maky11 maky11 komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Hluboká kniha zanechávající na člověku svůj jasný podpis.

19.07.2019 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

První jsem viděla film a musím říct, že i když jsem si při něm říkala, že ten začátek je takový nijaký a neurčitý, i v knize (jak jsem zjistila později) to bylo stejně. Takže to zase na jednu stranu klobouk dolů, protože podobnost knize byla (alespoň do poloviny) asi tak 98% a to je na film vážně výkon. Po přečtení jsem ale pochopila, že film byl doopravdy lepší, což je zklamání. U knihy jsem se i často nudila, což se mi nezdá optimální.

09.07.2018 3 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Stránky světa jsou knihou s přímo zázračným prostředím, jak už zde popisuje tolik lidí. Každého to vcucne, pokud se začte hlouběji. Přiznám se, že mi tahle kniha dlouho ležela v knihovně, než se naskytl takový nedostatek čtiva, abych po ní hmátla. Ale když jsem ji nakonec otevřela, byla jsem příjemně překvapená. Je to milé psaní a opravdu jsem se přistihovala u toho, jak se neúspěšně snažím předvídat další vývoj. Sice jsem si Furii a její zobáknihu tolik neoblíbila, vlastně mi žádná postava příliš nepřilnula k srdci, ale nevnímala jsem to jako něco, přes co nejede vlak, nijak mě to neobtěžovalo či neodrazovalo od jejich originálního světa knih a děje.

09.07.2018 4 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Kniha pěkná, takový oddechovka na den.

09.07.2018 3 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Moc krásný příběh, který se odehrává (až na malé výjimky) v jednom dni. Natasha i Daniel jsou krásné postavy a kniha samotná je zajímavě sepsaná.

09.07.2018 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Mně se líbí tahle tématika, vážně, jen prostě nemám ráda, když celý ten nejzajímavější děj probíhá přes maily. Je to takové neosobní, prostě to není ono. Přemýšlela jsem, jestli 2*, nebo 3* a nakonec zvítězily tři, i když vlastně nevím proč.

25.04.2018 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Dvůr křídel a zmaru je v první řadě rozměrná kniha. :D V další řadě je to velice kvalitní kus, kde samozřejmě nejde nic předvídat (to už je snad autorčin podpis). Příběh je každopádně parádní, ten konec byl... no, velký. A Rhys na konci... Byla to paráda, jen nevím, ale musím odebrat jednu hvězdu, aniž bych přesně věděla, co mi na tom vadilo. Nicméně to neznamená, že je to o něco horší kniha.

12.04.2018 4 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Moc se mi líbila Etta, jako postava s hudebním talentem, ale i Nicholas, protože byl tak jiný. Děj samotný mě neoslovil zase tolik, ale těším se na čtení dalšího dílu, protože byl přeci jenom poutavý.

09.04.2018 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Kniha se četla dobře, prostředí se mi líbilo a i námět toho všeho byl povedený, jen mi tam stále něco chybělo. Konec byl hodně zajímavý v porovnání se zdlouhavým dějem knihy jako celku. Ani nedoporučuji, ani to nezavrhuji. Takový střed, průměr?

01.04.2018 3 z 5

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Příběh krásný, obálka krásná, pro lidi 13- je to působivé čtení. Poslouchá se to jako pohádka a je tam spousta pěkných a zajímavých myšlenek. Nemůžu to úplně posoudit, protože už jsem trochu odrostla do jiné věkové kategorie, ale postavy, hlavně Luna, byly báječné...

01.04.2018 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Muffin a čaj byla krásná kniha, která se mi ze začátku zdála trochu moc hrr, ale pak jsem si tenhle přirozený běh věcí osvojila a příběh mě naprosto vcucnu, nakonec bylo zřejmé, že to nemohlo jít celé pomaleji. Takovéhle knihy prostě miluju.

27.03.2018 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Tak tohle, dámy a pánové, je nejlepší kniha, kterou kdy kdo četl!!
Ani nepřejíždějte dál, tohle mluví za všechno a za (skoro) všechny.

Rothfussovy knihy už čtu poněkolikáté a pokaždé v tom všem vidím jiný význam. Má tam tak milion takových těch vět, které se dají citovat jako něco neskonale moudrého. Je tam napsáno všechno, co čtenář potřebuje: 1)hlavního hrdinu, který je i na popis prostě jedinečný a dokonalý, kterého si snadno zamilujete -věřte mi, vlastní zkušenost! 2) hlavní linku, takové to "proč to všechno začalo" 3) NEZAPUMENUTELNÉ postavy -Elodin, Auri, Fleurian,..,... 4) něco zajímavého, co umí jen málo lidí a hlavní hrdina se k těm lidem snaží přidat a dál bych to nerada spoilerovala 5) lásku, dobrodrůžo -ač to zní trochu divně k tak přesvědčivém příběhu 6) spoustu specifických okamžiků, které vás jen tak nepustí a budete o nich přemýšlet dnem i nocí -a to nepřeháním! Dokonce se mi o tom i zdálo. Několikrát.- 7) překrásné sepsání, všechna slova do sebe dokonale pasují a díky tomu vám připadá, že jste víc než hodně přímo v příběhu. 8) Všechno ostatní, co mě teď nenapadá :D

Jestli popojedete v recenzích dál, najdete převahu kladných a věřte mi, to není náhoda. Ty záporné spočítáte na prstech jedné ruky a to ještě nejsou vysloveně záporné, jen píší, že knize něco chybí. COŽ NENÍ PRAVDA!! Tuhle knihu miluji ze všech nejvíc a pokud jste vážní čtenáři, možná si teď řeknete: "Jak může o nějaké knize říct, že je její nejoblíbenější? Já bych si nedokázal vybrat!" a já to chápu, protože jste ještě nečetli tuhle. Jen zkuste, do toho, pak sem napíšete něco podobného.

Hezké počtení. A věřte mi, že opravdu bude!
*****

30.08.2017 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Po dočtení jsem otupěle zírala s vytřeštěnýma očima do zdi a svíjela jsem se, když mi došlo, že si zatím nemohu koupit další díl. Už od začátku mě kniha k sobě připoutala a až do konce mě nepustila. Miluji tam všechny postavy z hlavy Maasové, dokonce i záporáky, a jsem nadšená, že se mi tak jedinečná kniha dostala pod oči.
VZKAZ PRO VŠECHNY, KTEŘÍ STÁLE VÁHAJÍ:
Jestli milujete youngadulty, kouzla a zamilované příběhy, je tato kniha pro vás nejlepším řešením. Jestli jste měli něco proti prvnímu dílu, tento díl vám to všechno bohatě vynahradí. Tímto ji řadím mezi mé nejoblíbenější knihy a rozhodně tam ještě dlouho setrvá,
PS.: Miluji ten konec, i když mě přivádí k šílenství. +1.000.000*

30.04.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Artistická kniha :D

27.03.2017 4 z 5

Bronzový klíč Bronzový klíč Holly Black

Rozhodně krásná kniha, ale předchozí díly se mi líbily více. Ten konec mě, tak jako všechny tady, naprosto odzbrojil. Napadlo mě, že špeh je ten, kdo jím nakonec byl a naprosto jsem umírala z Aarona na konci. Doporučuji a sama si ráda přečtu další díl.

28.12.2016 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Je to zkrátka příběh z jiné doby a dnes už to nikdo nedokáže pořádně ocenit. Celkově jsem se na začátku trochu nudila a kniha mě začala bavit asi v půlce. Nebylo to ale tak, že bych nemohla přestat číst. Byla jsem ráda, že už ji mám za sebou jako povinnou četbu. Jsem tak trochu zvyklá číst jaksi akčnější knihy. To ale knihu neodsuzuji, jen si myslím, že ji málokdo může správně ocenit na ZŠ (9. třída). Třeba se mi bude líbit víc, až trochu vyrostu, vážně nevím. za mě 3*.

14.11.2016 3 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Nádherná kniha. Z toho konce jsem měla vážně smíšené pocity, ale po čase jsem se na to začala dívat trochu jinak. Celou jsem jí hltala a milovala. Rainbow taky miluji. Mám ráda Simona i Baze a celou tu záležitost s nimi. Líbí se mi styl vyprávění a úžasný děj. Za mě je to perfektní!

25.09.2016 5 z 5

Most času Most času Bruce Leininger

Kniha mě zpočátku nadchla, ale jakmile jsem jí začala číst....měla divné podání...vůbec se mi u ní nechtělo trávit čas, a proto jsem jí odsunula stranou s tím účelem, že jí věnuji někomu, kdo tohle téma vysloveně "žere" a nevadí mu podání...Závěr: kniha byla zklamání a děj byl moc jednoduchý a předvídatelný.

22.07.2016 odpad!

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Bože...proč ten konec!!! :( Nádherná!

01.06.2016 5 z 5