majxik majxik komentáře u knih

Menší zlo Menší zlo Timothy Zahn

Celou tuto knizni serii muzu doporucit pro jakekoliv fanousky sveta StarWars, kteri nejsou vyhraneny jen do svetelnych mecu a spise je bavi bitvy ve vesmiru, rozmanita plejada ras a podobne veci, ktere patri k SW universu. Knizka se cetla velmi pekne jednim dechem, vzpominkove sekce byli zajimave a dodavali na pribeh jiny vhled, postavy byli napsane uveritelne a bavili me.

05.04.2024 5 z 5

Darth Bane: Dynastie zla Darth Bane: Dynastie zla Drew Karpyshyn

Příběh poutavý a hezky napsaný, a doporučuji přečíst tento závěrečný díl trilogie. Jen teda za mě mírně zklamání závěrečným střetem od kterého jsem čekal více.

18.02.2024 4 z 5

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

Kniha nás provází problematikou Sithské komunity a ukazuje jaký může být střet mezi starou progresivní generací s mladou konzervativní částí. Zároveň i poukazuje na problémy společnosti, která se snaží demokratizovat a mít rovnoprávnost příliš rychlím způsobem a jak může být tento režim křehký. :o) Jsem rád že na tuhle knihu jsem narazil, bylo to hezké počtení a pokračuji druhým dílem.

27.01.2024 4 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Tyhle knížky se strašně blbě hodnotí hvězdičkama :) vlastně je to skvěle napsaný, odsejpá to, těšíte se na další zápletku na dalších stranách a dočtete to a chcete další díl, protože futuristická Praha v cyberpunkovém vesmíru je velmi zajímavá. Asi bych tomu dal 3.5 hvězdičky a ať vyrovnám jiný komentář tak to zaokrouhlím nahoru.

PS: Nechce k té knížce někdo udělat soundtrack? :D

07.01.2024 4 z 5

Odkaz lidské mysli Odkaz lidské mysli Radek Sterakdary Starý (p)

Hodně čtivá fikce. Inspirace současnosti (AI) je tam hodně cítit, zároveň tak nějak mám pocit že další inspirací byl trošku Horizont Zero Dawn a v některých pasážích jsem měl zase ozvěny Duny. Některé rozhovory by mohli být trošku lepší (ale nebyli tragické) a za mě jsem měl trošku problém si pamatovat postavy kdo je kdo (přitom u Arili jsem ten problém neměl), zvláště Eled a Drey se mi pořád pletli. Teď jsem zvědavej jak to bude pokračovat, aspoň že ten druhej díl už je v předprodeji.

21.06.2023 4 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Čte se to dobře, o tom žádná. Ale, pokud jste četli metro 2033, bude vám vrtat několik otázek hlavou. Jak je možné že ten přesun mezi stanicemi je teď tak jednoduchý, rychlí a poměrně bezpečný pro hlavní hrdiny? Kam se poděla důkladná kontrola dokladů jak prvním díle? Proč jsou teď všechny postavy takové povrchní a přímočaře? Abych byl upřímný, přišlo mi to spíše jako hodně dobrá fanfikce než vyloženě nový díl.

12.08.2021 3 z 5

Ready Player One Ready Player One Ernest Cline

Skvělá knížka s poutavým příběhem a solidní zápletkou. Přečtěte si ji. :)

Pokud jste viděli film a nečetli jste knížku, nebojte, příběh je podobný ale prakticky naprosto jiný než ten ve filmu.

26.05.2019 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Humor, sci-fi, věda a tak dále, čte se to skoro samo. Za mě můžu doporučit.

01.01.2019 5 z 5

Pod parou Pod parou Terry Pratchett

Opět Vlahoš, buď tohoto hrdinu z pera TP máte rádi nebo ne a podle toho se vám bude líbit i tato knížka. Pokud je něco jiného na této knížce, tak je tam znát blížíci konec života autora - ne v špatném, dech to neztrácí ale z podtextu je cítit že se tam více řeší smrt a život (i když, může to být jen dojem, přeci jen, o tom že je to poslední knížka jsem věděl).

08.04.2018 4 z 5

Pastýřská koruna Pastýřská koruna Terry Pratchett

Je to hezká knížka, pár škraloupů na ni sice najdete, ale když si přečtete vysvětlení na konci knížky, tak pochopíte proč se zdá trošku nedodělaná.

31.01.2018 5 z 5

Převážně neškodná Převážně neškodná Douglas Adams

Čtivé, zajímavé, ale nebylo to tak super jako ostatní díly.

19.01.2018 3 z 5

Vzpoura na Nexu Vzpoura na Nexu Jason Hough

Hezká knížka, která vás uvede do děje před hrou Mass Effect Andromeda, a co předcházelo vzpouře na Nexu (sorry za spoiler že tam bude vzpoura, ale mohli jste to čekat podle názvu) , vzhledem k tomu, že dalších her se nedočkáme, tak doufám aspoň v nějaké další knížky :)

13.07.2017 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Hezká knížka s poutavým dějem, ale je psaná poměrně složitě, takže se čte zároveň dobře i špatne.

23.04.2017 3 z 5

Zjevení Zjevení Drew Karpyshyn

Pro fanoušky Mass Effectu skvělá knížka, nasytí vás dalším příběhem ze stejného univerza, který se drží předlohy i v akčním pojetí příběhu. Líbí se mi že Lore se drží předlohy a nejsou tam (aspoň co jsem si všiml) žádné kiksy. A pokud máte rádi sci-fi a nehrajete hry, tahle knížka se vám asi bude stejně líbit, aspoň mi přišlo, že i bez znalosti hry bude pro vás pochopitelná. :)

05.01.2017 4 z 5

Venuše v kožichu Venuše v kožichu Leopold von Sacher-Masoch

Hezky se čte, jen ten hlavní hrdina je fakt mešuge, o to lepší že je to založeno na příběhu, který se stal autorovi. Přečtení můžu doporučit přečíst.

05.01.2017 4 z 5

Klam Klam William Dietz

Poslední knížka velmi dobré série je... tragédie, proti minulým dílům, které se četli sami, a člověk byl unášen dějem jsme dostali tohle. Kdo nečetl, možná raději nečtěte a ten děj si domyslete pomocí předchozího dílu a hry, bude to lepší. Pro představu, počet spočítaných prohřešků proti Lore a předchozím dílům je 99, tzn. cca jedna blbost na 3 stránky, aneb jak nepsat knížky.

03.01.2017 1 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Knížka pokračuje po vzoru minulého dílu, a moc se nemění. Pořád se tu škatulkuje, pořád je všude hromada nenávisti a pohrdání vůči neznámému, ale příběh je poutavý a čte se dobře, jen teda konec je tragický uspěchaný, a rozuzlení knížky je na několika stránkách. V tom konci upřímně předčil film knížku o dost.

27.10.2016 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Fascinující knížka, pokud si ji přečtete jen tak, tak se bude líbit, když nad ní budete i přemýšlet, zjistíte že je knížka hodně o nenávisti, škatulkování a zášti. Navíc Harry dokáže zajímavě vždy nepochopit indície, a nechá se "nenávistí" unášet špatným směrem. Ale jo, knížku mam rád, jen doufám že děti si z ní nebudou brát tolik příkladu....

27.10.2016 3 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Hezká knížka s zajímavým dějem, drsnějším humorem a poměrně chaotickou dějovou linkou. Pokud nebudete u knížky trošku přemýšlet, asi se v ni ztratíte. Ale mě neseberete že se mi líbila... :)

06.10.2016 3 z 5

Kouzlo věků Kouzlo věků Inesa Trojovská

Na prvotinu není špatné, možná bych ubral trošku na prolínání naši reálie do tohoto světa. Často to vytvářelo podivné věci. Také bych trošku upravil hlavní hrdiny, ze začátku se tvářili jako kladný hrdinové a docela jsem jim fandil, ale po jisté události jsem si uvědomil že by mi ani nevadilo kdyby je někdo zabil. Ale třeba další díly budou lepší a vyspělejší. Prozatím hodnotím průměrně za 3 s přimhouřenýma očima.

05.09.2016 3 z 5