Majuš333 Majuš333 komentáře u knih

Rozervaný muž Rozervaný muž Thomas Bagger

'O dobru a zlu rozhoduje jediná věc: Jestli máš na své straně většinu, nebo ne.'

'Rozervaný muž' ma zabalil do ponurého až depresívneho hávu a bolo skoro nemožné, aby si postavy získali moje sympatie... Najbližšie sa k tomu dopracoval asi David so svojou empatiou.
Ako milovníčka chlpáčov uberám dve * za kanibalistickú scénu!

"Nemusíme se bavit. Zvládnu i ticho."
"Ticho je to nejintimnější, co dva lidi můžou sdílet."
David zavrtěl hlavou. "V jakém věku jsi zjistil, že máš talent chovat se jako slon v porcelánu?"
"Jenom pozoruju a konstatuju."
"A nemůžeš to dělat se zavřenou pusou?"

21.04.2024 3 z 5

Vražedná splátka Vražedná splátka David Urban

'Pohár trpělivosti přetekl.'

Vždy sa teším, čo nové David Urban prinesie. Dokázal mi už dávno, že je to skvelý autor, takže len tri slová: "Výborné ako vždy!" :)

"Já tě nepoznávám," zavrtěl hlavou. "Jsem zvědavý, jestli ti ta dobrá nálada vydrží, až nás operační pošle na nějakou sračku."
"Jasně že jo," ušklíbla se a laškovně ho drcla do lokte.
"Že ty sis v noci užila?" uhodil hřebíček na hlavičku. V minulosti, když měl po ránu dobrou náladu, vpálila mu Diana pokaždé stejný dotaz, jen použila hrubší výrazy. "Konečně ses někým nechala sbalit?"
Spiklenecky na něj mrkla a na tváři se jí usadil zasněný výraz. "O tom dáma nemluví..."
"Vždyť se taky ptám tebe," zasmál se Eda a utržil další šťouchnutí do ramene.

15.04.2024 5 z 5

Mráz Mráz C. N. Crawford

"Je zvykem, že se víla pokloní svému králi." Jeho tichý sametový hlas mě pohladil po kůži.
Koketně jsem se na něj usmála. "Jenže já ve skutečnosti nejsem jedna z vás. O tom jste rozhodli už dávno." Alkohol přebil strach, který jsem měla cítit. "Takže teď žiju podle lidských zákonů. A lidi se klanět nemusejí."

Pokiaľ hľadáte nenáročnú fantasy oddychovečku, tak je 'Mráz' to pravé orechové. Získal si ma už 'predslov' a zvyšok knihy sa mi už len mihal pred očami.
A hlavný hrdina konečne podľa môjho gusta: 'Hranatá čelist, ďábelský úsměv, ledově modré oči, které jako by skrývaly ohavné tajemství. Zblízka jsem si ale všimla některých dalších detailů: řas černých jako uhel, malého důlku na bradě.' :)
Ale pokiaľ by som vedela, že ešte bude druhá časť, tak by som určite počkala... :(

PS: Bryel, Matri, určite sa Vám to bude páčiť :)

Podívala jsem se na sebe a zjistila, že ani tentokrát mě oheň nepopálil. To byla ta dobrá zpráva. Ta špatná byla, že jsem byla úplně nahá.
"Kde mám mobil?" zeptala jsem se.
"Stojíte tady nahá, jako když jste přišla na svět," vyštěkla Sioba, "a zajímá vás tohle? Tyhle krámy jsou odporné. Neměli jsme je tu dovolit."

14.04.2024 5 z 5

Případ mrtvého lorda Případ mrtvého lorda J. R. Ellis

Opäť typická Midsomerka. Zbožňujem tieto anglické oddychovečky :)

08.04.2024 5 z 5

Holubí krev Holubí krev Dennis Jürgensen

"Neviděl jsi chlápka, co vypadá jako Al Pacino?"
"Když o tom teď mluvíš, opravdu jsem ho viděl."
"Kde?"
"Myslím, že ve dvojce Kmotra."
"Já myslím muže, který je mu podobný. Tam na nádraží. Spěchal ke schodům. Stejným směrem jako ty."
"Každý chlap vypadá jako Al Pacino, když má dobrý den."

Rudi & Lucky sú vážne trafená dvojka :)

Lykke postavila hrneček zpátky na schod. "A co to je za případ?"
"Je ošklivý a bizarní. Starou paní přivázali ke křeslu, mučili ji a nakonec ji zblízka zastřelili. Hledáme psací stroj."
"Psací stroj?"
"No, to je takový starý druh počítače, co nemá harddisk, ale zato okamžitě tiskne."
"Já vím, co je psací stroj."
"Ale no jo. Já zapomněl, že už nejsi nejmladší."
"Dávej si pozor na pusu, Lehmanne. Pověz mi o tom víc."

08.04.2024 5 z 5

Vražedná čísla Vražedná čísla Barry Hutchison

Dveře od místnosti, kde se odehrávala hlavní práce, se rozlétly a Shona Maguireová prošla na druhou stranu. Zrovna se pokoušela stáhnout z rukou gumové rukavice, které očividně kladly značný odpor. Když pohledem zavadila o Logana, polekaně vykřikla. "Kristepane!"
"Do toho mám daleko," zahulákal Logan, aby překřičel zvuk.

Jack Logan mi naozaj prirástol k srdcu a teším sa na ďalšiu časť tejto nekončiacej série :)

Doktorka nakrabatila nos. "Pořád u vás mám oběd."
"A co třeba snídani?" nadhodil Logan.
Shoně se na tváři usadil výraz upřímného překvapení. "Detektive šéfinspektore , chcete mi snad něco naznačit?"
"Chci naznačit, že se ráno stavím u vás v kanclu, abych se poptal, co jste zjistila. A přinesu vám rolku se slaninou."
"Přihoďte navrch vajíčko a máme z toho rande," odpověděla Shona

06.04.2024 5 z 5

Ghúl Ghúl Brian Keene

'Někdo je pozoroval. Dvacet metrů od nich se na náhrobku cosi krčilo. Tma tomu zastírala veškeré rysy. Pat nedokázal říct, jestli je to muž, nebo žena, zda je to někdo mladý, nebo starý. Sedělo to zcela nehybně, ztuhlé jako kámen. Přestože šmíráka halila temnota, vypadalo to, že vydává bledou, slabou záři.'

Podľa tých nadšených komentárov mám pocit, že v mojich rukách sa objavila iná verzia tejto knihy... No čo už, opäť pôjdem proti prúdu...
Prvé stránky vyzerali sľubne, tiež som bola nadšená, ale potom to malo už len klesajúca tendencia... Elán vystriedalo znechutenie a nakoniec to celé pôsobilo ako uspávanka... Vydržala som 100 strán, pretože keď prišlo týranie Chňapáka, tak som si povedala, že stačí!

03.04.2024 1 z 5

Za úsvitu Za úsvitu Barbara Nickless

'Poslouchej! Já jsem vlk, který tě doprovází za noci. Hrůza, která tě pronásleduje ve dne.'
'Pamatuj-osud se vždy ubírá tak, jak musí. A já jsem tvůj osud.'

Už dlhšie som nenatrafila na knihu, pri ktorej som si priala, aby tak rýchlo neskončila, mala viac strán a dokonca si ju šetrila a kúskovala... 'Za úsvitu' je jednou z takýchto kníh. Skrýva sa v nej tajomno, zimomriavky, humor a má výborne vystavanú tú správnu atmosféru. Hlavné postavy (Evan, Diana, Addie, Patrick) sú veľmi sympatické, čiže lepší začiatok novej série som si ani nemohla priať...
Akurát to celé kazil jeden mizogýn, ale treba ho vytesniť ako v reálnom živote!
Vrele doporučujem a teším sa na pokračovanie :)

PS: Chválim obálku knihy :)

"Ty máš na kabátě ptačí hovno? A bláto na kolenou. Vypadáš jako to příslovečné čuně. To ses tím lesem plazil?"
Ometl si bláto z kalhot. "Tobě na mně záleží. A to jsem si myslel, že mě miluješ jen kvůli mému intelektu."
Prudce zabočila doprava a vystoupala na vedlejší val, který se zvedal nad vodou. "Kdo říká, že tě miluju?"
"Jsem zdrcený."

02.04.2024 5 z 5

Pokoj mrtvých Pokoj mrtvých Franck Thilliez

'Když se člověk příliš často stýká se zlem, stane se sám zlem.'

Bolo to zvrátene výborné, ale dve * uberám za všetkých havkov, ktorých...

31.03.2024 3 z 5

Hlad Hlad Alma Katsu

'Zlo bylo neviditelné a bylo všudypřítomné.'

Horor si predstavujem trošku inak... 'Hlad' ma naozaj neoslovil...
Dve * strhávam za Quincyho!

'Možná je zapotřebí jeden démon, aby udržel ostatní z cesty.'

28.03.2024 3 z 5

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Paříž: Katakomby' bol najslabší diel série 'Nejděsivější místa světa'. Nedostavil sa ani najmenší okamih strachu, len veľké znechutenie a ani jedna postava z tejto tlupy nebola sympatická...
Ale určite by som si rada v českom vydaní prečítala aj 'Pekelné mesto' či 'Hotel Chelsea' alebo sériu 'Najstrašidelnejšie legendy sveta' od tohto autora.

24.03.2024 2 z 5

Ostrov panenek Ostrov panenek Jeremy Bates

'Panenky jsou neživé předměty, není v nich ani špetka života, ale protože vypadají jako my, působí jako živé-a působí-li něco neživého až příliš živě, důvěrnost se změní v nedůvěru, náš mozek to odmítne jako nepřirozené a my vůči tomu začneme pociťovat odpor.'

Za 'Ostrov panenek' má u mňa Jeremy Bates plné hodnotenie, nemám čo vytknúť a vrele doporučujem :)

'Panenky byly ze své podstaty děsivé. Ty jejich bezvýrazné oči a vševědoucí úsměvy, končetiny bez života a natažené ruce, které jako by člověka někam vábily. Nejvíc ale dělalo to, že byly v dezolátním stavu. I v tom šeru působily hrozivě. Slunce zkrabatilo a rozrylo jejich „kůži“, déšť navíc smyl většinu barvy a zanechal po sobě voskovité obličeje v odstínu masokostní moučky podobné lebkám.'

19.03.2024 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Lucy Harris (p)

Milý priemer v tomto žánri...

17.03.2024 3 z 5

Až do konce Až do konce Kendall Ryan

'Žárlivost je, když chceš něco, co není tvoje. Chránit znamená dávat pozor na to, co ti už patří.'

Owen bol zlatíčko, za to Becca bola väčšinu knihu na facku! S tým svojim 'som rozbitá' mi už vážne pila krv...!

"Becco, nohy k sobě."
V tureckém sedu ke mně vzhlédne. "Cože?"
"Vidím tvoje kalhotky." Ukážu jí na klín a ztěžka polknu. "Prosím, nohy k sobě."

17.03.2024 4 z 5

Pokušení Pokušení Ivy Smoak

Nie, nie a ešte raz veľké NIE!!!!! Aj 'návod na použitie' má v sebe viacej šťavy než toto!!!

16.03.2024 odpad!

Zmetek Zmetek Elle Kennedy

Fenn na mě ukáže vidličkou. "Drdol u chlapů: trapný, nebo boží?"
"Trapný," odpovím bez váhání.
Silas naproti mně se vítězoslavně rozzáří. "Vidíš?" poví svýmu spolubydlícímu.
"No tak, tohle mi nedělej, Remingtone," postěžuje si Lawson, který si dneska vlasy upravil právě do zmíněnýho drdolu. "I DiCaprio sem tam nosí drdol."
"DiCaprio je trapnej," odpovím.
"Takový rouhání. Je mu snad padesát a klátí pětadvacetiletý modelky. Až vyrostu, chci být jako on."

Na plný počet to u mňa rozhodne nie je, niečo mi tam chýbalo...

Silas s uchechtnutím zvedne svůj batoh. "Padám odtud. Jedu na Ballard za Amy. Snažte se tu nezabít."
"Taky končím," oznámí Lawson. "Potřebuju si zašukat."
Odfrknu si. "Není ani jedenáct."
"A?" Dojde ke mně a poplácá mě po paži. "Víš co? To nevadí. Až se vrátím, pokecáme o tom, jak tvůj pindík funguje. Třeba pak pochopíš, že lidi můžou šukat v kteroukoli denní i noční hodinu."
To už se Silas naplno rozesměje. V životě jsem ho neviděl takhle pobavenýho.
"Řekl sis o to," oznámí mi Fenn, když se za těma dvěma díváme. "Zpochybňovat jeho program sexu. Máš na víc, Remingtone."

16.03.2024 4 z 5

Bouřlivá noc Bouřlivá noc Elle Kennedy

"Nedělej to," nařídil jí, když si všiml, jak se třese. "Nesmíš se udělat. Ne, dokud mi nebudeš sedět na péru."
"Páni. Jsi přivázanej, ale stejně mi něco nařizuješ. Ty máš teda koule."
Mrknul na svůj rozkrok, nestydatě a samolibě. "Jo. A velký. Co kdybys na nich zase zapracovala pusou?"

Výborné zakončenie a zároveň najlepší diel série :)

"Oči se mu zase lesknou. Rozhodně je to láska."
A znovu ho vytrhli z myšlenek na Brett.
"Ježišmarjá," zavrčel na Reeda. "Dej už s tím pokoj."
Jeho kamarád se ušklíbl, postavil se a zastrčil si papíry do podpaží. Gage ho se stejným pobavením následoval.
"Neboj se, už jdeme." Reed se culil. "Budeš mít veškerý soukromí si ho vyhonit při myšlenkách na tu svou dámu."

10.03.2024 5 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

"Asi jsem se zamilovala do tvýho péra," prohlásila.
Uchechtl se. "To teda dost předbíháš. Aspoň ho nejdřív pozvi na večeři. Ale to mi teda řekni. Co tě tak dostalo? Délka? Šířka?"
Roztáhla ústa v úsměvu. "Ale ne, to ta představa, jak skvělý bude mít ho v sobě."

Reed a Darcy mali presne tú správnu iskru, ktorá Gageovi a Skyler chýbala...

"Takže to je všechno? Vážně nebudeme nijak komentovat fakt, že jsme společně měli orgasmus v místnosti velikosti kumbálu na košťata?"
Vyprsknul smíchy. "Popsala jsi to tak hezky."
"A jak bys to popsal ty?"
Zabodl do ní pohled. "Udělal jsem se do kalhot, když jsem tě opřel o zeď a ojížděl tě nasucho, zatímco jsem ti jazykem zkoumal mandle."
Darcy prudce nasála vzduch. "Jo...máš pravdu...můj popis byl hezčí. To, jak jsi to řekl ty, mě..."
"To, jak jsem to řekl já, tě co?" zeptal se jí ochraptěle.
"To, co jsi řekl, mě akorát zase rozrajcovalo."

05.03.2024 5 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

"Neměli by ti dovolit nosit oblečení," vyhrkla. "Vážně. Měl by na to být nějaký zákon."
Ušklíbl se. "Nejspíš mi kvůli tobě pěkně naroste ego."
"Nejspíš se kvůli tobě udělám už jen tím, že se na tebe dívám."
"To je to nejhezčí, co mi kdo kdy řekl, zlato."

'Hříšná noc' bola taký mini zákusok :)

"Moje spolubydlící mi pověděly, že se nemám obtěžovat sem chodit. Vysvětlily mi, že bych měla přijmout, že tě prostě nezajímám, a jít dál. Mají pravdu?"
Reed promluvil dřív, než to stihl Gage, a vypadalo to, že je z té situace tak pobavený, až měl Gage chuť ho praštit. "Ty ho rozhodně zajímáš, kotě."
To ji zaujalo. "Ano?"
"Věř mi, že ano. Sotva mi o tobě řekl jediné slovo."
"Já ani nevěděl, že existuješ," doplnil AJ a zelené oči mu svítily.
Znovu se zamračila. "Vy dva rozhodně nepopisujete chlapa, který má zájem."
"S tímhle pitomcem to ale znamená přesně tohle." Reed na Gage ukázal prstem a protočil oči. "Čím méně toho řekne, tím víc se zajímá."

03.03.2024 4 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

"Bouráku?" zeptá se Blake. "Co ty a opera?"
Zvedne si láhev piva ke rtům. "Hele, Blakeu, jsem bisexuál, takže ji mám rád jen napůl jako Wes."
"Ne, zlato," namítne Wes. „To znamená, že ji máš rád dvakrát tolik."
Blake se zachechtá, až mu pivo vylítne nosem, a to už smíchem všichni umíráme.

"Víte moc dobře, že do tý zatracený opery musíme všichni," zabručím. "Každý rok musíme majiteli lízt do prdele na jeho nejoblíbenějším místě."
"Já ne," zakření se Jamie a postrčí žetony doprostřed stolu.
"Ale jo, jdeš," zavrčí Wes.
"Moje děti mají ten večer zápas." "Vydrž." Jeho manžel vzhlédne. "Víš vůbec, co je to za datum?"
"Ne. Ale mám moc práce."

Matta a Hailey mám veľmi rada a 'Zůstaň' je vždy také sladké pohladenie srdca i duše :)

PS: Stále neviem pochopiť, prečo Elle a Sarina v sérii 'WAGs' nepokračovali, keď to na konci vyzeralo, že je na rade OConnor???
A Lemming čo???
PS1: Dúfam, že 'Baronet nás so sériou 'Campus Diaries' nesklame a dočkáme sa českého vydania s výborným prekladom (ako inak) od Zuzky Ľalíkovej :)

"Že jo, AutoMattíku?" zeptá se Blake a šťouchne mě do žeber. Pořád mluví, ale já ho už neposlouchám.
"Všichni sklapněte," syknu. "Už je tady. Předstírejte, že jste normální."
"S tím teda hodně štěstí," uchechtne se Wes.
"Mamma mia," zamumlá Lemming tiše. "Tohle nemůže být tvoje holka, Erikssone. Na tebe je moc sexy."

03.03.2024 5 z 5