makky makky komentáře u knih

Vlčice Vlčice Paula Marshall

Zajímavý námět knihy, bohužel velmi špatně vyprávěný. Autorka se snažila zachytit myšlení a názory různých postav, ale popsala to velmi nešťastně plus různé historické překlepy, kterých si všimne úplně každý....

10.09.2017 2 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Kniha je prakticky totožná s prvním dílem, jen je vyprávěná z mužského pohledu, což bývá největší chybou, když je autorkou žena..Myslím, že Hoover by se spíše měla věnovat knížkám z ženského pohledu, protože ten mužský mi často připadal nereálný...Také řada náhod a událostí mi připadá na jednu knížku až dost a v knize by mohlo být daleko méně životních katastrof...na druhou stranu pro kategorii čtenářů YA je asi tahle kniha ideální, jen mě osobně místy připadala trochu "přitažená za vlasy"

08.06.2015 2 z 5

Otrokyně citů Otrokyně citů Nalini Singh

Tahle kniha je průměrem v žánru romantická scifi/fantasy. Hlavní hrdinové, kteří by se do sebe neměli zamilovat, se samozřejmě zamilují a porazí spolu hlavního padoucha celé knížky...Existují lepší knížky v tomhle žánru, ale také daleko horší... Takže pokud někdo chce oddechovou knížku na odpoledne, která má na rozdíl od jiných docela ještě logický děj, tak je to tahle...

08.06.2015 3 z 5

Komunistický experiment v Rusku 1917 - 1991 Komunistický experiment v Rusku 1917 - 1991 Václav Veber

V této knize jsou stručně vylíčeny dějiny SSSR. Od jeho vzniku, do jeho pádu. Na začátku každé kapitoly jsou uvedeny nejvýznamnější události spolu s příslušnými daty, což jsem velice ocenila, jelikož jsem knihu četla ze studijních důvodů, ale i pro běžné nadšence do historie je vhodná.

16.01.2015 4 z 5

Zločin genocidy: Litva v drtivém objetí velkého bratra SSSR Zločin genocidy: Litva v drtivém objetí velkého bratra SSSR Jan Beneš

Kniha Zločin genociny stručně popisuje zločiny a zvěrsta, kterých se Rusové dopustili na Litevcích v rozmezích let 1939 až 1953. Jsou zde uvedeny některé osobní příběhy lidí.

08.11.2014 4 z 5