Majulinek Majulinek komentáře u knih

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Po shlédnutí filmu Hunger Games jsem si musela prostě přečíst i knihy. Samozřejmě, že se mi knihy líbily daleko více než film. Toto byla první kniha takového tématu, jakou jsem kdy četla.

Panenská královna Panenská královna Carolly Erickson

Byla jsem neskutečně nadšená, že po několika letech se mi podařilo tuto knihu sehnat v antikvariátu. Opravdu je to perfektní kniha, bohužel to nadšení mi jen kazilo to, že předchozí majitel knihy do ní čmáral a psal. Jinak ději nemohu vůbec nic vytknout.

Zemřít s přílivem Zemřít s přílivem Karen Harper

Na tuto knihu jsem se velmi těšila a vůbec mě nezklamala, nechybělo tam napětí a dobrodružství, které se odehrává v alžbětinské Anglii, tak mohu jen doporučit :)

Wolf Hall Wolf Hall Hilary Mantel

Velmi zajímavý námět použila spisovatelka, tím myslím téma Thomas Cromwell. Tato kniha se mi líbila, jen bylo občas obtížně její styl psaní.

Vévodkyně lucemburská Vévodkyně lucemburská Philippa Gregory

Úžasný příběh Jacquetty, který nám popisuje skoro celý její život. Určitá zmínka byla v knize Bílá královna. Ale jsem moc ráda, že Philippa Gregory zaznamenala její příběh :)

20.07.2013 5 z 5

Král Jan / Jindřich VIII. / Básně / Sonety Král Jan / Jindřich VIII. / Básně / Sonety William Shakespeare

Jediné, co mohu napsat, že je to naprosto úchvatné :)

07.07.2013 5 z 5

Paní Boleynová Paní Boleynová Brandy Purdy

Poutavý příběh o Jane Parkerové, příběh je líčen z jejího pohledu. Byla dvorní dámou za vlády Kateřiny Aragonské, Anny Boleynové, Jany Seymourové a Kateřiny Howardové, díky níž skončila na popravčím špalku.
V tomto příběhu bylo patrné, jak Jane byla paranoidní, bláznivá a hlavně žárlivá na svého manžela. V jistých situacích mi bylo, ale Jane líto, jak s ní bylo zacházeno. Tato kniha se mi líbila :)

20.04.2013 4 z 5

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Charlotte potkala asi v tu pravou chvíli své mladší já. Díky tomu si uvědomila, že má změnit svůj život. Zábavné, úsměvné a pohodové počtení. :)

18.04.2013 5 z 5

Poslední manželka Jindřicha VIII. Poslední manželka Jindřicha VIII. Carolly Erickson

Pozoruhodný příběh o Kateřině Parrové. Moc se mi líbilo spisovatelčino líčení Kateřinina života, jejich prožitých manželství.

18.04.2013 5 z 5

Lady Susan / Watsonovci / Sanditon Lady Susan / Watsonovci / Sanditon Jane Austen

Také jsem četla jen Watsonovi a Sanditon. Velmi zajímavé počtení. Jen je škoda, že je to nedokončené. Rozhodně si budu muset přečíst trilogii Mladší sestra, ať mám trochu jasno :)

11.04.2013 4 z 5

Děti Marie Terezie Děti Marie Terezie Hanne Egghardt

Velmi zajímavá kniha o Marii Terezii a jejich dětech. Ale vůbec by nevadilo, kdyby tato kniha byla více rozepsána.

10.04.2013 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Kniha se velmi dobře četla, zajímavý nápad :) Jsem zvědavá na druhý díl :)

10.04.2013 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Oddechové čtení, vtipné. A můžu podotknout, že tato kniha se mi líbila o něco více než Já a pan Darcy :)

Pád Anne Boleynové Pád Anne Boleynové Alison Weir

Zajímavá kniha o Anně Boleynové. Ale musím rozhodně souhlasit, že na některých místech se to trochu hůře četlo. Ale rozhodně doporučuji všem milovníkům historie, kteří se zajímají o Annu Boleynovou :)

05.04.2013 5 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Musím říct jen asi to, že klobouk dolů!! :) Kniha je úžasná! nic podobného jsem do teď nečetla, hlavně z pohledu muže. :)

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Kupodivu dopadl tento díl nad má očekávání dobře. Musím souhlasit s ostatními, že mi bude chybět Nora a Patch.

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Celkem mi bylo i Nory líto, když si nic nepamatovala. Překvapující zápletka, jako ostatní je také čtivá.

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Crescendo se mi líbil stejně jako kniha Zavržený. Byla jsem velmi napnutá, až se dostanu k třetímu dílu a zjistím, jak to všechno je dále. :)

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Můžu říct, že tato kniha (či tato tetralogie) měl velmi překvapila. Neočekávala jsem od ni nic velkolepého. Ale děj mě zaujal, bylo to vtipné a napínavé, rozhodně je tato kniha velmi čtivá. Těšila jsem se na druhý díl.

Nahý vévoda Nahý vévoda Sally MacKenzie

Román se mi zalíbil, líbilo se mi zde popsané napětí, zvraty a samozřejmě i romance.

06.03.2013 5 z 5