Majulenkaa

Deník Anne FrankovéDeník Anne FrankovéAnne Frank

Nevím proč, ale nechápu tak vysoké hodnocení této knihy. Na tuto knihu jsem čekala přes rok v knihovně. A upřímně to za to nestálo. Ano, jedná se o svědectví z hrozné doby, ale mě to prostě přišlo, jako deníček rozmazlené teenagerky, bohužel se špatným koncem. Možná, že čtení ani nepomáhá to, že všem je známý osud Anny.

08.07.2020

Pod parouPod parouTerry Pratchett

Příběhy ze Zeměplochy miluji a příběhy s Vlahošem mám hned po Smrťových nejraději. Co říci o knize? Vlahoš se zase dostal k úkolu tak nezvládnutelnému, že ho svými zvláštními schopnostmi zase pokořil. Kniha je narvaná vtípky a humorem, který mě nutil smát se nahlas.

13.06.2015

HedvábníkHedvábníkR. Galbraith (pseudonym)

Trošičku krvavější než předchozí díl, ale mě to nevadilo. Docela jsem byla ráda, že jsem se dozvěděla více ze soukromí Cormorana a jeho asistentky. Na konci jsem byla docela překvapená vrahem, ale v dobrém slova smyslu (nemám ráda, když na vraha přijdu sama).

20.05.2015

Sever a Jih - díl II.Sever a Jih - díl II.Elizabeth Gaskell

Trošku nudnější začátek, ale jakmile jsem se začetla, tak už jsem ji neodložila.

21.04.2015

Zápisky mladého lékařeZápisky mladého lékařeMichail Afanasjevič Bulgakov

Strhující, realistické (místy až moc) a přitom humorné.

14.04.2015

Vyhnání Gerty SchnirchVyhnání Gerty SchnirchKateřina Tučková

Já českou literaturu záměrně ignoruji, ale u této autorky dělám výjimku. Příběh je strhující, nikdy by mě nenapadlo, že to takového chování byli lidé schopni. Po dlouhé době mě kniha a její příběh donutil ukápnout slzu na veřejnosti. Jedinou výtku bych měla, pro mě je opravdu špatně stravitelné prokládání češtiny s němčinou bez žádného překladu nebo poznámky, to mi dost stěžovalo čtení a někdy jsem dokonce ztrácela úplně.

25.03.2015

Hořící kříž 1Hořící kříž 1Diana Gabaldon

Hořící kříž jako předchozí díly jsem četla v angličtině (tudíž žádné dělení, ale rovnou 1412 stran najednou). První část mě krajně nebavila, ale pak se to dějově slušně rozjelo. Pomalu, ale jistě se tu začíná zase vyprávět fiktivní příběh na pozadí velké historické události, a stále je to zábavné. Rozhodně mě to bavilo více než Bubny podzimu.

15.03.2015

Život za životemŽivot za životemKate Atkinson

Zajímavé, vtáhlo mě do děje. Malá výtka: ke konci jsem se špatně orientovala v ději a v tom, co se stalo a nestalo.

12.03.2015

Sever a Jih - díl I.Sever a Jih - díl I.Elizabeth Gaskell

Čtivá, nenáročný příběh, ale krátká (dala bych všechny díly do jedné knihy). Příjemně mě překvapilo, že není vyprávěna jen z jednoho úhlu pohledu.

06.01.2015

Celebrity pro AfrikuCelebrity pro AfrikuHelen Fielding

Vtipné, čtivé a děj není nijak předvídatelný.

04.01.2015

Není přání jako přáníNení přání jako přáníAlexandra Potter

Název knihy mluví za vše. Opravdu chcete zažívat v reálném životě, to co si jen ve skrytu srdce přejete?Nebo to má být jen krásná představa? Co se stane, když se vaše přání splní? Na to vše vám vtipně odpoví tato kniha nebo taky ne :)

19.12.2014

Bubny podzimuBubny podzimuDiana Gabaldon

Začátek mě bavil, ale u konce už jsem hlavou doslova třískala o knihu, nebo spíše knihou o hlavu. V Bubnech podzimu už se naplno rozjíždí roztříštěnost vypravěčů. Knihu jsem zase četla v angličtině, a tak mi někdy trvalo i dvě až tři stránky, než jsem zjistila, kdo zrovna vypráví. To mi trošku znesnadňovalo čtení. Nejsem zrovna fanoušek knih situovaných v Americe, ale vzhledem k mé zvědavosti (jak to bude dál?) si přečtu i další díly.

13.12.2014

Zaslaná poštaZaslaná poštaTerry Pratchett

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Pratchetta. Vlahoš je takový příjemný "antihrdina", který se ze všeho vždycky dostane, i když občas je to jen o chloupek.

19.11.2014

Dlouhá válkaDlouhá válkaTerry Pratchett

Pro mě o trochu méně čtivá než první díl. Navíc mám radši klasické knihy od Pratchetta než tyhle spolupráce s Baxterem.

18.11.2014

Křehké věci: Krátké fikce a divyKřehké věci: Krátké fikce a divyNeil Gaiman

Tuhle knihu jsem si pořídila na přečtení a odložení. A nějakým způsobem se mnou zůstala. Stala se mou věrnou společnicí na dovolené.

16.11.2014

MořeplavecMořeplavecDiana Gabaldon

Nebudu tvrdit, že z určitých částí mi div nelezly oči z důlků, ale zase jsem se KONEČNĚ dozvěděla, co se dělo těch dvacet let. Opravdu jsem u některých částí (a to už se mi díky předchozím dílům vytrénovaly schopnosti skousnout kdejakou tu dějovou podpásovku) chtěla knihu odložit a už dál nečíst. Opravdu jsem si užívala část knihy, která popisovala, co se dělo Claire a Jamiemu od jejich rozdělení. Dalším plusem je, že v knize jsou i jiní vypravěči než Claire, i když stále je převážným vypravěčem právě ona. Části popisované jinými postavami byli pro mě takovým příjemným zpestřením. Jako vždy jakmile se Claire konečně setká s Jamiem tak se jde z průšvihu do průšvihu. A mě to zatím baví!

16.11.2014

Vážka v jantaruVážka v jantaruDiana Gabaldon

Bohužel, nebo spíše bohudík jsem knihu četla zase v angličtině. Jako asi většinu mě tak trochu rozhodil začátek. Autorka nás prostě časově hodí úplně někam jinam, než by se dalo očekávat po přečtení prvního dílu. Tento fakt mě hnal ve čtení kupředu snad ještě víc než u Cizinky (já tak hrozně chtěla vědět co se dělo těch dvacet let), naneštěstí to jsem se ve Vážce moc nedozvěděla. Musím se přiznat, že u některých částí jsem prostě musela knihu odložit a dlouho zírat do zdi, abych to rozdýchala (o překvapivé momenty ani v tomto díle není nouze). No na konci knihy jsem byla mírně řečeno naštvaná a tak zoufale jsem chtěla, aby autorka vymyslela alternativní realitu, kde Jakobité vyhrají, ale smůla.

02.11.2014

Malér EyrováMalér EyrováJasper Fforde

Kniha jejíž hlavním námětem je možnost navštěvovat knihy a zároveň vystupování knižních postav do reálného života. Dle názvu je jasné, že tohle vstupování a vystupování se převážně váže ke knize Jana Eyrová (mé nejoblíbenější knize), tudíž mě jinak fantaskní a nereálný příběh vtáhnul do děje a nepustil až do poslední stránky. Tato kniha není pouze o cestování z a do knih, ale zároveň částečně detektivka s prvky fantasy (tedy doufám, že se do fantasy počítají upíři a vlkodlaci).

Táta SekáčTáta SekáčJean Webster

Tátu Sekáče jsem četla prvně asi ve svých 10 letech. Dodnes dobře nemůžu říci, zda mě více baví styl, jakým je kniha napsána nebo zda mě baví ta mírně romantická příběhová linka. Ráda se k této tenounké knížce vracím, a to hlavně pokud se chci u knihy uvolnit a užít si chvíli klidu a pohody.

31.10.2014

Začátek knihy je sice tak trochu nudnějšího rázu, ale jakmile se to rozjede a děj se dá do pohybu, začne se i čtenář docela dobře bavit. Osobně mě více zaujaly ty části z Alanovi (Staříkovi) minulosti než hlavní zápletka. Alanova naivita a jednoduchost mě po celé čtení opravdu držela u této knihy. Jeho krásná upřímnost, když něco chce tak to prostě řekne a nebo udělá. Jeden příklad za všechny: Alan je uvězněn v ruském gulagu a po pěti letech se rozhodně, že se chce napít (vodky či jiného alkoholu) a tak prostě zdrhne (sice kvůli němu vyhoří celý Vladivostok, ale co vždyť se chtěl napít). Tak krásná exkurze do minulosti, která prakticky pokryla skoro všechny důležité historické momenty minulého století, to se mi líbilo asi nejvíce.

HostitelHostitelStephenie Meyer

Knihu jsem přečetla už několikrát. Je to přesně ten typ knihy, co mám ráda tlustá, čtivá s dobrým příběhem a kombinací více žánrů.

25.10.2014

Volání KukačkyVolání KukačkyR. Galbraith (pseudonym)

Mnohem lepší než Prázdné místo. Hltala jsem každou kapitolu a s ní každou novou stopu. Už se nemůžu dočkat pokračování.

Dospěj!Dospěj!Ben Brooks

Celkem jsem se bavila, ale dočetla jsem jí jen z povinnosti (byl to dárek).

CizinkaCizinkaDiana Gabaldon

Nejprve se musím přiznat, že jsem knihu četla v angličtině...tudíž mi pár detailů určitě uniklo (aneb ztraceno v překladu). Navzdory tomuto faktu jsem si knihu užila ať už cestování v čase, historické detaily, romantickou linku i prostředí kde se děj odehrává.

20.10.2014

Jana EyrováJana EyrováCharlotte Brontë

Definitivně moje nejoblíbenější kniha. Poprvé jsem ji přečetla jedním dechem a od té doby už se k ní opakovaně vracím. Jana Eyrová ve mě dokáže vždy vzbudit emoce i po několikátém přečtení a ráda se k ní uvrtám na dlouhé hodiny, nebo si jen tak přečtu pár svých oblíbených pasáží pro zlepšení nálady. Pro mě je to prostě klasika.

21.09.2014

Prázdné místoPrázdné místoJ. K. Rowling (pseudonym)

Pravdou je, že mě Prázdné místo nezaujalo jako série Harry Potter. Na druhou stranu tohle není kniha pro děti, ale pro dospělé. Pro mě největším mínusem je, že mě určité dějové linky (příběhy postav) absolutně nebavily a u některých jsem chtěla zase trochu víc. Jinak mě tahle kniha docela bavila. Rozhodně na J. K. Rowlingovou v budoucnosti nezanevřu.

21.09.2014