvíc. Autobiografie napsaná jiným způsobem. Nedá se upřít skvělá práce s jazykem, ale jinak nuda.
Audio

06.12.2023 3 z 5

Ony Ony Helle Helle (p)

Studený popis. Chybělo my víc informací, které by daly dějí nějaké emoce.
Možná někoho zaujme, já jsem se s tím nepotkala.

03.12.2023 3 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Drama nakonec není špatný. Kdybych četla dřív asi by mě nebavilo.
Nářečí pro mě v pohodě.Doba se posunula, i tak je tam spousta aktuálních témat.

03.12.2023 4 z 5

V minulém roce jsem navštívila Terezín. Dávat si dohromady prostředí a děj knihy bylo velmi náročné, často jsem ji odkládala. Takové knihy jsou potřeba.

27.11.2023 4 z 5

Jsem Vincent a nebojím se Jsem Vincent a nebojím se Enne Koens

Tohle je nádhera. Knížka je určena pro děti, ale líbila se mi i jako dospělé. Spousta témat pro děti důležitých a hodně i pro jejich rodiče aby jim rozuměli. DOPORUČUJI

23.11.2023 5 z 5

Minuta na rozloučenou Minuta na rozloučenou Hana Marie Körnerová (p)

Zpovykaná hlavní hrdinka mě neskutečně štvala. Postupně se její postava stala snesitelnou. Zápletky na mě trochu překombinované.
Nenáročné čtení.

18.11.2023 3 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Jsem věřící a kniha pro mě byla nadějí, že se církev trochu posouvá pro mě tím správným směrem i když pomalu.
Čas, ticho - to jsou věci které dnešnímu člověku schází.

A jsou noci, které trvají tak akorát dlouho, abychom s úlevou mohli přivítat nový den.

17.11.2023 4 z 5