MajklN. MajklN. komentáře u knih

Červi v hlavě Červi v hlavě * antologie

Povídková kniha od čtyř českých autorů plná hororu. Vážně jsem se místy bál, a proto dávám 5 hvězd. Každý autor zde má tři povídky a každý čtenář si oblíbí tu svojí. Povídky vás pohltí a donutí vás napětím si kousat nehty či spodní ret od začátku až do konce, vyděsí vás pak každý běžný zvuk ve vašem okolí. :) Osobně si myslím, že minimálně jedna povídka u každého autora by snesla vícero stránek aby se proměnila v novelu! Doporučuji určitě všem kdo rád čte hororové povídky a rád podporuje české autory.

22.01.2023 5 z 5

Temná řeka srdce Temná řeka srdce Dean Koontz

Od Koontze mám rád hodně knih a tato se řadí mezi ně, i když to není horor ale spíše psychologický Thriller, i tak se mi to líbilo a napětí se zde dá krájet vysloveně nožem. V knize je plno dobrodružství, zajímavostí, zvratů a hodně zvrhlé poznání, že si vláda může dělat co chce! Je zde i hodně pošuků co se nebojí zavraždit jen tak někoho, aby na světě bylo údajně dobře.

21.12.2022 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Velmi povedené a napínavé post - apo, dobře se čte a má to i dost dobré vtipné momentky a hlášky. Nejvíce se mi líbilo, že tu je více hlavních hrdinů a každému se tedy může líbit někdo jiný. Fajn se to čte a těším se na další takové jeho knihy.

21.12.2022 3 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Tento žánr a knihu od autora jsem četl prvně. Velmi mě překvapilo, že se mi líbila hustá magická atmosféra a zároveň i pobavila vkusnými vtipnými hlášky. Rád si přečtu české autory.
Děj knihy je moderní fantasy se špetkou humorných situací, ale i s pěkně děsivými momenty. Kniha se příjemně čte. Ovšem je tam erotika a kdo to moc nemusí nebo ještě nemá věk, tak pro ty to nedoporučuji.

Vendetta v Bransonu Vendetta v Bransonu Luboš Hejda

Je to klasická vyvražďovačka, kde se vrah prohání po městě se zbraní a může zabít každého, koho uzná za vhodným... nebo to má hlubší motiv? To musíte zjistit sami! Horory tohoto typu miluji a myslím si, že příběh je velmi zajímavě a krvavě napsaný! V jednu chvíli máte pocit, že víte, kdo je vrah, pak čtete dál a podezření je tu tam. Bavilo mě to a musel jsem to přečíst jedním dechem, jak se říká. Autor zvládl konec na jedničku. Těším se na druhý díl.

Trojpovídky Trojpovídky * antologie

Různorodé povídky stejně jako jejich autoři. Některé se mi líbily víc (ty s nádechem hororu a sci-fi a ty humorné) a některé trochu míň, ale myslím, že si v nich každý najde svoje favority.

19.01.2021 5 z 5

Rychlost Rychlost Dean Koontz

Velmi dobře napsané a i když mě mrzí, že tam nebylo trochu té Koonzovské duchařiny a podobně... Tak se mi to četlo velmi dobře a potěšilo mě, jak umí detailně popsat situaci a prostředí pro detektivní žánr.

21.12.2020 4 z 5

Ztracený Thomas Ztracený Thomas Dean Koontz

Jeden z lepších dílů ze ságy Odda Thomase, vůbec jsem se nenudil!

14.09.2019 4 z 5

Bratr Thomas Bratr Thomas Dean Koontz

Tato kniha nebyla špatná, ale nebylo to se srovnáním předchozích dílu to lepší. Prostředí dobrý celkem i postavy kolem Odda, mniši a jejich příběhy, jak se do kláštera dostali, bylo zajímavé. Zde bych dal více prostoru k seznámení postav a klidně příběh natáhl. Rus-kuchař, bývalí knihovník a jeho příběh je velmi dobrý a jeho postava s rolí super - vždy výbuch smíchu. Celkový příběh spíš už Science fiction to mě o příbězích Odda Thomase nesedí. Za mě tři hvězdy.

09.09.2019 3 z 5

Věčný Thomas Věčný Thomas Dean Koontz

Od tohoto autora bych nic jiného nečekal, prostě parádní příběh! Velmi dobře propracovaný detaily. Thomas je jeho velmi dobré dílo. Jediná výtka co mě napadá, je zdlouhavý konec v odvodňovacím kanálu, pak ale pecka ukončení a navedení na další díl. Těším se na další, snad nezklamou. :)

13.07.2018 5 z 5

Podivný Thomas Podivný Thomas Dean Koontz

Thomas, prostě Odd je boží a těším se na další díly ;)

24.06.2018 5 z 5

Manžel Manžel Dean Koontz

Bombová kniha od začátku až do konce! :D

21.09.2017 5 z 5

Tvář strachu Tvář strachu Dean Koontz

Tak tato kniha byla něco nového pro mě od tohoto autora, ale popis děje mě teda vůbec nenechal spát, musel jsem to přečíst jedním dechem. A to jak si autor zjistil podrobnosti o horolezectví mě fascinuje! ;)

31.08.2017 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Supeer kniha, zde je vidět jak se autor vyvinul o kus dál. :D Jen jedna pasáž mě celkem nudila, jedná se o válečný střet. Popis bitvy moc dobrý, ale neustálí zabíhání do detailů v polní nemocnici mě celkem nudil. Ano trochu i toho nemocničního adrenalinu v polní bitvě bomba myšlenka, jen to příště nenatahovat. A to jak pak přesně umřeli i ti hrdinové z té nemocnice, to asi bych taky vynechal.

31.08.2017 4 z 5

Služebníci soumraku Služebníci soumraku Dean Koontz

Knížka se mi moc líbila! Typický Koontz, příběh neměl chybu. Z počátku jsem se bál, nemám moc rád knihy s náboženskou tematikou, ale mile překvapila. Vůbec jsem nic nečekal dopředu, jen jednu maličkost. Akce od začátku až do konce. Není nudná! supér

19.10.2016 5 z 5

Tajemství noci Tajemství noci Dean Koontz

Tato kniha byla velmi napínavá od začátku až do konce. Jen ten žánr, dost drsný, jelikož jsem také otec dcery. Někdy jsem se čtením musel přestat! Napsaný je to však dobře. Koontz nezklamal.

15.09.2016 4 z 5

Půlnoc Půlnoc Dean Koontz

Tato kniha rozjela mojí vášeň k autoru D.R.Koontzovi.

23.07.2016 5 z 5