Makaveli Makaveli komentáře u knih

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Většinou komentáře nepíšu, ale tato kniha je za mě nejlepší od Hoover, fascinující jak autorka dokáže člověka v táhnout do příběhu a emocionálně ho rozsekat..

18.05.2023 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Opět geniální kniha, nemůžu se dočkat pokračování.

12.12.2019 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Po "oběti bez tváře" bylo jasný, že půjdu do další od tohoto autora a musím říct, že zase paráda, nemohl jsem se odtrhnout, teď jen čekat na další..

17.01.2019 5 z 5

Blackout Blackout Marc Elsberg (p)

Spíše jsem čekal, že to bude spíše o tom jak se s tím lidé vypořádali, jak přežijí a tak ne jenom okrajově, čekal jsem postapo ale i tak super.

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Nádhera jako vždy.

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Jako vždy skvělý Sparks, vždy se těším až vydá další knihu.

Tanec s draky 2 Tanec s draky 2 George R. R. Martin

Teď už si jen počkat dalších 5let na další díl :D

17.09.2017 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Tak jo.

18.04.2017 4 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Skvělé zakončení série, akční, napínavý, pořád se něco děje. Akorát mě mrzí to se Simonem a Izzy...

11.04.2017 5 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Po skvělých knihách, tohle bohužel zklamání, nebylo to nejhorší ale žádné nadšení...... další díl už je zase super, jako první 3 nebojte se pokračovat ..... :)

07.04.2017 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Má nejoblíbenější kniha, jelikož jsem trošku jako Charlie :D "přijímame lásku, kterou si zasloužíme"

17.03.2017 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Sedmá od Sparkse a zase nezklamal, přečteno můžu kouknout na film :)

04.02.2017 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Už čtvrtá od Moyesove a zase spokojenost, dojemný, krásný :)

09.12.2016 5 z 5

Když se nad tím zamyslíte, čistě z kvantitativního hlediska vzniká pastelkami víc umění než čímkoliv jiným. V každé zemi na světě musejí být miliardy papírů v miliardách krabic, skříní, podkroví a kredencí, s miliardami obrázků vyvedených pastelkami. Obrazotvornost lidstva se valí jako řeka. Vsadím se, že Ronald Reagan a Michail Gorbačov používali pastelky. Stejně jako Fidel, japonský císař, Rádžív Gándhí, paní Thatcherová a pan Mubarak, možná dokonce i ajatolláh. A každý další, na koho si vzpomenete.
Možná bychom měli vyvinout pastelkovou bombu jako naši příští tajnou zbraň. Zbraň štěstí. Bombu krásy. A vždycky, když by došlo ke krizi, bychom jednu vystřelili. Vybuchla by vysoko ve vzduchu – vybuchla by potichu – a vyletěly by z ní tisíce, milióny malinkých padáčků. K zemi by se snášely krabice pastelek. A rozhodně bychom na tom nešetřili, žádné krabičky po osmi. Pěkně krabice po čtyřiašedesáti se zabudovaným ořezávátkem. Se stříbrnou, zlatou, měděné červenou, fialovou, broskvovou, bílou, jantarově žlutou, umbrově hnědou a všemi ostatními. A lidi by se usmívali a tvářili by se trochu zvláštně a pokryli by svět svou obrazotvorností.
Asi to zní absurdně, co? Trochu slabomyslně. Bláznivě, hloupě a podivně. Ale já dnes četl v novinách, kolik peněz Rusové a náš Kongres právě dali stranou na zbraně. A myslím na to, co ty zbraně budou dělat. A mám úplně jasno v tom, co je podivné, hloupé, bláznivé a absurdní. A taky je mi jasné, že na místech nízkých i vysokých se nedostává – a je jí potřeba – obrazotvornosti. Rozdávejte, prosím vás, pastelky. BEST! :)

13.09.2016 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Vzala mi dech, prostě husí kůže... Prostě jak s člověkem zachází jako s položkou.. Nemám slov... Hodně jsem si při čtení vybavoval "Jiskra života" od Remarqua

03.04.2016 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Tato kniha je skvělé dílo, jen mne utvrdila v tom, že láska je jen slovo.... Majetek to je oč tu běží... Jediná výtka : začátek! Nemusel prozradit, že Oliver se oběsi...

03.04.2016