makky

Příspěvky

VlčiceVlčicePaula Marshall

Zajímavý námět knihy, bohužel velmi špatně vyprávěný. Autorka se snažila zachytit myšlení a názory různých postav, ale popsala to velmi nešťastně plus různé historické překlepy, kterých si všimne úplně každý....

10.09.2017


Ztracená nadějeZtracená nadějeColleen Hoover

Kniha je prakticky totožná s prvním dílem, jen je vyprávěná z mužského pohledu, což bývá největší chybou, když je autorkou žena..Myslím, že Hoover by se spíše měla věnovat knížkám z ženského pohledu, protože ten mužský mi často připadal nereálný...Také řada náhod a událostí mi připadá na jednu knížku až dost a v knize by mohlo být daleko méně životních katastrof...na druhou stranu pro kategorii čtenářů YA je asi tahle kniha ideální, jen mě osobně místy připadala trochu "přitažená za vlasy"

08.06.2015


Otrokyně citůOtrokyně citůNalini Singh

Tahle kniha je průměrem v žánru romantická scifi/fantasy. Hlavní hrdinové, kteří by se do sebe neměli zamilovat, se samozřejmě zamilují a porazí spolu hlavního padoucha celé knížky...Existují lepší knížky v tomhle žánru, ale také daleko horší... Takže pokud někdo chce oddechovou knížku na odpoledne, která má na rozdíl od jiných docela ještě logický děj, tak je to tahle...

08.06.2015


Komunistický experiment v Rusku 1917 - 1991Komunistický experiment v Rusku 1917 - 1991Václav Veber

V této knize jsou stručně vylíčeny dějiny SSSR. Od jeho vzniku, do jeho pádu. Na začátku každé kapitoly jsou uvedeny nejvýznamnější události spolu s příslušnými daty, což jsem velice ocenila, jelikož jsem knihu četla ze studijních důvodů, ale i pro běžné nadšence do historie je vhodná.

16.01.2015


Zločin genocidyZločin genocidyJan Beneš

Kniha Zločin genociny stručně popisuje zločiny a zvěrsta, kterých se Rusové dopustili na Litevcích v rozmezích let 1939 až 1953. Jsou zde uvedeny některé osobní příběhy lidí.

08.11.2014