MakiV

Aristokratka na koniAristokratka na koniEvžen Boček

Opět jsem se od srdce zasmála

17.11.2016

Osmý život (pro Brilku)Osmý život (pro Brilku)Nino Haratischwili

Neskutečný příběh jedné rodiny na pozadí dějin 20. století. Neváhejte a čtěte.

23.10.2020

Brno a BrňankyBrno a BrňankyMilena Flodrová

Krásně napsaná kniha od autorky, které si moc vážím. Pokud se zajímáte jen trochu o historii a nemusí se jednat jen o historii Brna, tak si toto dílo rozhodně zaslouží vaši pozornost.

26.04.2015

Jitra v DženínuJitra v DženínuSusan Abulhawa

Příběh, ktreý nelze popsat slovy. Prostě si tuto knihu přečtěte!!!

31.10.2015

ZabijáciZabijáciJussi Adler-Olsen

První kniha, kterou jsem od autora četla. Knihu předchozí jsem viděla jako film. Kniha je napínavá a zajímavě napsaná, jen je škoda, že člověk brzy rozkličuje vrahy a motivy a tím pádem se konec táhne a vlastně nic nového se už nezjistí. Uvidím, co nabídne další kniha.

07.07.2016

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Krásný příběh třech žen z jedné rodiny. Ukázka toho, jak může jedno rozhodnutí změnit celý život.

28.07.2015

Historie včelHistorie včelMaja Lunde

Než jsem se do knihy pustila, tak jsem četla recenzi a trochu se bála. Jsem ale fakt nadšená. Všechny tři časové linie jsou opravdu povedené. Pusťte se do ní !!!

28.02.2020

Mosty do Tel AvivuMosty do Tel AvivuJiří Šulc

Opět zajímavý pohled na celkovou situaci po druhé světové válce a rozbíhající se konflikt mezi Palestinou a Izraelem, který trvá do současnosti.

15.01.2016

Není co závidět: Obyčejné životy v Severní KorejiNení co závidět: Obyčejné životy v Severní KorejiBarbara Demick

Velmi čtivě napsaná kniha o neuvěřitelném životě lidí, který pořád trvá a trvá....a jsem zvědavá jestli se dožiju konce této diktatury a jaké to bude mít následky.

13.04.2016

Kufr paní SinclairovéKufr paní SinclairovéLouise Walters

Povedený příběh o rodinných tajnostech.

17.05.2016

Čaj s nápadníkemČaj s nápadníkemMarjan Kamali

Mile napsaná kniha, oddechová, rozhodně doporučiji přečíst.

03.03.2015

Poklad pána IsakowitzaPoklad pána IsakowitzaDanny Wattin

Jednoduché povídání o rodinné historii. Víc netřeba psát.

17.04.2016

Čurající Mikuláš a jiné paranormální historkyČurající Mikuláš a jiné paranormální historkyDalibor Povolný

Krásně a lehce napsané příběhy, jejich hlavním hrdinou je sám autor. Vypráví humorně o svém dětství přes studentská léta, dál a dál.

02.03.2015

Dívka v pavoučí sítiDívka v pavoučí sítiDavid Lagercrantz

Kniha je napsaná dobře...nemá takovou šťávu jako předchozí tři díly, ale rozhodně do série zapadá.

21.09.2015

Sněží, sněží...Sněží, sněží...Lauren Myracle

Příjemná, zimní oddychovka.

24.12.2016

Zapomenuté dítěZapomenuté dítěCharlotte Link

Charlitte Linková opět nezklamala.

25.06.2017